Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mitől lehet hogy ilyen zárkózo...

Mitől lehet hogy ilyen zárkózott vagyok?

Figyelt kérdés
Ha meghozok valamilyen döntést ami hatással van a jövőmre (tehát nem az hogy mit vegyek fel holnap, stb.) mondjuk hogy odamenjek e a sráchoz aki tetszik, vagy abbahagyjam e a 9 éve húzódó hobbimat amit nem is szeretek, vagy tanuljak e erre meg arra, leadjak e pár kilót vagy mittudom én... Tehát mikor meghozok egy viszonylag fontos döntést, utána még ha nem is derült ki a következménye addigra én úgy érzem, hogy rosszul döntöttem. Egyszerűen nem bízom meg a saját döntéseimben...És emiatt rohadtul antiszociális meg "depis" lettem, mert mikor meglátok mondjuk egy srácot akivel mindennap együtt utazok és eszembe jut hogy na most akkor odamegyek hozzá, na olyankor leblokkolok közben pedig visszatartom magam azzal, hogy úgysem szólna hozzám...És ez nem csak a párkapcsolatokra igaz hanem minden más kapcsolatra...sokszor begépelek egy hosszú szöveget aztán nem küldöm el mert tuti nem érdekli azt akinek küldöm...és ez szerintem elég nagy baj...hogy ennyire félek a negatív visszajelzésektől,a komfort zónám elhagyásától, meg attól hogy úristen mi lesz ha gáz szituációba kerülök...mitől alakulhatott ki bennem ennyire hatványozottan az a természetes idegesség amit idegenekkel való beszélgetésnél érzünk? és hogyan kezelhetném? Kérlek segítsetek! 15/L

2017. febr. 18. 00:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez nem zárkózottság, inkább gyávaság. Több mint valószínű, hogy a szüleid neveléséből fakad.

Legegyszerűbb esetre tudok gondolni, hogy sosem bíztak rád úgy istenigazából feladatot, ami felelősséggel ruházott fel téged.

Vagy ha nem ez van, akkor mondjuk kényszeres a szülő, pl. rád bízzák ugyan, hogy hajtogasd össze a ruhákat, de hiába csinálod az úgy nem jó, ezért a szülő 'megcsinálja helyetted'.

Elég gyanús hogy ez van emögött.

Úgy lehet ebből kikerülni, ha feladatokat adsz saját magadnak (ha már más nem teszi) aminek van következménye. És itt most nem tanulásban értem, hanem úgy általában. Kezdd kicsiben és egyre nagyobb elvárásokkal magad felé.

Ja és semmiképp se éld meg ezt uszításképp bárki felé, ez csak esélylatolgatás, csak többnyire erre lehet asszociálni, ha ilyen a hozzáállása az embernek.

2017. febr. 18. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!