Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen tájékozatlan sok...

Miért ilyen tájékozatlan sok fiatal sok témában?

Figyelt kérdés

Miért tájékozatlan ma ilyen sok fiatal olyan sok kérdésben.Gondolok itt aktuális hírekre,közéletre,friss tudományos hírekre,stb.

Például van egy 18 éves unokatestvérem,akinek a szülei nagyon műveltek,okosak,de azok a fajta emberek,akik ezt hangoztatják is.Erre a gyerekük,unokatestvérem, ha meglátja mondjuk Angela Merkelt,Orbán Viktort,Vekerdy Tamást(és még sorolhatnám) a tv-ben,megkérdezi,hogy ki az. Ez miért lehet?Azt látom,hogy egyre több kortársam ilyen,vagy még rosszabb,az iskolában se tanul meg abszolút semmit,nem is érdekli semmi.Szerintetek mi lehet ennek az oka? Vagy én gondolom rosszul,és ez nem probléma,hogy ilyen tájékozatlanok egyesek?



2017. febr. 21. 19:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%

én csak Orbán Viktort "ismerem" a 3 közül

és 21 vagyok...égés,mi?xD

2017. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
62%
Ki az az orban viktor?
2017. febr. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon általánosítasz.


Komolyan Vekerdy Tamás, meg Angi arc felismeréssel szűröd le, hogy ki mennyire tájékozott?


Mennyire tudatlan vagy :P.

2017. febr. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Ezek szerint tévedtem,nem csak a korombeliek tájékozatlanok...
2017. febr. 21. 19:46
 5/20 anonim ***** válasza:
77%

Oké kérdező. Akkor beszélgessünk Kuznetsov NK-32-es sugárhajtómű szerkezeti felépítéséről?


Ja hogy nem tudod miaz? Nem értesz hozzá? Milyen tudatlan és tájékozatlan vagy.

2017. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%
A kérdés az általános műveltségről szólt, nem egy szakterület ismeretéről. Ez a hajtóműves példa feleslegesen kötekedő, és bizonyítja hogy te sem fogtad fel a kérdést.
2017. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Osztan értessz-e a génmanipulációval működő neuronhálózathoz? Hö?
2017. febr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 health visitor ***** válasza:
100%
Hányszor ültél le egy "fiatal" mellé, és kérdezted meg, hogy van-e valami, ami érdekli, amiről beszélne, amit nem ért, de szívesen megértene? Hányszor próbátlad rávenni őket, hogy pl a számukra utálatos politikát, amit említettél a kérdésedben, kicsit érdekesebbé tedd, vagy elmagyarázd nekik, hogy miért van rá szükségük? Vagy te magad hányszor próbáltál meg tájékozott lenni az ő világukban? Most akár fiatal vagy, akár nem, attól, hogy nem egy az érdeklődési körötök, még őket is érdekli valami, csak abban meg pont te vagy tájékozatlan.
2017. febr. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A tájékozatlanság bizonyos téren lehet azért is, mert az a terület az egyént nem foglalkoztatja, de másban meg lehet, hogy sokkal tájékozottabb nálad, ami meg téged nem foglalkoztat, de számára fontos.
2017. febr. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nem vagyok fiatal, de velük vagyok. Valahogy ösztönösen azt csinálom, amit a mostaniak szoktak. Időnként átnézem a közelmúlt eseményeit a magam módján, de nem törekszem rá, hogy tájékozott legyek a szó MTI-hű értelmében. Szándékosan szűröm az inputot, és ahogy az előző írja, a saját világom alakítását azzal kezdem, hogy nem folyok bele olyan "világba", ami nagyjából folyamatosan okádja magából a szart, má' bocs. Inkább keresek és találok. Akkora az információ-túlkínálat, hogy komolyan egy rendes multiverzum rajzolódik ki itt, a Földön. Dönts, mit akarsz! Adj irányt az életetnek, és mutass utat azoknak, akik közel állnak hozzád! Ez a korszak erről szól, épp az infócsömör miatt. Nem tud akkora baj lenni, hogy ne gyógyuljunk egy nemesebb emberiséggé tőle. Még ha lassan is.
2017. febr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!