Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, hogy normális legyek?

Mit tegyek, hogy normális legyek?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, nincs személyiségem, egy csomó dologról nincs véleményem, csak ha már hallottam egy nekem fontos ember véleményét, akkor azt mondom neki van igaza... Próbáltam olyat, hogy én kigondolom a véleményemet, aztán hallgatom csak meg a másikét, de ha mást mondott, mint amit én gondoltam, akkor úgy éreztem "rossz" választ adtam, és már gyorsan véleményt változtattam... Tudom, hogy marhaság, de ez van. Közben meg kicsit unalmas vagyok, introvertált, a barátnőmmel (akit nagyon bírok, csomó mindent megbeszélünk, egyetértünk) sokszor csendben ülünk mert egyszerűen nincs témánk. Mit tegyek??

2017. febr. 21. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Hidd el, hogy a legtöbben pont a legfontosabb kérdésekben mások gondolatait böfögik vissza, isszák a mester minden szavát, követik pásztort akár a vékony jégre, akár perzselő tűzbe.


Ahhoz, hogy saját véleményt, értékrendet, célt fogalmazhass meg magadnak, nagyfokú objektivitás szükséges és rendkívül éleslátás. De megéri a fáradtságot feszegetni a láncokat, mert amikor majd elszakadnak, életed legédesebb pillanatát éled majd meg.

2017. febr. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Firedoom ***** válasza:

Nincs is jo valasz! Tessek, itt egy pelda:

Volt egyszer egy baro es a neje. Egy szep napon az ur elment otthonrol es megparancsolta a felesegenek, hogy maradjon a palotaban arra a napra, holnap delben ugyis vissza jon.

A baro elment es a no abban a pillanatban utnak indult egy kozeli szigetre a szeretojehez. Kefeltek egy jot aztan reggel utnak indult a palotaja fele, azonban a hidon egy orult allt es egy kessel hadonaszott.

-Itt nem josz at baro ne!

A no megijedt es elszaladt a szeretojehez segitsegert, de az hamar lepattintotta:

-Nono! Ez a te felelosseged! Az ejszakakon kivul mi nem ismerjuk egymast!

Ezzel kidobta a not. A barone egy reveszhez indult es segitsegert konyorgott.

-Nincs penz nincs uzlet!

A kapitalista munkasa szart a bajra es elkuldte a not. A kovetkezo lehetoseg egy regi barat volt. Neki ugyan ugy elpanaszolta minden bajat es gondjat mint a revesznek.

-Kellett neked felre lepni! Nem segitek, had legyen ez a tanulsag szamodra!

A no ketsegbeesetten ment a hidhoz es latta, hogy ures. Nekiiramodott es mar majdnem atert amikor megjelent az orult es leszurta.

Es jon a kerdes: ki mennyire hibas a barono halalaban? Allitsad fel a sorrendet!

2017. febr. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akiknek a véleménye mindig folyás iránt halad. A lincselés is ilyenféleképpen működik, csak ott a tömegpszichózis is belejátszik.
2017. febr. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó, ebben igazad van, de én ezt szánalmasnak tartom, szóval nem akarok ilyen lenni. Csak nem tudom, hogy lehet változtatni. Szóval???
2017. febr. 22. 18:53
 5/5 anonim ***** válasza:
70%

Szánalmasnak? Pedig így vagy normális. Elmagyarázom. Az ember csoportban élő faj. A csoportban élő fajok agya úgy van berendezve, hogy tettei, gondolkodása a csoportjáéval azonosulni tudjon. Szűk látókörű emberek ezt birka módnak írják le, marketingnyelven csapatszellemnek hangzik.

Mesélek valamit. Egy etológus, aki a csapathalak viselkedési mintáit tanulmányozta, kioperálta az egyik egyed agyából azt a részt, ami a csapatszellemért felelős. Miután visszaengedte az akváriumba az így preparált halat, az természetesen nem tartott a csapattal, hanem egyéni úton kezdett járni. A többiek meg utána! Tehát ő lett a vezető, pusztán azért, mert más, kevesebb lett, mint a többi. Deviáns egyed.

Az embernél is hasonlóan működik. Kétféle atavisztikus ösztön működik bennünk. Az egyik a csapatszellem, amikor azonosulni akarunk a környezetünkkel, az ő érdekeivel.

A másik az, hogy vezetők legyünk, hogy uralkodjunk a környezetünkön. A legszerencsétlenebb az az ember, aki uralkodói vágyakkal születik, de a képességei arra nem predesztinálják.

Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy kamasz-, illetve fiatal felnőtt korban mindannyiunkban felerősödik a devianca. Hülyének nézzük az idősebbeket, és csakis a mi véleményünket látjuk beigazolódni akkor is, ha a tények mást mutatnak.

Szóval nem olyan egyszerű a képlet, mint ahogy azt gondolod.

2017. febr. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!