Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan őrizzem meg a hidegvére...

Hogyan őrizzem meg a hidegvérem, mikor leordítanak a munkahelyen vagy a bunkó szomszédok?

Figyelt kérdés
Teljesen le szoktam fagyni, annyira megdöbbenek az emberek bunkóságán még mindig, pedig lassan már hozzá kéne szoknom a tahósághoz, manapság ez dívik, úgy tapasztalom. Hogyan tudnám megerősíteni magam mások támadásaival szemben, milyen módszereitek vannak?

2017. márc. 12. 12:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Leordítanak munkahelyen? 2 megoldás:

a; jól pofánb.szod

b; feljelented.

Ugyanis munkahelyen senki nem ordibálhat veled. Ha dolgozó, akkor jelzed a fönöknek, ha fönök, akkor meg munkaügyibiróság.

2017. márc. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Ha téged a munkahelyen is és a lakóhelyeden is leordítanak akkor veled van valami nagy gáz, változtass magadon.
2017. márc. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
46%
Határozott fellépés,önbizalom.
2017. márc. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

nem kell megőrizned a hidegvéred, de ne is ordibálj vissza mint ők..

akármilyen ideges vagy, törekedj arra h ezt ne lássák, az még jobban bosszantja őket..

akár még vissza is kérdezhetsz de csak teljesen nyugodt hangon, hogy "te mitől vagy ennyire ideges"..

ha úgy gondolod h elsőre nem megy, ne parázz, meg lehet tanulni/szokni.. ha szeretnéd én kiabálhatok veled h begyakorold...

2017. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha hülyeséget csinálsz, akkor vedd észre inkább és megelőzheted ezt.Néha jogosan kell a tufákra-lustákra ordítani vagy akár meghalnak bénázásukban.

Ha kötekednek, akkor kedvesen köszönd meg az ordibálást és talán jegyezd meg, hogy hallom haldoklik az intelligenciád és fáj, mert ritka gyökér alatti színvonalon fejezed ki magad:)))

2017. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pályakezdő koromban ha orditott velem a főnök csak a képébe röhögtem ezzel kivertem a biztosítékot :)
2017. márc. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

A munkahelyeden lévő helyzetről nyilatkozninem tudok,függ attól,hogy mit dolgozol/jogos-e a baszogatás és veszélyes dolgot tettél-e amiért lekiabáltak/szimplán a legegyszerűbb dolgokat sem tudok több kérés után sem teljesíteni és kihozod őket a sodrukból,de elküldeni mégsem akarnak. Szóval sokminden lehet, ezt neked kell tudnod. Többnyire,ha jogos,akkor kussolsz és bólogatsz. Ha nem jogos,akkor megkérdezed a legnyugodtabb hangnemben,hogy "nem értem miért beszélsz így velem,nem gondolom,hogy bármit tettem amiért ezt a hangnemet érdemelném"


A szomszédok? Nálam a fordított pszichológia működött eddig sokszor. Ha baszogattak vagy folyamat rágták valami miatt a fülem, a normálisnál is kedvesebb voltam, vittem át nekik sütit, előre köszöntem. Gyorsan abba maradtak a baszogatások és tudtak normálisan is beszélni.

2017. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak: Nem, nem velem van gáz, egyszerűen látják/érzik rajtam, hogy sebezhetőbb, érzékenyebb ember vagyok. Alapból zárkózott és csendes a természetem, sokan szerintem ezért próbálnak kikezdeni.
2017. márc. 12. 17:24
 9/12 A kérdező kommentje:
Munkahelyemen meg az egyik kolléga próbált jobban beleturkálni a magánéletembe és én normális hangnemben közöltem vele, hogy erről nem óhajtok nyilatkozni és ezen pöccent be.
2017. márc. 12. 17:28
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Koncentrálj a mondanivalójuk tényszerű tartalmára. Nekem ez segített. Tehát nem arra, hogy

- milyen hangosan üvölt,

- ijesztő

- igazságtalan

- reagálnom kellene valami értelmeset

- vajon ki más hallja még, milyen megalázóan legorombítanak engem éppen

stb.

Hanem arra, hogy mit kér, mit akar. Ha nagyon odafigyelsz, akkor kiderül, hogy az üvöltöző emberek néha nem is mondanak semmit. Nem kér arra, hogy változtass egy rossz szokásodon, nem arra akar kilyukadni, hogy számára elviselhetetlen, hogy ilyen vagy olyan vagy, egyszerűen csak kitölti rajtad az általános frusztráltságát. Példa: alsó szomszéd felrohant, dörömbölt, még ki se nyitottam az ajtót, már üvöltött, hogy felrobbant, ha még egyszer órákon keresztül kalapálok. Mondtam neki, nem nálam kalapálnak, hanem fölöttem, úgyhogy engem még jobban zavar. Őt ez nem érdekelte, üvöltött tovább, lehordott mindennek. Mondtam neki, jöjjön be, nézzen körül, egy fia munkásember nincsen nálam, üres a lakás, én meg éppen eszem, nem én kalapáltam. Erre elrohant. Ez tipikusan az a helyzet, amikor csak a dühét tölti ki rajtad valaki, és nem személy szerint ellened irányul, csak te voltál kéznél. És igen, sajnos, a sérülékeny emberek gyakrabban vannak kéznél.


Ha mégis van veleje annak, amit mond a másik, és nem pusztán indulatlevezetésileg ordibál, akkor arra az értelmi mondanivalóra kell reagálni, arra a módra pedig, ahogyan mondták, nem.

2017. márc. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!