Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Extrém izgulás. Hogyan lehet...

Extrém izgulás. Hogyan lehet leküzdeni, csillapítani?

Figyelt kérdés

Alapjáraton nem vagyok egy ideges típus. Ha mindenki más ideges, én vagyok a legnagyobb Buddha.

Viszont van 1 szituáció, amitől mindig betegre izgulom magam. Ez pedig akkor van, ami előtt elmennék valami új helyre, vagy megmérettetésre.

Extrém izgalom, értsd: úgy remegek, mint egy epilepsziás, hasmenésem van, hányok, nehezebben lélegzem a megszokottnál. szörnyű...

Ennek is van egy skálája, a tűrhető, és az elviselhetetlen között.

Előjön, ha megyek szórakozni, bulizni, kirándulni, vizsgázni, interjúzni, randizni, minden elmenős esemény előtt.

És a legfurább, hogy amint ott vagyok a helyszínen, már nincs semmi bajom.

Általában én vagyok a társaság közepe, a hangulatember, aki gördülékennyé teszi az eseményt. Ezért baromi fura ez a szituáció.

Egy továbbképzésen veszek részt. 1 hét alatt, fogytam 3 kilót. Még 2,5 hónap van hátra a vizsgáig. Viccesen mondogattam már az elején, hogy 40 kiló leszek mire végzem vele. Viszont ez kezd komollyá válni. Fogalmam sincs, hogyan vészelhetném át az indulás előtti időszakot.

Mert ez a mostani a tűrhetetlen szintekre fajult. Miután vége az izgulásnak, megfájdul a gyomrom a megerőltetéstől, ez kitart fél nap. Estére meg úgy kimerülök, hogy előjön a migrénem, amitől fél éjszaka nem alszom, majd kezdődik a nap elölről. Hányás, hasmenés, letudom a dolgom, gyomorfájdalom, migrén, pici alvás. Elölről.. Nem fogom bírni testileg.

23/l



2017. febr. 13. 17:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, és a nyugtató nem opció.
2017. febr. 13. 17:20
 2/4 anonim ***** válasza:
valami feles oszt jó napot
2017. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ennek okai, pèldául az erős koncentrációs kèpessèg, kevès tudatosság. Minden cselekvès ès èrzès egy gondolat eredmènye, ami azt megelőzi. Az erős koncentráció pedig annyira felerősíti, hogy teljesen eluralkodik az illető felett. Szerintem meditálj, ez alatt nem zümmögèst ès vallásos irományok bújását èrtem. A meditáció cèlja a belső figyelem ès kontrol kialakítása. Az elme megszelidítèse.
2017. febr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nem ihatok. :D Emberekért felelek, meg önmagamért. Bármikor megeshet egy rutin szondáztatás.Még akkor is, ha nem én vagyok a gyanús, hanem valaki más, mindenki végigesik a procedúrán.

Légzőgyakorlatokat veszek, mert amúgy sem kapok levegőt, meg ez az önnyugtatás alapja. Minimálisan segített. Ma konkrétan énekeltem. Teli torokból, sokat segített a levegővételben is. És kevésbé volt erős a mentális stressz. És ma nem hánytam, migrénem sem volt! Ettől függetlenül egész napos hányinger, a súlyom ugyanúgy csökken, fáj a gyomrom, hasmenés ugyanaz.

Szóval tervben van egy háziorvosi látogatás, csak nem tudom mikor. Viszont ahogy ismerem, azt mondja szedjek szén tablettát.. Ami nagy megoldás..

2017. febr. 15. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!