Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek én túlzom el,...

Szerintetek én túlzom el, vagy normális viselkedés ez a legjobb barátnőmtől?

Figyelt kérdés

Több, mint 10 éve ismerem őt, visszahúzódóbb, de barátságos lány. Nem szeret érzelmekről beszélni, mindig tereli a témát, megértem, van ilyen. Amin azért egy ideje csodálkoztam, hogy nincsen párja, már több éve. Próbálkoznak nála elég sokan, de mindenkit egyből elutasít, olyan embert is, aki bevallottan tetszett neki. Fel nem fogtam, hogy miért. Aztán pár napja beszéltünk arról, pontosabban én, hogy milyen jó dolog szeretni valakit, milyen nagy boldogság szerelmesnek lenni stb. De ő végig olyanokat mondott, hogy minek bárkit is megszeretni, ha el fogod veszíteni, felesleges fájdalomnak és kiszolgáltatottságnak teszi ki magát az ember, hogy neki erre nincs szüksége. És itt állt össze a kép, hogy miért nem akar senkit, eddig csak azzal terelte a témát, hogy nem akar kapcsolatot és kész. De szerintem ez egy nagyon rossz hozzáállás. Ráadásul minden másban tök pozitív szokott lenni, sőt ő a legoptimistább ember, akit ismerek. Mindig pozitívan közelít meg mindent, és azt se hagyja, hogy más pesszimista legyen. Nem értem miért pont a szerelem terén nem tud pozitív lenni. Persze csalódott ő is párszor, meg is értem ha kicsit jobban bezárkózik, de ennyire? Visszautasította azt a férfit, aki már évek óta tetszik neki. Miért nem próbálja meg? Azt mondja így boldog, család, barátok, munka, nem kell neki több. De 24 éves, fiatal ehhez a felfogáshoz.

Szóval szerintetek hagyjam, majd ő úgy csinalja a dolgait, ahogy akarja, vagy próbáljak neki segíteni valahogy? Ha igen, akkor hogy? Egyébként nem akarok beleszólni az életébe, csak azok, amiket a múltkor mondott, elgondolkodtattak, hogy egy pozitív, vidám lány, miért így látja a dolgokat. Tehát, csináljak valamit, vagy hagyjam?



2017. febr. 17. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Hagyd! Én is ilyen vagyok, és én is így elvagyok magamban, kifejezetten idegesítő, ha ilyen privát témában zaklatsz valakit. Ha ő nem vágyik másra, akkor így kell tudni elfogadni! Nem tudhatod, milyen lelki hátterei vannak, amit előzőleg ért sok csalódások után nem akar nyilvánosságra hozni. Nekem volt 3 férfi az életembe, alkalmi kapcsolatok, annak 4 éve már, hogy rájöttem, jó most így egyedül. Ha úgy érzi, akkor nYyitni fog, de hidd el, hogy baromi idegesítő, mikor valaki, akár a legjobb barátnő d, a te intim magánéletedbe belemászik, meg maga az erőszakos segíteni akarás is baromi idegesítő! Engem is állandóan csedztetnek az ismerősök, hogy mikor lesz barátod, miért nincs barátod, gyereked kéne már hogy legyen, tönkre fogsz menni, túl fiatal vagy, férjhez kéne menni stb. stb. EZ IDEGESÍTŐ! Ezzel el is fordulhat tőled, ha olyan szinten célozgatsz rá, meg ezzel zaklatod. Én férjhez sem fogok menni, sem gyereket nem vállalok, annyira féltem a szabadságomat. De mivel ő mehint más ember, így a lelki okait nem tudhatom, így csak azt tudom javasolni, hogy jegeld ezt a témát nála mielőbb, és ha akar, úgy is segítséget fog kérni tőled. De ezt ne csináld, látom olyan szinten belemerültél az ő privát, intim szférájába, hogy már itt is erről beszélsz. Ne zaklasd, mert elveszíted, majd ő szól ha kell a tanácsod, a segítséged!
2017. febr. 18. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hagyd. 24 éves, bőven ráér még mindenre. Azonkívül vannak az átlagnál kicsit értelmesebb nők, akik belátják, hogy a nekik tetsző, de velük ellentétes értékrendű férfi nem illik hozzájuk, ezért bele sem mennek egy olyan kapcsolatba, ahol végig csak problémák lennének. Ez sokkal bölcsebb, mint a "majd értem megváltozik" hozzáállással beleugrani a századik hülye maca szerepébe, aki boldogtalan, nyíg, panaszkodik, de nem szakít, "mert szeretem".
2017. febr. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!