Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megállapítoták hogy autista...

Megállapítoták hogy autista vagyok. Nagyon gyerekes vagyok, pelenkát kell hordanm estére, és eléggé gyerekként is kezelnek. Le vagyok %-olva. Egyik barátom nagyon piszkál hogy fogyatékos vagyok és hogy ő kitudna gógyítanni. Igaza van? 26f

Figyelt kérdés
Sokat bánt. De ő a legjobb barátom
2017. febr. 15. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Csak bemeséled magadnak, hogy a barátod. Ezt úgy nevezik, hogy szeretethiány, figyelemhiány, vágy az emberi kapcsolatok iránt. Inkább elviseled ezt a sok bántást, csak ne maradj egyedül. Ez nem jó!


Nem tudna kigyógyítani! Ellenben egy jó orvossal, pszichológussal igazi eredményeket érhetnél el. Illetve ha megfelelő helyen keresnél barátokat.

2017. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
már 3 pszichológusnál voltam.
2017. febr. 15. 20:51
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Te jó ég ha ő a barátod, akkor ki az ellenséged? Hagyd a csudába, egy barát nem beszél így.
2017. febr. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 acelsziv ***** válasza:

Nézz már meg egy valódi autistát. Ha az lennél nem irkálnál ilyen összefüggően ide.

Vagy kamukérdés, vagy nem vagy autista.

2017. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
vagy nem tudod hogy milyen egy magasan funkcionáló autista...
2017. febr. 16. 11:47
 6/11 Metionin ***** válasza:
100%

Nincs igaza. Az autizmust nem lehet gyógyítani. Ha pedig a kedves barátodtól ennyi telik, én nem erőltetném tovább a vele való barátkozást. Nem mindenki a barátod, aki szóba áll veled, ezt meg kell tanulni. Nekem gyerekkoromban volt ezzel gondom, sokat kihasználtak mert nehezen különböztettem meg az emberekben lévő hátsó szándékot a valódi barátságtól, érdeklődéstől. Nekem a gyógypedagóus magyarázta el, hogy ilyenkor kérdéseket kell feltenni magunknak: Csúfol? Bánt? Hazudik nekem? Ha bármelyikre igen a válasz, az nem barát mert a barát ismertetőjegye épp ez, hogy nem csúfol, elfogad és őszinte. Erről külön kártyám is volt, amin ellenőrizhettem a dolgot.

Nem tudom hol laksz és milyen lehetőségek vannak arrafelé de érdemes lenne kapcsolatba lépni az Autizmus alapítvánnyal, ha eddig nem tetted. Sok fejleztésük van és nem csak gyerekeknek, az ő segítségükkel pl. a pelenkáról is le tudnál szokni. Ha használsz különböző segítségeket (vizuális stb.) akkor összeállítanak neked különböző csomagokat, amikkel könnyebben boldogulsz a világban. Bár ez elsősorban gyerekeknek van de ha felnőttként segít, nem kell szégyellni. Én is sokszor visszatérek a gyerekként használt folyamatábrákhoz pl. utazáskor vagy ha egy addig ismeretlen dolgot kell csinálnom.


Acélszív nevű válaszolónak: tudod az autizmus egy spektrum, ami azt jelenti hogy a teljesen magába forduló, nem beszélő autistától a magasan funkcionálóig rengeteg típus előfordul. Nem feltétele az autizmusnak, hogy valaki ne tudjon leírni vagy elmondani egy összefüggő szöveget. Az aspergeresek pl. kifejezetten választékosan beszélnek és írnak, attól függetlenül, hogy esetleg nem tudnak leolvasni egy órát vagy félnek a narancssárga dolgoktól. Ezért nem szabad általánosítani, ugyanúgy "igazi autista" a kérdező is (gondolom nem a nők lapjában lévő teszt alapján állapították meg nála) meg többek között én is, aki lám egész szép összetett mondatokat írtam.

/a kérdezővel egykorú aspi/

2017. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm szépen a választ. Sajnos ez a nagy bajom, hogy sokszor nem tudom mit kell csinálni. Nem vagyok értelmi fogyatékos, de egyszerűen nem tudom hogy kell, mit kell, hogyan kell, illetve milyen módon kell viselkedni vagy intézni dolgokat. Ez megakadályoz a dolgaim intézésében, pedig állítólag ha ráérzek még jól is kommunikálok. De egyszerűen ha új dolog kerül elém, új környezet, vagy más személy a megszokottól eltérő akkor nekem végem. összeomlik amit felépítettem, mert nem működik tovább. a pelenkáról való leszokást próbáltam már, de nem tudok. már csak azét sem, mert benne van a rutinomban, és nem birok elaludni ha bizonyos dolgokat nem csinálok. Már itt kezdődik a probléma. Őszinte leszek. Erről a problémámról nem beszéltem amikor megállapították nálam hogy mi a bajom, mert ezt szégyenlem, emiatt bántottak sokan. A BArátom is emiatt sokat bánt. Szerinte állandó katétert kéne viselni mert undorító vagyok. Lehet igaza van, nem tudom, csak rosszúl esik. Ha online is elérhetőek ezek a bizonyos szituációs kártyás dolgok, akkor megtennéd hogy belinkeled? Köszönöm.
2017. febr. 16. 16:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Remélem sikerül kinőni az éjszakai pelenkát. Nem szégyen a gyerekes viselkedés.
2017. febr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
inkább a "barát" viselkedése gyerekes.
2017. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak autista akik éjszaka pelenkázni kell. És szerintem abból se tudják ki gyógyitani
2017. febr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!