Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolkozom így? Más is...

Miért gondolkozom így? Más is van így ezzel?

Figyelt kérdés

Elég magas vagy, de ha látok egy velem kb. egy magasságban lévő embert, akkor azon gondolkozom, hogy milyen magas, én alacsonyabb vagyok nála. Aztán ha pl egymás mellé kerülünk, kiderül, hogy egy magasak vagyunk. Ugyanígy a hajakkal is. Szeretném növeszteni a hajamat, de már így is a derekam közepéig ér. Viszont ha látok valakin ettől rövidebb hajat, akkor mindig megdöbbenek, hogy úristen, milyen hosszú haja van! Aztán persze kapcsolok, hogy nekem hosszabb. Tehát tudom, hogy hosszabb, de nem érzem úgy.

Egyébként nincs kisebbségi komplexusom, és magas ívből tatálok arra, hogy ki milyen magas/alacsony, stb.,de ezekere a gondolataimra felfigyeltem. Más is van így ezzel, hogy ennyire nem tudja "bemérni" magát?


2017. febr. 16. 11:33
 1/5 anonim válasza:
Nekem is rengetegszer ez van, mások azt mondják amiatt mert nem tudom elfogadni magam, nem ismerem fel magamban a jó tulajdonságaimat kívül, belül. Mindig máshoz próbálod hasonlítani magad, megfelelési vágy. Kicsit próbáld magad elemezni, ismerd meg magad, szánj időt kikapcsolódásra gondolkodásra:)
2017. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mivel már 18 is elmultam, ilyen gondjaim nincsenek.
2017. febr. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1.-nek köszi!

2. Nem tudom, hogy jön ide, attól még nem leszel felnőtt. És én sem írtam, hogy ez a legnagyobb bajom, vagy hogy állandóan ezen gondolkodom, de ha látok valakit, akkor eszembe jut ez. Gondolom neked is eszedbe jutnak dolgok, ha ránézel valakire/valamire.

2017. febr. 16. 12:24
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szimplán azzal van problémád, hogy első látásra nem tudsz jól megbecsülni dolgokat.

Ez nem felfogás/gondolkozásbeli probléma, sokkal inkább valamilyen "szervi dolog.


Ha meglátsz egy embert, azonnal látod, hogy magasabb vagy nem nálad. Ebből adódóan, ha te ezt nem tudod elsőre belőni, sőt sokadik ránézésre sem, akkor a szemeddel van valami. Vagy valami agyi dolog, hogy nem áll össze a kép.

Pont ugyanilyen a hosszú haj esete is. Egy magasabb ember hosszú haja, ami nem ér a derekáig simán lehet hosszabb, mint a tiéd.


Szóval tényleg valami probléma van a becslési/látási képességeiddel.

2017. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Velem is van ilyen rendszeresen, csak furcsa, de problémát nem okoz :D
2017. febr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!