Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan aki segítene a...

Van olyan aki segítene a saját utam megtalálásában?

Figyelt kérdés

Az állatoknál, főként kutyáknál jobban semmi nem érdekel, de az állatorvos az altatás és műtét miatt nálam kizárva. Utolsó évem van középiskolában eddig állatorvosi asszisztens képzésre készültem amiről sikeresen lebeszélték a nehéz elhelyezkedés és a fizu miatt. Úgyhogy most eléggé elkeserítő a helyzet.

Ha valaki tudna tanácsot adni azt megköszönném!



2017. febr. 21. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nos, ez így elég szűk, hogy csak az állatok, és semmi más, deee... így is van több lehetőséged. Voltaképpen dolgozhatsz állatkertekben, nemzeti parkokban, menhelyeken, állatvédő szervezeteknél, akár alapíthatsz te is egyet, ízlés szerint lehet radikális csoport is, aki elküldi a ku*va anyjukba az állatkísérletezgetőket meg a tüntetéseken acélbetétes bakanccsal rúgja szét a rohamrendőrök tökeit. De ha érdekel a gazdálkodás(ez is közvetetten állatokkal kapcsolatos) akkor a szarlapátolástól kezdve az agrármérnökön át a szarvasmarhaszaporodás biológusig rengeteg lehetőség nyitott számodra.
2017. febr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a menhelyek és szervezetek csak önkénteseket vállalnak.
2017. febr. 21. 22:42
 3/7 anonim válasza:
Zoo pedagogia..talan ha jol tudom kaposvaron van. Illetve keress ra valami okjra lovas/kutyas terapia. Bar magyarorszagon kevesbe elismert meg! de szerintem ez gyorsan valtozni fog amennyi serult gyerekkel talalkozni mostanaban. Remelem tudtam segiteni :)
2017. febr. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Megneztem neked pl. Kaposvar: elvegzed a pedagogiat aztan jelentkezhetsz kutyaterapias szakembernek. Ez klassz dolog, nyilt napokon erdeklodj mindenkepp mert lehet rosszul irom :)

Ja es ne foglalkozz azzal hogy x ev mulva mennyit keresel mert te a mostban vagy, es lehet mire elvegzed keresett szakma lesz vagy kitudja kulfoldre mesz ahol ez kell.

2017. febr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy hagynod kellene magad lebeszélni. Ha ezzel szeretnél foglalkozni, akkor Neked ez az utad és ha másra hallgatsz, olyan irányba mész ami egyáltalán nem is tetszik és csak mások miatt csinálnád; akkor egészen biztosan hamar tévútra fogsz kerülni, ahonnét hidd el, már sokkal nehezebb lesz visszatalálni. Az tény, hogy egy állatorvosi nem sokkal könnyebb mint akár egy emberorvosi, sőt, egy jó állatorvos holtig tanul mint a jó pap, ahogy mondani szokták. Szerintem jó helyen jól menedzselve egy kisállatorvosi rendelő is felfuttatható annyira, hogy az jól jövedelmező legyen. A műtéteket nyilván alaposan begyakoroltatják az egyetemen, tehát amire oda kerülsz, hogy önállóan működhess, addigra magabiztos leszel, érteni fogod a dolgok lényegét és nem fog nehezedre esni operálni, amire a hatékony gyógyításhoz néha tényleg szükség lehet. Az altatás, hát igen, az tényleg nehéz kérdés! De tudnod kell, hogy egy állatorvos nem köteles minden állatot elaltatni, szóval ha pl. odavisznek hozzád egy kutyát, aki még élhetne, akkor dönthetsz úgy, hogy megtagadod az elaltatást. Sőt, úgy tudom ez benne is van az állatorvosok etika kódexébe, hogy ilyet csak akkor kell csinálniuk, ha már végképp nincs más megoldás és nem merülnek fel lelkiismereti ellenvetések sem. Azt javaslom, hogy ne add fel az álmaidat csak azért, mert mások szerint nem neked való! Te tudod mit szeretnél, Te tudod mi való Neked és akkor lehetsz csak boldog, ha azt csinálhatod amihez tehetséged van, az ami az igazi hivatásod. Vágj bele bátran és ne másokra hallgass, főleg olyanokra ne, akik pénzcsináló robotnak néznek. A saját álmaidért élj, ne mások vágyait akard beteljesíteni, hanem a saját álmaidat, csak ennek van értelme! Ha az az utad, hogy állatorvos legyél, akkor ne térj le róla, mert lehet, hogy utólag egész életedben bánni fogod.
2017. febr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, állatorvos... Van erről egy elég jó (és asszem elég közismert) vicc:


Az állatorvos felkeresi a háziorvosát.

- Jó napot doktor úr!

- Jó napot doktor úr!

- Mi a panasza?

- Hja kérem, hát így könnyű!

2017. febr. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Elárulom, hogy az a ritkább állatorvos aki műt és altat. A kollégák 80%-a, a kifejezetten kisállatgyógyász klinikai ellátásban dolgozóknak is több mint fele életében nem csinál ilyet. A képzésben hírül sem csinálsz ilyesmit, legjobb esetben is 3-4x végig kell nézned pár méterről. A sebészet a szakma egyik "fellegvára", aki nagyon akar sem mind tud bejutni.


Ha az injekciózás is fájna akkor foglalkozz fizioterápiával.

2017. febr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!