Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak szerintem nagyon aránytal...

Csak szerintem nagyon aránytalan az, hogy az emberek 8 órát dolgoznak pusztán a megélhetésért?

Figyelt kérdés

Egy átlag ember,aki napi 8 órát dolgozik(mondjuk 8-16ig),az kb reggel 6kor felkel.és 17 órára ér haza.


Ezzel már el is ment 11 óra az életéből/nap.


Aztán kb marad olyan 4-5 óra mindenre,ha aludni is szeretne legalább 8 órát az ember,hogy működjön csak a fizikai teste.


Ebben a 4-5 órában intézzen el mindent.

Egyen,zuhanyozzon,wc-re menjen,sportoljon,stb...


Jó,ha marad naponta 1 óra üres idő.


Aztán ott a hétvége,amikor takarítani is kell,és az emberek annyira elfáradnak,hogy már nincs is kedvük semmilyen programhoz,társasági élethez.


És mindezt azért,hogy befizessék a sárga csekkes szörnyeteget.


Ez lenne az élet?

Pusztán ennyi?


Ennyi munka kell ahhoz,hogy az ember fizikailag fenntartsa a testét?


Nem durván aránytalan ez?


2017. márc. 20. 16:52
1 2 3 4 5
 1/47 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag egy önálló tudattal rendelkező lény vagy,még sem vagy a magad ura az életed 90%-ban.


Úgy viselkedsz,mint egy beprogramozott robot,aki időre megcsinálja a dolgokat.


Egyesek meghibásodnak(pl diliházba kerülnek)...

2017. márc. 20. 16:55
 2/47 anonim ***** válasza:
91%
Gondolj arra, hogy az állatoknak mennyit kell tevékenykedniük önmaguk fenntartásáért. A növényevők szinte egész álló nap legelésznek. Minél kevesebb a szőrzet, annál több energia megy el a testhőmérséklet fenntartására, márpedig az emberré válás folyamata egyben a testszőrzet elvesztésével is járt, az ősemberek is szinte egész álló nap élelem után kutattak..
2017. márc. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
10%
Akinek a munka robot, nyűg, szenvedés, az így járt. Nem is nagyon érdemel jobbat.
2017. márc. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:

Jó,de az állatoknak nincs tudata.

Őket csak az ösztöneik vezérlik.

Ha azt érzik éhesek,vadásznak,de ha elfáradnak,akkor pihennek,amikor akarnak.


Az ember pedig egy erősen gépesített világban él,ami szerintem már nem indokolja azt,hogy napi 8 órát dolgozzunk csak azért,hogy legyen mit enni,és,hogy meglegyenek az alapvető rezsi szükségleteink.

2017. márc. 20. 17:01
 5/47 A kérdező kommentje:

Az emberek 80-90%-ának nyűg a munka.


Van,egy kis réteg,aki azt dolgozza,amit szeret,de szerintem egy idő után abban is kilehet égni.


Kb,hogy a kedvenc kajádat sem eszed minden nap.


Arról ne is beszéljünk,hogy rengeteg ember nem termelő munkát végez,mégis 8 órában dolgoztatják őket.


Gyakorlatilag itt nem az a lényeg,hogy mennyire van szükség,hanem tudatosan veszik el az emberek idejét,hogy ne legyen idejük gondolkodni.

2017. márc. 20. 17:04
 6/47 anonim ***** válasza:
80%

Annak ilyen az élete, aki hagyja. Mindig lehet tovább lépni, máshová költözni, képezni magad, más állást találni stb.


Ez esetben rögtön futja kéthetente 5-10 ezer ft takarítónőre, és nem kell hétvégén takarítani sem.


És akkor nem erről szól az élet. Akkor sem, ha a hobbid a munkád, mert abba nem fásulsz bele.

2017. márc. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok: nem, ha a hobbid a munkád, abban nem égsz ki. Ugyanis egyre jobb, kreatívabb leszel benne, új utakat keresel stb. Nem pedig mechanikusan ugyanazt végzed napról napra.


Azt mondjuk nem értem, hogy egy h-p, 8-16 óráig tartó, kényelmes, laza meló, amit te felvázolsz, ugyan mitől lenne olyan fárasztó, hogy semmit bírjon tőle csinálni senki. Ott nagyobb bajok vannak ennél.

2017. márc. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

Szerintem nem is csoda,hogy ennyi alkoholista és mentális beteg van(később pedig fizikailag is beteg),mert egy olyan állandó körforgásban élünk,ami nyomást helyez az emberre.


Gyakorlatilag egy perc levegőt nem hagynak az embereknek,és nem azt mondják,hogy a rendszerrel van a baj,hanem megpróbálják "gyógyítani" őket.


Lásd,pszichiátria,stb.


Anyám tavaly 1 hónapot töltött a pszichiátrián,és abban az időben teljesen megváltozott,sokkal nyugodtabb lett,mert nem kellett dolgoznia.


Aztán,hogy kikerült,megint kezdődött egy hónap múlva az egész elölről,megint stresszesebb lett,stb..


Nem történt vele semmi jó ott,de azt mondta,legalább nyugalma volt..

2017. márc. 20. 17:08
 9/47 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem tetszik valami, nyugodtan továb lehet lépni.

Nem, aki élvezi és jó a munkájában, az csak jobb és kreatívabb lesz, nem ég ki.

Szerintem azért 10°%-nál többen élvezik a munkájukat, és nem nyűgnek tekintenek rá.

Te mondjuk mit dolgozol?

2017. márc. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Itt nem csak arról van szó mennyire szereted a munkádat,mert teljesen más valamit hobbiból űzni vagy a munkahelyi stressz hatására,pl teljesítménykényszer,határidők,stb..


Ez egy embernek sem tesz jót mentálisan,max van aki tovább bírja.Később golyózik be tőle.


Gyakorlatilag elmegy az élet az emberek mellett,és arra várnak,hogy végre öregek legyen,hogy ne kelljen dolgozniuk.

Csakhogy az öregség nem egy nyaralás,hanem az életük vége,ami után már csak a halál van.

60+-osan már sok dolgot nem lehet megcsinálni,amire fiatalon lett volna lehetőség,csak idő nem volt rá..

2017. márc. 20. 17:13
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!