Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogyan döntenétek az...

Ti hogyan döntenétek az életben erről az elképzelésről?

Figyelt kérdés

Panelban nőttem fel, egy elég lakhatatlan tömbben, ahol nem érdekelt senkit hogy most épp 22kor állnak neki fúrni hétköznap, vagy neki álltak dübörögni, a lépcsőházból míg kiértem sokszor öklendeztem az 5 fajta kajaszagtól.

Jelenleg is panelban élünk de már egy kulturáltabb környéken, vagyis eleinte itt is voltak zűrök, na mindegy.

24 éves vagyok, ugyan még itthon élek mert más lehetőség nincs csak az hogy gyűjtök, és spórolok amennyit tudok épp az adott hónapban, ez általában 100-120 ezer ft amit eltudok rakni.

Egy házat szeretnék belátható időn belül, de nem tudom hogy mennyire reális cél, egy 13-14 milliót gondoltam önerőnek, amennyit összetudnék szedni az évek alatt, ebből jelenleg 2,5m megtakarításom van.


Azért szeretnék sajátnak egy házat, mert pl most komolyabb barkácsolást nem tudunk megoldani erkélyen.. Az autómhoz sem tudok hozzányúlni a lakótelepen ha valamit cserélni kell, mindig szerelőnél kötök ki.


Tehát főként ezért lenne fontos számomra a portával rendelkező ház, szeretem a járműveket egy nagy motort is szívesen tartanék, de nincs hol.


Te hogyan döntenél? Igyekszel a célt megvalósítani, vagy nem törnéd magad ezen az egészen, és tekintve hogy még sok pénz kell, feladnád, és 3-4 év múlva vennél egy lakást, ahol kezdődne minden emlék elölről.

24F


2017. febr. 28. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagy terv az hogy pát évre lelépek külföldre dolgozni, aztán onnan próbálok annyi pénzt hazahozni, hogy élhető körülményeket teremtsek magamnak. Ha csak a barkácsolás az autó a gond, vehetnél egy garázst is, vagy nem tudom nálatok hogy van, mi városunkban a tömbök körül tele van garázsokkal a hely.

Ebben a tempóban eléggé xar ügy, mire kigyűl a pénz, a fél életed eltelik... Vagy hát, nem tudom te hogy látod. Kölcsönökbe se a legjobb ötlet belegürcöld magad, de az is lehet megoldás.

2017. febr. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is paneli vagyok😅 ha nekem lenne pénzem biztos hogy kertesházat vennék. Nem is értem amugy az embereket akik kiadnak 15 miliókat panel lakásokra itt nálunk heves megyébe 7 milioért már szép nagy házat lehet kapni. Én a helyedbe ennyi pénzem lenne tuti házat vennék ha kell akkor 10-30 km re a munka helyemtöl. De valaki meg kertes házból megy panelba na öket se értem😅 de ez az en hulyesegem.
2017. febr. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

én is egyetértek az előttem szólókkal. 24 vagyok én is, és szintén itthon élek, bár mi egy 5 lakásos társasházban, de a feeling megvan itt is hasonló gondokkal, mint az autószerelés/mosás/takarítás. múltkor például elmentem nagyszüleim kertes házához, beálltam, és ott takarítottam ki az autót, de legutóbb azért hosszabbítót kiraktam az ablakon, és egy porszívózás belefért a ház előtt, de komolyabb takarítást nem nagyon bírnék elképzelni. zavarna, hogy mindenki lát, meg mászkál.


én is gondoltam arra, amire az első, hogy 2-3 évre, akár szenvedéssel is, de külföldön összespórolni annyi pénzt, amiből már itthon tudnék magammal valamit kezdeni. nálam ez még annyiban módosul, hogy ingatlan van elég, ha azzal számolok, hogy nagyszüleim sem lesznek sokáig(bár remélhetőleg minél tovább), de az ő házuk ott lesz például, édesanyám ragaszkodik ehhez a lakáshoz, tehát ha azon múlna, neki nem kellene az a ház.


egyedüli probléma(ha ezt annak lehet nevezni), hogy van egy kiváló munkám, átlagos fizetéssel, amiből jó, ha 20-30ezret tudok félrerakni még így is, hogy kb. 10-15ezerrel szállok be a közösbe itthon, de szóval sajnálnám itthagyni ezt a helyet azért, hogy 2-3 évig szenvedjek valahol külföldön.


és egyébként ha másképp lenne, a második válaszolóval is egyetértek, akár egy csendesebb településen(ahol egyébként is olcsóbbak a házak) is nézelődnék.


unokatestvérem is hasonlóan csinálta, bár ő eleve faluról származik. 10 évig élt Németországban, ezalatt itthon vásárolt egy házat a falujukban, felújította, közben megismerkedett egy német férfival, született egy gyerekük, aztán most jelenleg ideköltöztek, anyagi biztonság megvan, lakhatás biztosított, és emellett teljesen nyugis az élet ott. (bár ezt unokatestvérem saját bevallása szerint nem szereti, én inkább élnék ilyen helyen, mint valami nyüzsgő nagyvárosban).

2017. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!