Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon félénk vagyok, mit...

Nagyon félénk vagyok, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy nagyon félénk, bátortalan, zárkózott és önbizalomhiányos vagyok. Néhány osztálytársamat alig merem megszólítani, és ha hozzámszólnak, valahogy lefagyok, nem tudok megfelelően reagálni, mintha néha gúnyolódnának ilyenkor rajtam. Csak egy barátnőm van, de ő sem velem tölti minden szünetét, így általában egyedül ülök a padban. Egy boltba sem merek bemenni egyedül. Az is gond, hogy nyolcadikos vagyok, kevesebb, mint fél évem van velük együtt, és nem csak arra szeretnék emlékezni az utolsó évembők, hogy csak bámultam magam elé a szünetben! Nem az osztálytársaimmal van a baj, hanem velem, ők közelednének, de mivel túl félénk vagyok, rosszul reagálok erre. Annyira irigykedek a többiekre, akik minden félelem nélkül megszólítanak másokat, de én erre sem vagyok képes. Nem szeretném, hogy elkönyveljenek a csendes lánynak, pedig alapjában nem vagyom az! A barátnőmnek, meg a családomnak rengeteget beszélek, meg hangosokodok és hülyéskedek, de másoknak, kevésbé ismert embereknek valamiért félek megnyílni, beszélgetni velük. Ráadásul fél év múlva jön a gimnázium, és nem szeretném, ha nem lenne egy barátom sem. Mit tegyek?

14/L



2017. febr. 19. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Szociofóbiának hívják ezt. Próbálj felülkerekedni rajta, hozd magad olyan helyzetbe, amikor ki kell lépned a komfortzónádból. Máshogy sajnos nem tudod ezt legyőzni.


Én például nagyon büszke voltam rá, amikor kikértem egy iskolalátogatásit, visszaváltottam a gépkocsi nyereménykönyvem, és átvettem anyukám csomagját, mindezt egy nap leforgása alatt. Egy szociofób személynek ezek nagy megpróbáltatások, de mindenképp pozitív eredménye lesz, ha nekivágsz a dolgoknak.


19F

2017. febr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De kb mennyi időbe telik ez a változás? És én már többször megpróbáltam változtatni, de valahogy mégsem sikerült.:/
2017. febr. 19. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy a klasszikust idézzem: Ezt egy életen át kell játszani, és még azon is túl. :)

Minél több problémát oldasz meg, annál rutinosabb leszel a különböző szociális szituációkban. Olyan ez, mint a matematika, csak gyakorlással lehet fejlődni.

2017. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor lehet, hogy örökre ilyen leszek? Vagy ha új közösségbe kerülök, ahol senki sem ismer, változtathatok?
2017. febr. 19. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a probléma kisebb-nagyobb mértékben szerintem egész életedben kísérni fog. A változás csak rajtad áll, tegyél érte, és értékeld az eredményeket.
2017. febr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!