Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek normális, ha a...

Szerintetek normális, ha a egy 25 éves srác majdnem minden pénteken, szombaton, néha hétköznap is elmegy a barátaival vodkázni (elég sokat iszik és hajnalban megy csak haza)? Összefér ez egy sikeres élet kialakításával?

Figyelt kérdés

Egy nagyon intelligens emberről van szó, angol nyelven diplomázott közgazdaságtanból és most egy multinál dolgozik, elég jól keres már az első munkahelyén is. Ez az életvitel belefér abba, hogy sikeresen építse a karrierjét/saját életét és sokra vigye az életben? Kicsit aggódom érte, bár azt mondja, ennek a kettőnek semmi köze egymáshoz, de nekem ez a bulizgatás olyan egyetemistás dolog...

És a barátai nem ilyen céltudatosak, nem szeretném, hogy elvegyék a motivációját. Hagynom kéne, hogy csinálja, amit akar vagy mondogassam neki továbbra is a véleményem?

Egyébként egy nagyon jó barátomról van szó.


2017. márc. 13. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alkesznak lenni sosem volt normalis dolog.
2017. márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
52%
Szerintem meg nem kene beleavatkoznod. Ez nem a te dolgod.
2017. márc. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

25 éves, fiatal. Elért egy sikert, építi épp a karrierjét. Ha a buli nincs kihatással a munkájára, akkor nincs is miről beszélni.

A sikeres életnek sok esetben köze nincs ahhoz, hogy mennyit iszik valaki. A srác jól tanult, jól helyezkedett, jó melót szerzett, jól érzi magát, szóval jó életet él. Nekem nehezen megy az egyetem, nincs kezdőtőkém, valószínűleg lesz egy nem túl sokat fizető melóm, ha egyáltalán találok valamit. Pedig nem iszok.

2017. márc. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem fér össze. Nem a bulizgatás, az összefér. A heti többszöri, rendszeres piálás a haverokkal hajnalig, az nem. Az annyit vesz ki belőle, hogy tíz év múlva a fejét fogja verni a falba, amiért elpazarolt ennyi egészséget, időt, energiát stb.


Ne mondogass semmit. Egyszer mondd el neki, töviről-hegyire, hiszen a barátod vagy, és kötelességed szólni neki, ha érzésed szerint elront valamit. És onnanntól az ő döntése.

2017. márc. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, főleg az utolsó válaszolónak. Én is pont így látom, de az is igaz, hogy nincs hozzá sok közöm (valamennyi azért van, mivel barátok vagyunk).
2017. márc. 17. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!