Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mint jelent a mondás, hogy...

Mint jelent a mondás, hogy egyszer élünk?

Figyelt kérdés

Úgy értem, neked mit jelent:

1. Egyszer élünk, ezért próbáljunk ki mindent.

2. Egyszer élünk, tehát nagyon vigyázzunk, hogy mit teszünk.

Koradat és nemedet is írd, ha kérhetem.


2017. márc. 14. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Nálam azt ami elérhető keretek között van, ilyen a motorozás, füves cigi, az emlékek a bőrömbe vannak vésve(mindenki másként emlékezik meg valamiről ki így, ki máshogy.)

24/F

2017. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Én Horatius filozófiáját követem.

Kiélvezek minden pillanatot,mindenből a legjobbat hozom ki.

2017. márc. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt, hogy francot sem érdekli mi votl tegnap, vagy mi lesz holnap, ma érezzem jól magam, a többi meg nem érdekel. Egyszerű ugye?
2017. márc. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
71%

Azt jelenti, hogy minden pillanat megismételhetetlen, ezért elpazarolni szinte bűn.


Carpe diem nem jelenti sem az első verziódat, sem a másodikat, azaz nem jogosít fel semmilyen óvatlan ostobaságra, sem pedig a katolikus bűntudatnak nincs hozzá köze.


Azt jelenti, hogy minden pillanatot, napot úgy kell megélni, hogy értékes legyen, tartalmas legyen, mert nem jön vissza többé és annyival is kevesebb ideig élsz.

2017. márc. 15. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!