Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is szeretitek az 'érzést'...

Ti is szeretitek az 'érzést' egy jó alkotás után?

Figyelt kérdés

Elég hülyén fogalmaztam a kérdést, de megpróbálom kifejteni.


Mikor megnézek egy jó filmet/sorozatot, elolvasok egy jó könyvet, végigviszek egy jó játékot vagy meghallgatok egy jó albumot, utána elképesztően furcsa érzésem szokott lenni.

Nagyon ritka, de mintha szomorú lennék, hogy ez nem a valóság, hanem csak egy film, és annyira szeretnék a részese lenni, annyira szeretném újra átélni, hogy szomorú leszek, mert tudom, hogy lehetetlen.

Mondhatni üresnek érzem magam utána. Ez nyilván valamilyen szinten kellemetlen, de viszont nagyon kellemes is, mert tényleg ritka, hogy egy pl film ilyet váltson ki belőlem (pedig rengeteg filmet nézek).

Most pl egy játékkal játszom (Life Is Strange) és előre érzem, hogy nagyon szomorú leszek ha végeztem vele, mert hirtelen megint minden valóság lesz, a karakterek nem is léteznek, a szinkronszínészek pedig nem azok, akiket alakítottak, hanem csak színészek..


Nálatok milyen művek idézik elő ezt az érzést?

Remélem érthetően írtam.. :D


17/F


2017. febr. 19. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk semmi akadálya az ismétlésnek, de persze nem ugyanaz. Én volt, hogy egyszer elolvastam egy könyvet, ami nagy hatást gyakorolt rám. Miután befejetztem, rögtön újrakezdtem. Vagy volt, hogy kétszer megnéztem egy filmet a moziban. Utána meg vagy 4-szer DVD-n. Játékokat is játszottam töbször ki, főleg, hogy más nehézségi fokozat van, hogy más émény valamivel.

És ugyan az érzés valóban nem ugyanaz, mintha ismeretlenül találkoznánk vele, de például újrázás során veszek észre új dolgokat, amik elsőre elkerülték a figyelmem. Ráadásul nem kell rögtön újrakezdeni, vár az ember hónapokat vegy éveket és már lehet, hogy el is felejt jó pár dolgot.

2017. febr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Illetve a Twin Peaks sorozatot is láttam már vagy ötször.
2017. febr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nálam sorozatok közül a Breaking Bad volt a legkatartikusabb.
2017. febr. 19. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!