Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az érzékenység mennyire jó dolog?

Az érzékenység mennyire jó dolog?

Figyelt kérdés

Egyszer kitöltöttem egy 23 kérdéses tesztet. Minél több igaz állítást jelölsz be, annál érzékenyebb vagy. 23-ból 23-at jelöltem igaznak.

Minden egyes apróságon megsértődöm, de tényleg mindenen. A pszichológus szerint az érzékenység jó tulajdonság, mert ettől lesz valaki jó művész. (én az írás iránt érdeklődöm).

Szóval?

előre is köszi :) :) :)


2017. febr. 19. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Művészethez jó, az élethez már nem biztosan. Én is elég érzékeny vagyok férfi létemre és nem túl előnyös tulajdonságom, sok helyzetben jobb lenne ha lesz..arnám a dolgokat.
2017. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Én is olyan szuperérzékeny tipus vagyok.

Van amikor ez jó tud lenni. A szépet, a jót, a boldogságot intenzívebben élem át.

Viszont a fájdalmat (testit, lelkit egyaránt) és a szomorúságot, csalódást is...

Nagyon nehéz dolog ez, szerintem, hozzáértők szerint meg kiváltságos.

2017. febr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ahogy előző írta: A boldog pillanatokat jobban át tudod élni, kis dolgoknak is tudsz örülni, de a negatív dolgokat rosszabbul éled meg.
2017. febr. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lelki téren is sokféleképp lehet ám érzékenynek lenni.

Azokat, akiket Elaine Aron népszerű munkássága nyomán újabban "szuperérzékenyként" neveznek (HSP), alacsony szenzoros ingerküszöb, mély információfeldolgozás, nagy érzelmi reakciókészség, és kifinomult érzékelés jellemzi. Nem teljesen fed át a jó értelemben emlegetett művészi érzékenységgel és a művészeknek különösen hasznos készségekkel, de azért sokszor együtt jár vele.

Valamint nem teljesen fed át a sértődékenységgel sem (habár a hétköznapokban ezt is érthetjük érzékenység alatt, és a sértődékeny embereknek akkor is pompás énkép-erősítő lehet a "szuperérzékenység-tudat", ha a fentiekből alig igaz rájuk valami). De elsősorban a sértettség sokkal intenzívebb megélése tartozik ide.


Mellesleg 27 kérdéses teszttel mérik, biztos, hogy nem ezt töltötted ki?

2017. febr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!