Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki sokkal idosebbnek...

Ha valaki sokkal idosebbnek nez ki a koranal es en nem tegezem le akkor miert haborodik fel?

Figyelt kérdés
pelda 27 eves es 40-nek nez ki. na most nekem honnan kene tudnom hany eves valojaban?? az ilyen sose nez tukorbe???

2017. febr. 21. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Bárki, aki az udvariasságon felháborodik -kortól, külsőtől függetlenül- az ostoba. Mondd ilyenkor nygodtan, hogy téged vele ellentétben tanítottak alapvető társasági érintkezési formákra, ezért idegeneket sosem tegezel le. Ettől lehiggad majd.
2017. febr. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Mindenkinek furcsa ha fiatalon magázzák. Én 18 évesen dolgoztam egy altalanos suliba (nem magyarorszagon tudom hogy itt nincs ilyen) és ott is magáztak nagyon furcsa volt. Én általában egy 40es embert se magázok 20 évesen mert tudom hogy a legtöbben nem szeretnek magázódni ennyi időssen.
2017. febr. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%

Nekem is sokszor köszönnek 12-13 éves gyerekek csókolommal. Pedig csak 22 vagyok és ráadásul ki sem nézek annyinak.

De soha nem háborodnék fel ezen ,mert legalább a szüleik megtanították köszönni őket. És legtöbben olyan gyerekek köszönnek így akik nem is ismernek, vagy néha látnak elsétálni az utcájukban! És mégis köszönnek.

Én erről azt gondolom,hogy a tiszteletet meg lehet adni tegezve is, és magázva is.

Viszont magázva is lehet bunkó az ember.

2017. febr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Itt nemcsak a koron és a kinézeten van a hangsúly. Simán lehetne, hogy azért magázod, mert idegenektől te is elvárod azt az alapvető udvariasságot, hogy ismeretlenként először magázzanak téged is. Nem felháborodni kell, hanem ha valakinek nem tetszik, ajánlja fel a tegeződést normális hangnemben, és ne keltsen senkiben se rossz lelkiismeretet, csak mert az illető tud viselkedni.
2017. febr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
45%
Alapvető udvariasság, hogy idegent nem tegezünk le, még akkor sem, ha fiatalnak néz ki. Ha csak nem 10 éves kisgyerek-.
2017. febr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
5. De nem 2017-ben.
2017. febr. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!