Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarják megváltoztatni...

Miért akarják megváltoztatni sokan az introvertált embereket?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam,hogy az emberek kb 2/3-a extrovertált,az 1/3-uk pedig introvertált.


Tehát nem nagyon szeretnek közösségbe járni,nem szeretik a felszínes emberi társaságot.

Én is ilyen vagyok.Egyszerűen nem érdekel más emberek magánélete,meg,hogy ki kivel mit csinált,hol merre.

Meg azt sem értem,amikor nagyobb társaságok összeülnek és felszínes dolgokról diskurálnak.

2 ember még tud beszélgetni,de ahol tömeg van,ott mindenki más személyiség és nem igazán lehet elmélyedni semmiben.


Mégis sokat hallom,hogy ez nem jó,mert társaságkedvelőnek kell lenni.De én a hátam közepére nem kívánok ilyen társasági életet,mert lefárasztanak és időpocsékolásnak érzem.


Mások is vannak így ezzel?


2017. febr. 24. 11:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Pl nagyon kiakaszt mikor ünnepekkor rokonok jönnek,csoportosan és velük kell társalogni ilyen semmilyen dolgokról.
2017. febr. 24. 11:15
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
ök primitivek nem tudjak elkepzelni hogy leteznek mastipusu emberek is mint ök, ö szerintuk mi betegek vagyunk es orvosi kezelesre szorulunk.
2017. febr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Olyan szavakkal bélyegeznek meg,mint "magának való".


Nem vagyok szerelmes önmagamba,de az időm legnagyobb részét egyedül szeretem tölteni,és a társaságból is az olyat,aminek van értelme,tartalmas dolgokról lehet beszélgetni.

2017. febr. 24. 11:21
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

latod milyen zavaro, amikor teged a " maganak valo" jelzovel illetnek? na kb ugyanilyen erzes a rokonoknak, vagy azoknak, akik esetleg kivancsiak rad, amikor leri rolad az erdektelenseg. persze nem kell egy eleten at megjatszani magad, nem kell hetvegente mindig nagy tarsasaggal osszeulni, de azert a csaladi esemenyek valahogy csak kibirhatoak, nem?

en egyebkent az intro / extro kevereke vagyok, a hangulatomtol fugg, neha meg magamra se vagyok kivancsi, nem hogy masra. de azt nem szeretem, amikor valaki , aki introvertalt, az valami kulonlegessegnek hiszi ezt, es feljebbrangunak allitja be a dolgot, mikozben nem az, ahogy az extrovertaltsag sem ertekesebb dolog.

2017. febr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Az emberek többsége (főleg a felszínes, nem túl magas színvonalú értelmi képességekkel és érzelmi intelligenciával rendelkező egyének) nem tudja elfogadni, hogy van, aki más, mint ők, és azt gondolják, csak ez a normális. Kifejezetten vérszemet kapnak olyan jellemző esetén, amiben ők a "többséghez" tartoznak.

Nem csak az introvertáltakat akarják az ilyenek megváltoztatni, hanem mindenkit, aki nem olyan, mint ők. Emlékszem, általánosban azon "kisebbséghez" tartoztam, aki nem tartotta cikinek a tanulást, ellenben nem preferáltam 13 évesen a csoportos titkos cigizést és piálást. Nem részletezném, hogy a "közösség" milyen véleménnyel volt rólam. :)

Főiskolán nem tudtam azonosulni a "rúgjunk be minden másnap, és dugjunk minden buliban más nőt" hozzáállással, úgy lettem elkönyvelve, mint akinek semmi élete nincs, és csak pazarolja a drága idejét.

De pl. a heteroszexuálisok elég nagy része szinte már démoni ellenséget lát a szexuális kisebbségekben, nem ritkán elmebetegnek titulálva őket.

Aki többre értékel egy kellemes természetjárást, mint egy szombat esti lerészegedést, arra is a "többség" elég furcsán néz.

És még folytathatnám.

De én mindig úgy voltam ezzel, hogy egyrészt az én életem, hadd döntsem már el, hogy én hogyan élek, másrészt meg értelmes ember úgyis megérti, hogy nem vagyunk egyformák, aki meg ennyire nem képes, az nem érdemes arra, hogy bosszankodjak miatta.

2017. febr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én meleg vagyok,ebben is kisebbség.

De nem igazán érdekel a bulizás sem.

Egyszerűen nem érdekelnek az ilyen felszínes dolgok.


A főiskolán se mentem el soha olyan helyekre,hogy szakest,stb,mert nem szerettem az olyanokat,ahol sok ember összegyűl és beszélnek a nagy semmiről.

Kettesben szívesebben elbeszélgettem bárkivel,mindenkivel közvetlen voltam.

2017. febr. 24. 13:29
 7/8 A kérdező kommentje:

A rokonlátogatók nem mind tolakodóak,nem erről van szó.

Volt olyan is,aki nagyon kedvesen távolságtartó volt,de nekem az is fárasztó volt,hogy miért kell közhelyes kérdéseket feltennünk egymásnak.

És őszintén rajtuk is éreztem,hogy nem szívesen vannak itt,csak illemből,mert pl az édesanyjukkal eljöttek,stb.

Aztán szinte sosem látom őket,nem tudok róluk semmi személyeset,a személyiségükről,csak beszélgetünk a nagy semmiről.

2017. febr. 24. 13:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is pontosan ilyen vagyok, és én sem állok a helyzet magaslatán a társaséletet tekintve...
2017. márc. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!