Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ilyen sok hihetetlen...

Miért van ilyen sok hihetetlenül szélsőséges ember? Tíz esetben kilencről kiderül előbb-utóbb, hogy valami szélsőséges izmusban hisz.

Figyelt kérdés
Akárhova megyek, akármit olvasok, akármilyen zenét hallgatok, mindenhol szélsőjobbosokkal, szélsőbalosokkal, radikális feministákkal, hímsovinisztákkal találkozik az ember. Nem arról van szó, hogy bizonyos problémákról, társadalmi jelenségekről ne beszéljünk, de számomra ijesztő a sok végletekben gondolkodó, roppantul szélsőséges ember, akinek ha nem osztod a hülye nézeteit, rögtön neked esik és az ellenséges csoportba tartozónak akar titulálni. Holott erről szó sincs, számomra mindegyik taszító és gyűlöletkeltő! Nem mondanám, hogy biztos rossz embereket keresek meg, mert egyszerűen mindenhol ezt tapasztalom: a családomban, az iskoláimban, a baráti körömben, távoli ismerősöktől, művészek posztjai alatt, rendezvényeken, stb. Komolyan elszektásodik a világ, és a gyűlölködés marad csak?

2017. márc. 21. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
HOL találkozol velük? Megnyugtatlak, hogy én nem ismerek egy ilyet se.
2017. márc. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Crisopher ***** válasza:
100%
Világszinten jellemző a politikára hogy egyre inkább szélsőségesebben gondolkozik. A magyar politikára meg aztán pláne. Itt nincs értelmes politikai párbeszéd, minden pártnak megrögzött fanatikusai vannak, teljesen mindegy, melyik oldalon áll.
2017. márc. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mondom, mindenhol: család, suli, barátok, művészek, rendezvények...

Amúgy sajnos én is így látom ezt, kedves második, és rettenetesen megijeszt ez a folyamat.

2017. márc. 22. 00:15
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Nagyon kevés ember képes józan paraszti ésszel gondolkozni, ezért elcsúsznak a szélsőségek felé. És minden oldalnak van egy szélsősége. Ha túlzottan egyetértesz ezzel vagy azzal, máris beleestél egy izmusba.

Biztos van ennek az okáról tanulmány. Ha belegondolsz, jelenleg rengeteg információt nyomnak az emberek képébe, ezt pedig sokan nem tudják kezelni. Egy tanulmányt olvastam arról, hogy mit vártak az információs forradalomtól és mi lett belőle. A szakértők arra számítottak, hogy mivel könnyebben elérhető lesz az információ, az emberek tájékozottabbak lesznek. Nem ez történt. Az emberek nekiálltak a saját véleményük alapján szűrni a tényeket. Tökéletes példa erre pl. a rengeteg kamuoldal, hogy a Föld lapos. Az ilyen emberek a saját véleményüket alátámasztják kamu oldalakkal és kapnak egy pozitív megerősítést. Ha valaki ezt komolyan nyomja, akkor létrehoz a kis fejecskéjében egy durván szélsőséges világot.

Igazából, régen sem volt sokkal jobb a helyzet, csak másabb. Pl. a vallásoknak is kőkemény szélsőséges hívei voltak. Szerintem minden kornak vannak szélsőségei, mert egyszerűbb előre legyártott, egyszerű eszméket követni, mint minden helyzetet átgondolni, rengeteg változóval.

2017. márc. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 BlackSword ***** válasza:
53%

A kudarcok...


A politikai szélsőség a gazdasági kudarcok miatt... Mert nagy a munkaerőhiány, bezzeg senkit sem vesznek fel sehová...


A társadalmiért pedig mi magunk emberek... Most léptem ki fércbukról... és egyre kevésbé járok fel, mert egyszerűen hányingerem van attól, ami ott megy... Olyan szinten nincs már köze annak a valósághoz, hogy már két külön világban élnek az emberek... Sőt a valós életüket már nem is veszik annyira komolyan, mint azt amit az üzifalon írnak, posztolnak... És mikor észreveszik, hogy a kettő ég és föld, akkor menekülnek ezek mögé az elvárásbeli szélsőségek mögé...


És ez ma a társadalom legnagyobb baja... A történelem során még nem volt ekkora különbség az "én" és a magamról alkotott kép között...

2017. márc. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én magam nem annyira találkozok ennyire szélsőséges emberekkel. Akikről meg azt látom mégis ilyen, azt kerülöm utána.


Tanyán élek...

2017. aug. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!