Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az introvertált párom miért...

Az introvertált párom miért címkéz rám alaptalanul őrá jellemző tulajdonságokat?

Figyelt kérdés

25 vagyok, a barátnőm 24. Ő introvertált típus, INFJ (akinek ez mond valamit), és szociálisan elég érzéketlen. Nehezen ismerkedik, nem néz az ember szemében, az első találkozásnál is annyira izgult, félénk, érzékeny. Beszélgetni nagyon nehéz vele, mert akár összetettebb gondolatokat osztok meg vele, akár hétköznapi témákat, leginkább csak igen/nem a válasza, illetve: "jó", "jól", "de", stb. Türelmes vagyok vele és kedves, nagyon szeretem és elfogadtam őt olyannak, amilyen. Elfogadtam, hogy alig szokott megszólalni, próbáltam finoman, érdekes témákról kikérni a véleményét, viccelődni, komolynak lenni, de olyan kín-keservvel nyílik csak meg... Próbáltam (félig sikerrel is) önbizalmat adni neki, sokszor elmondtam neki, hogy az introvertáltság az nem egy betegség, az introvertált emberek ugyanolyan értékesek és sok tudós, művész, költő is introvertált volt. Az ön-elfogadást is próbáltam erősíteni benne.

Aztán egyszercsak ajánlott nekem egy közösséget a neten, hogy szerinte "jót tenne nekem", ha eljárnék oda és új embereket ismernék meg. Teljesen úgy tesz, mintha én olyan lennék, mint ő. Szerinte én antiszociális vagyok és érzelmileg nyomást helyez rám, hogy "sajnálja, hogy nem akarok új embereket megismerni", és ezzel erőlteti, hogy éljek extrovertált életmódot (rengeteg felületes és ideiglenes kapcsolatom legyen). Pedig nekem van baráti társaságom, 2 baráttal (fiú és egy lány) ápolok mély barátságot (úgy érzem, velük életre szóló lesz), rajtuk kívül még 4-5 közepesen mély barátságom van, és kb. ugyanennyi emberrel jó ismerősi viszonyban vagyok, erre jön még rá a család, rokonság, stb. Nekem a kevés, de mély és tartalmas barátságok jönnek be. Nem vagyok magányos, úgy érzem, van elég barátom. A párom akkor miért tart szociofóbnak? Tényleg az lennék? El szoktam járni heti rendszerességű baráti klubra is.


Fél éves a kapcsolatunk, nekem ő a 2. kapcsolatom, én meg az első vagyok neki. Az utóbbi időben pedig elkezdett piszkálódni, csipkelődni, olyan dolgokban, amikben látja rajtam, hogy nem esik jól. Úgy érzem, hátba támadott, mert én elfogadtam őt, ő viszont rám nem is jellemző címkéket aggaszt alaptalanul és engem nem fogad el ebben a hamis képben. Mi lehet a baj? Hogyan kezeljem ezt?


(Azért teszem fel itt a kérdést, mert a barátomnak, akivel ezeket kitárgyalom, egészségügyi problémája van és nem akarom terhelni ezekkel, a másiknak is elég gondja van.)



2017. márc. 2. 15:22
 1/2 Andizsuzsi ***** válasza:
55%

"sokszor elmondtam neki, hogy az introvertáltság az nem egy betegség - mert én elfogadtam őt"


Nem, te sem fogadod el őt. Az önbizalom hiánya és az introvertáltság nem azonos fogalmak. Én is introvertált vagyok de semmi baja az önbizalmamnak. Te nem fogadod el az ő irányítását, de te próbálod megváltoztatni őt. Egyszerűen nem illetek össze.

2017. márc. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az introvertáltak is beszélgetnek normálisan olyan emberekkel akiket szeretnek. Ő sajnos nem szeret téged. Én extrovertált vagyok, de ha egy olyan pasi nyomul rám aki engem hidegen hagy, ém is max 1 szóval válaszolok neki.
2017. márc. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!