Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Izlandon tényleg nyugodtak az...

Izlandon tényleg nyugodtak az emberek?

Figyelt kérdés

Magyarországon miért ilyenek az emberek,hogy hamar ingerlékenyek,ma is egy nőnek egy srác szépen mondta a buszon,mivel az az ajtóban állt,hogy "elnézést,leszállhatok",anő mondta,hogy igen,de hallani kellett volna milyen durván. Aztán nem szabad egyes emberekre rá sem nézni,mert van olyan aki azt mondja,hogy "mit nézel,mindjárt po...ánváglak" .

Sokan verekedéssel oldanák meg a helyzetet.


Elgondolkodtam most,hogy miért ilyenek a Magyar emberek ma,hogy durvák,ingerlékenyek.


Az előbb említett buszos sztorira visszatérve ,én ha le akarok a buszról szállni és látom,hogy az ajtó előtt áll valaki,ezért én szólni sem szeretek,hogy leszállhatok-e,mert ki tudja milyen ember,milyen hangnemben válaszol,hanem egy olyan ajtón szállok le,mindegy hogy az meszebb van ahol nincs senki,ha meg ott is állnak,inkább leszállok úgy,hogy súrolja a kabátom a másikat de nem merek már szólni. Tudom,hogy nem ilyen minden ember,meg hogy is mondjam de valahogy így tudom a kérdést megfogalmazni. Én arra gondoltam,hogy ennek egyetlenegy oka van. A pénz hiánya. Nincs az embereknek pénzük,kilátástalan a helyzet ma Magyarországon és ezért mindenki (sok mindenki) ingerült. Lehet nem ezért,ezt csak én gondolom,hogy ezért.


Viszont azt hallottam,hogy pl. Izlandon nem ilyen a helyzet. Ott nyugalom van,nyugodtak az emberek,kedvesek,a turistákat hamar befogadják a közösségükbe stb,ott egy nézésért olyan nincs,hogy majdnem megverik a másikat,hogy mit néz.


Meg nemcsak Izlandon hanem máshol is van Béke nyugalom. Gondolom ott is akadnak gondok problémák mint itthon,de korántsem annyi.

Hát lehet hülye kérdés de így tudtam megfogalmazni ezt a kérdést.


Tényleg így igaz?

És mit szóltok ehhez,ti hogy vagytok ezzel a dologgal?



2017. febr. 22. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Ez csak a felszín. Pl. 2. a világon az antidepresszáns gyógyszerek fogyasztásában (1. USA). 4-szer annyit fogyaszanak mint a magyarok, 8-szor annyit mint a japánok, koreaiak.
2017. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Észak-Európában (leginkább Norvégia, Dánia, Svédország és Izland) az emberek cukor módjára eszik az antidepresszánsokat, és teljesen átlagos, hogy az embereknek van külön magánpszichológusuk, akikhez hetente vagy kéthetente 1-2-szer eljárnak és beszélgetnek.
2017. febr. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 csimbile válasza:
73%

Szia !

Ez például óriási baromság és nem jellemző izlandra : az emberek cukor módjára eszik az antidepresszánsokat, és teljesen átlagos, hogy az embereknek van külön magánpszichológusuk, akikhez hetente vagy kéthetente 1-2-szer eljárnak és beszélgetnek.Itt rohadt nagy a nyugalom az izlandiak úgy mondják : nincs probléma .De ez látszik is egy izlandi nem tud káromkodni sem , ha már leszólod a ruháját akkor azzal vérig is sértetted . Jó az is igaz itt is van azért probléma, de azok olyanok , hogy nem kell rajta idegeskedni, ha meg olyan nagy lenne akkoe se kell idegeskedni rajta, mert a hivatalba is el mondják neked .

2017. márc. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!