Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik az emberek a...

Miért szeretik az emberek a másikat inkább a háta mögött ócsárolni meg kiröhögni, mint a szemébe mondani mi a bajuk vele?

Figyelt kérdés
Sok embernek baja van velem alapvetően, de nagyon szívesen változnék, hajlandó lennék rá. Szeretnék megváltozni, emberibb lenni, hogy ne kelljen annyira utálniuk. Ehhez viszont az kéne hogy valaki a szemembe mondja mégis mi bajuk van velem az embereknek. Dehát ez senkinek nem megy a környezetemben, csak arra voltak képesek mindig is hogy a hátam mögött beszéljenek rólam mindenfélét, kitudja milyen dolgokat.
2017. márc. 9. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Mert NEM ILLIK!!! És sok mindenkiben még benne van az illemtudás!

A hátad mögött meg azt mond,amit akar,az az ő magánügye. De neked nem mondhatja meg

2017. márc. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pedig így esélyem nincs megváltozni amiben kéne, hogy fogalmam sincs arról mi a baj velem
2017. márc. 9. 17:34
 3/8 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Ez alapvetően nem illem, hanem érdek és konfliktuskerülés.


Egyrészt az érdek azt kívánja, hogy jóba legyen azzal is, akit amúgy nem szívlelek, mert ki tudja mikor jön jól az ismeretsége. Másrészt feleslegesen konfrontálódni sem akar senki ilyen dolgokban.


Amúgy meg nagyobb illetlenség kibeszélni valakit mint nyíltan leülni vele szemben és elmondani mi hogy látjuk őt.

2017. márc. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Rakjál pontot az ügyek végére....ha tudod, hogy ki beszél ki a hátad mögött és nem teljesen miért is, akkor a következő kérésekor kérdezz rá, hogy mi a baja veled, mert hallottad és tudod a listát, de te tőle akarod hallani és választ-nem kérdést ( kitől hallottad ) vagy zavard el az érdek-hiénát életedből, ha nem válaszol.

Ez után már tudod, mit beszélnek rólad, ha mást nem is tudsz meg ;)

2017. márc. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én se csípem az ilyet aki a hátam mögött kibeszél.A családom egyes tagjaitól is hasonló helyzet miatt,kerültem konfliktusba.Éreztem hogy eltérően viselkednek velem mint ahogy azt megszoktam.Ahogy nő felfelé az ember ezt saját tapasztalatból mondom egyre kevésbé őszinték vele az emberek vele,főleg ha muszáj elviselniük azt az embert a környezetükbe.Figyelj ha különölsz ezektől az emberektől és kerülöd a társaságukat, észre veszik hogy egyedül vagy nincsen senkid már az is baj ahogy levegőt veszed mindegy lesz csak bele kössenek valamibe.Én azt mondom fogad el magad ne próbálj másoknak megfelelni,egyszerűen légy az aki vagy.Ne foglalkozz azzal hogy mások mint mondanak rólad,csak alapvető társadalmi normákra betartására törekedj. Felesleges ilyen hülyeségekre ne pocsékold az energiád,ha mindig azzal foglalkozol mit mondanak mások és állandóan változtatni fogsz előbb-utóbb az emberek úgy is találnak rajtad hibát.Ördögi kör végül annyira össze zavarnak hogy elfelejted ki vagy és belebetegszel.
2017. márc. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ennek az oka lehet unalom, vagy az, hogy elviselhetetlen vagy. (Bocsi)

Ha fárasztasz másokat akkor èrthető, hogy kibeszèlnek. Ha igènytelen vagy akkor szintèn èrthető. Ha kibeszèlsz másokat, netán bűnbaknak használsz valakit akkor ezeknek is következmènye van. Ha hazudsz ès lebuksz, (èn tuti nem szólnèk, hogy lebuktál) akkor szintèn szembesülsz a következmènyekkel. Minden ilyen jellegű dolog tőled indul ès rajtad csattan, de addigra már lehet nem is emlèkszel, hogy te kezdted. Ha mást hibáztatsz, vagy nem fogadod el a hibáid a következmènyek megtalálnak. Magyarul semmit nem úszol meg büntetlenül max ideiglenesen. Ami kèsik nem múlik. Ezèrt ha az elöbb felsorolt jellemzők bármelyikèvel rendelkező emberrel találkozok, nem kezdek vele vitázni mert a saját tettei okozzák a vesztèt.

2017. márc. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert nem akarják, hogy megváltozz. Felfogásuk, hogy nincs semmi jó az életben, és csak az élteti őket, hogy kibeszélnek másokat. Ha megmondanák az illetőnek, hogy mi a bajuk vele, egyrészt kiderülne, hogy az nem is baj, csak egy teljesen hétköznapi tulajdonság. Illetve ha elmondanák, akkor tudnál változtatni, és akkor nem lenne kit kibeszélni. Az ilyeneket bizonyos értelemben a bűnözők közé sorolom, mert rosszindulatoskodnak, sok esetben hazudnak, lejáratnak másokat. Sokkal nagyobb eséllyel fog lejáratni és tönkretenni egy ilyen rosszindulatú ember, mint azok, akik ellen szeretnek áskálódni. Ez így van, egy gonosz alak a rendes embereket gyűlöli a legjobban. Az okát nem tudom, de valamiért a rossz emberek gyűlölik a rendes embereket. Egyszerűen kényszert éreznek arra, hogy keresztbe tegyenek nekik.
2017. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert valami extrém gyengék. Az embereknek csak akkor nagy a pofájuk, ha interneten vagy a "barátaikkal" együtt mondja ki azt amit gondolnak. Vagy még talán azt sem.
2023. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!