Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet, hogy tudom, hogy...

Lehet, hogy tudom, hogy beképzelem, de mégsem változik a helyzet?

Figyelt kérdés
Azt képzelem/gondolom, h fizikailag képtelen vagyok hangosan beszélni, csak nagyon hallkan, és nagyon meg kell erőltetnem a hangszállaimat/torkomat, hogy tisztán értsék, amit mondok, mintha ordítanék. Nem tudom, hogy ténylegesen nem teszi lehetővé a testem, hogy hangosan beszéljek, vagy csak ez a tévképzet alakult ki bennem. De minden eddigi tapasztalatom az előbbit mutatja. Így hát nem beszélek senkivel. Max ha 1 csendes helyen vagyok egyvalakivel, akkor próbálkozok, ha éppen eszembe jut valami beszédtéma, mivel akkor jóesélyel érteni fogja, amit mondok. De minden egyes esetben elhangik a "tessék?", "micsoda?", "nem értem", és az emberek közelebb hajolnak, h halljanak. Nagyon megalázó és zavarba ejtő. Semmi magabiztosságom nincs a beszélgetéskezdeményezésben meg úgy egyáltalán. És az emberek azt hiszik, néma vagyok, vagy rám mondják, h "nagyon csendes". Fogalmam sincs, hogyan juthatnék ki ebből a "magányos pokolból". Mi a megoldás

2017. márc. 11. 15:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt hogy alapból ilyen vagy-e, azt elég könnyű lenne letesztelni, menj ki a mezőre, s teli torokból ordíts ahogy bísz, aztán az eredményből kiderül.

Nekem is van pont olyan imserősöm mint te, de szerintem először arról kellene megbizonyosodj hogy nem-e pszichológiai jellegű a probléma.

Ha tényleg fizikailag csak ilyen halk beszédre vagy képes, én azt javasolnám látogasd meg a családorvost, s ő majd megmondja hogy mi a helyzet. Nehogy valami olyan dolog legyen amit kezelni kellene.

2017. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, szerintem inkább pszichológiai gond lehet, gyakorlással biztosan orvosolható lenne.
2017. márc. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amúgy én is mindig motyogtam magamban, aztán egy idő után rávettem magam hogy 1 hangszínnel hangosabban, aztán egy idő után természetes lett.
2017. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sokan magasabb hangszínnel hangosabban tudnak beszélni, szóvalj beszélj te is az alap hangmagasságodnál egy kicsivel magasabban.
2017. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!