Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak buta/értetlen ismerősei...

Vannak buta/értetlen ismerőseitek? Mitől lesz ilyen valaki?

Figyelt kérdés

nekem több ilyen ember is van a környezetemben, de nem értem, hogy mitől lesz ilyen valaki, vagy miért nincs igénye a "fejlődésre" úgymond.


- Apám munkatársa, aki nagyon büszke arra, hogy önszántából egy darab könyvet sem olvasott el az életében soha.

- Unokatestvérem, akinek könyvelői szakmája van, de a saját adóbevallását mással csináltatja meg, mert ő hátha elrontja.

- Egyik ismerősömnek egyetemista létére fogalma sincs, hogy hol van Florida, vagy Kalifornia, és a csekkek befizetését és kitöltését mindig másra bízza, mert neki az túl bonyolult.


De a csúcs az a nővérem pasija. Az a pasas olyan buta és hiszékeny, hogy olyat még nem láttam, pedig értelmes, tanult embernek tűnik. Olyan butaságokat mond mindig teljes meggyőződéssel, hogy csak lesek, de elmagyarázni nem lehet neki semmit, mert őt ne oktassa ki senki.


Mitől lesz valaki ilyen? Miért nincs igénye a fejlődésre úgymond, tudásilag?

Nektek van ilyen ismerősötök, rokonotok? Ők mitől buták vagy értetlenek?


Mit lehet az ilyenekkel kezdeni? Nővérem pasija sokszor van nálunk, de már fájdalmas sokszor hallgatni a szájából kiáradó tudatlanságot, pedig próbálom ignorálni. Anyum is megjegyezte, hogy ezt a srácot tuti nem az eszéért szerethetik otthon.



2017. febr. 28. 12:25
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezek nem vészes vagy "értetlen" dolgok amiket leírtál. Viszont nagyon unatkozhatsz ha ezek az apró nüanszok így felidegesítenek.
2017. febr. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
32%
Próbálj érveket felhozni, és bizonyítani a te igaz állításod. De pl. miket mond, amik annyira hülyeségek?
2017. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Meggyőződésem, hogy az ember eredendően egy kíváncsi, óriási tudásvággyal rendelkező lény.

... egészen olyan 6-8 éves koráig....

Aztán valamiért sokan elveszítik a motivációjukat. Ez a "valami" lehet a környezet érdektelensége, az oktatási rendszer negatív hatása, vagy a közösség visszafogó ereje. Meg még jónéhány kevésbé jelentős tényező.

Ha a családban azt látja a kisgyermek, hogy mindenki magasról tojik a tudásra, valószínűbb, hogy idővel ő is átveszi ezt a hozzáállást. Sokszor meg pont az iskola veszi el a gyermek tanuláskedvét. Nem akarom részletezni, mert kész kisregény lenne belőle, de szerintem sokaknak ismerős, hogy egy-egy rossz tanár mennyire vissza tudja vetni a tanuló lelkesedését. Aztán az is rendkívül rossz, hogy egyszerűen ciki tanulni, és menő dolog butának lenni. Mert aki jól teljesít, az pedál, stréber, meg biztos csak nyalizik, meg stb. Netán ha valaki önszántából érdeklődik egy téma iránt? Mekkora ciki már, hogy míg mások piálnak, cigiznek, meg bandáznak, addig ő olyasmit tanul, ami nem is kötelező...

Ezen hatások együttesen azt okozzák, hogy egy átlag tini már teljesen motiválatlan lesz, és többségük ha akarna, sem tudna már jól teljesíteni. Ez a hozzáállás pedig kihat a felnőttkorra is. Erre rátesz egy lapáttal, hogy bizonyos körökben rendkívül negatív a diplomások megítélése. (Mert ők "nem végeznek rendes munkát, mint mi a gyárban", meg "hiába van diplomájuk, alig tudnak valami", stb.) Én is megkaptam, hogy mennyire haszontalan vagyok, mert ahelyett, hogy 20 évesen dolgoznék, mint "minden normális ember", "csak hülyeségeket tanulok". Csak mondjuk engem az ilyen vélemények nem tudnak meghatni. Másokat viszont igen. Ha leállsz beszélgetni mondjuk a helyi vegyesboltban a többi vevővel, nem tudsz eldicsekedni azzal, hogy Gabriel García Márquez minden könyvét elolvastad, mert senkit nem fog érdekelni. De az, hogy az Éjjel-nappal Budapestben ki kettyintett meg kit, az egyből mindenkit érdekel.


Egyébként az "iskolázott" emberek között is van rengeteg, akinek erősen hiányos a tudása. Attól, mert valaki valamiben jó, lehet, hogy másban egyáltalán nem az. Sajnos az oktatási rendszerünkben kifizetődőbb "magolni", mint gondolkodni, és ez meg is látszódik az átlag érettségizetteken. Nyaljunk be pár tantárgyból néhány tételt, az nem érdekes, hogy azt se tudják, hogy Magyarországon hány megye van, vagy mi a különbség a bakteriális és vírusos betegség között. Mert "ez nem kell az érettségihez", és attól, hogy ezt tudja, nem lenne "menőbb".

2017. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
#1: Ha te csak akkor tudsz véleményt alkotni valamiről, ha nagyon unatkozol, akkor sanyarú egy életed lehet. :D
2017. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

#1 Jó, de akkor te se idegesítsd fel magad, ha valaki óriási baromságot mond neked.


#3 Teljesen igazad van.

2017. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sok ember a butaság és tudatlanság mellett iszonyat fafejű. Ha valaki elmagyaráz nekik valamit, hogy az nem úgy van, ahogy gondolják, azt egyből támadásnak veszik.

Én is már megkaptam, hogy a világot is megmagyarázom, meg kioktatom az embereket, amikor el akartam magyarázni az illetőnek, hogy nem mindegy, hogy melyik benzint tankolja a kocsiba...


Sajnos manapság az a "menő", ha valaki hülye mint a segg, és nem tanul. Nekem is volt ilyen osztálytársam általános iskolában, aki váltig állította, hogy egy fiúnak vérciki, ha 5-ös jegyei vannak, meg 5-ös a magatartása. Olyan is volt gimiben, aki azt mondta, hogy ő joggal annak szólogat be, akinek akar, mert van nyelvvizsgája. Sajnos az iskolázottság nem mindig függ össze a műveltséggel és a józan ésszel. Attól, mert valaki diplomás, még lehet egy műveletlen, buta, tuskó, a kettő sajnos nem zárja ki egymást.

Nekem van olyan munkatársnőm, aki kedves, műveltnek tűnik, de az e-mailj-jeit (amiben a munkával kapcsolatos dolgokat szoktuk megbeszélni) legszívesebben vastag pirossal kijavítva visszaküldeném, mert fájdalmas olvasni, annyi benne a helyesírási hiba.

2017. febr. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!