Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jön be nekem a 80-90-es...

Miért jön be nekem a 80-90-es évek beli zene? Hangzás? Bármelyik műfajban. De még a klippek is. Nem is éltem még akkor :S f

Figyelt kérdés
2017. márc. 21. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom, és nálam is ez van.

Slágerfmet nekem találták ki.

20f

2017. márc. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Mert az még zene volt, nem úgy, mint a mai tuc-tuc vackok. Én is ezeket szeretem, kb a 60-as évektől a 90-es végéig, onnantól nagyon kevés tetszik.
2017. márc. 22. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

Tuc-tuc vackok :'D

Zenei műveltség a toppon.

Egyébként pont most vagyunk abban a korban, hogy a 80-90's évek zenéit másoljuk. 10 év múlva a mostaniakat fogjuk. Amit ti szerettek, valójában azok is copy paste számok, csak éppen az előttük lévő korszakok zenéiből nyúlták az ihletet, vagy épp a teljes zenét.

A 80's években még valóban többet ért egy zene, mint manapság. Az adott artist egyetlen számmal is életben tudta tartani magát éveken keresztül, nem volt annyira tömegtermék a zene, mint most, ezért születtek olyan projektek, amiken épekig is dolgozhattak, ezért talán minőségibb volt, és ugye az analog ketyerék meleg hangzása, nagy dinamikája hallható bennük, a mai agyonkompresszált zajhalmazokkal ellentétben. Tehát én arra következtetek, hogy a loudness war és a felgyorsult világ miatt érzed azt, hogy a régi zenék sokkal élhetőbbek. Igazad is van. A mai hangzás már iphone speakerre és laptopra készül, ezért jóval igénytelenebb. A hangosabb győz... Ez a zajhalmaz a sztenderd. Ha valaki megpróbálná az analog éveket utánozni, eltűnne a süllyesztőben.

2017. márc. 22. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
"Analóg ketyerék", most akkor téged kategorizáljunk műveltség szerint?
2017. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Pontozz le. Ahhoz legalább értesz.
2017. márc. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nagyon vicces amikor össze hasonlítják a 30-40 évvel előtti zenék krémjét a mai popzenék trógerségével és kijelentik, hogy régen jobb zenék voltak, ma meg szarok vannak.Nem a leghallgatottabb zenék a legigényesebbek, az csak annyit árul el, hogy azt akarja eladni a média, nem hallgatok régi zenéket, de valószínűleg régebben igényesebb zenéket akart eladni. De az az ember sem normális aki szerint most már nem csinálnak igényes zenét, csinálnak, csak jó helyen kell keresni.
2017. márc. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A mainstream zenék rövidke kis dallamokra építkeznek, amit akárki megtud jegyezni akarata ellenére.

Lehet találni igényesebb zenéket ma is, de nincs szem előtt, mert nincs rá igény. Hatalmas minőségi romlás van folyamatban a túl sok producer, felgyorsult világ miatt. Ha valaki nem egy kis rétegnek akar zenét gyártani, akkor nincs idő minden egyes projektbe beletenni önmagad, és a lehető legtöbbet kihozni belőle. Ha valaki ezt csinálja, az nem fog belőle megélni.

2017. márc. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mert 10× jobbak, mint a maiak.
2017. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!