Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kezdek beleőrülni mindenbe,...

Kezdek beleőrülni mindenbe, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hol kezdjem... Annyi szörnyű dolog történt velem az elmúlt hetekben, hogy az felfoghatatlan. Nem is merek kiírni ide mindent. Nagy veszteségek értek, megaláztak, élvezkedtek azon, hogy rosszul érzem magam, bolondnak állítottak be és szörnyű dolgokat mondtak nekem. (Főleg egy osztálytársamról van szó). Nagyon szorongok, azt hiszem szociofóbiám van már, lassan saját magamtól is megőrülök és attól, hogy aki tud, az belém rúg. Gyomorgörccsel megyek iskolába, élni sem akarok. Pszichológushoz járok, sajnos nem sokat ér. Fogalmam sincs mit tegyek, hogyan küzdhetném le a gátlásaim, hogy ne foglalkozzak mások véleményével és hogyan zárjak ki egyes dolgokat/személyeket, amik részt vesznek a mindennapi életemben..
2017. febr. 7. 23:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha iskolai bántalmazásról van szó (nem feltétlen fizikailag; akár szavakkal), akkor kérj segítséget egy tanártól, vagy szólj az igazgatónak. Ez nem spicliskedés, egyszerûen jogod van ehhez, nekik meg nincs joguk csesztetni téged. Engem általános suliban csesztettek nagyon durván, de ahelyett, hogy szóltam volna bárkinek, inkább visszapofáztam, sôt az egyiknek be is mostam egyet. Ez csak újabb problémákat szült, mert mégjobban és mégtöbben rámszálltak.

Nem viccelek, tényleg kérj segítséget. Amennyiben nem segít ez a helyzeten, az intézmény nem megfelelô, sulit kell váltani.

2017. febr. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóltam az osztályfőnöknek, külön beszélt velünk. Az érintett lány azt mondta, hogy mi már elrendeztük a dolgokat. A tanárnak nem mondta meg mi volt a problémája (feltehetően nem is tudja). Most egyáltalán nem beszélünk egymással. Tudom, hogy kibeszélt engem pár emberrel és terjesztett rólam dolgokat, de ameddig nem uszít látványosan ellenem másokat és a többiek nem kezdenek el utálkozni, nem szeretnék több beleavatkozást. Ki kell bírnom, hogy ellenszenves velem a kis társaságával együtt (tudni kell a lányról, hogy sajnos az osztály közepe és elég nagyhangú) és valahogy tovább lépnem. Az iskola váltáson is gondolkoztam, de nem biztos, hogy mindig nekem kéne megfutamudnom...(általános iskolát egyszer váltottam) Nem is tudom. Most kilencedikes vagyok.
2017. febr. 8. 00:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor csak szard le. Kit érdekel, hogy kibeszélnek? Kik ôk, hogy érdekeljen a véleményük?
2017. febr. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!