Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért van hogy különféle...

Az miért van hogy különféle állatbántalmazások akár országon belül is hatalmas visszhangot keltenek, bátor állatvédők erősködnek, míg embertársaink körében nem ilyen erős ez?

Figyelt kérdés
az egy dolog hogy szíria afganisztán környékén napi szinten vagdosnak le akár teljesen ártatlan fejeket napjainkban is, oda nem sok lelkes magyar jut tény, de miért van az hogy szívesebben kelnek itt is egy kóborkutya védelmére emberek hazánkon belül is minthogy saját fajtársainkba, utcán heverő emberekbe ölnék ugyanezt az energiát?
2017. márc. 22. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy azért mert az állatok nem tudnak kiállni magukért semmilyen mértékben sem. Illetve most nagy vitát fog szerintem kavarni itt is ez a kérdés, de most az is számít, hogy kinek mi a szíve joga. Például kérdezhetnéd hogy miért ajánlják emberek adójuk egy százalékát állatmenhelynek, amikor azt beteg embereknek is ajánlhatnák. Ez mentalitás kérdése, mivel én is több érdeklődést mutatok állatok iránt mint emberek iránt ezért az én véleményemet tudom mondani: azért mert emberek már száz számra bántottak, az állatokra fordított időmben viszont szinte csak pozitívumot kapok vissza tőlük. Szerintem ezt nem lehet senki állatvédőn számon kérni, hogy miért nem másba öli ezt az energiáját. Persze ezzel nem azt mondom hogy a rászoruló embereken nem kell segíteni.


A rossz sorsra jutott állatok sajnos az esetek 99%-ában miattunk emberek miatt jutnak arra a sorsra, így nekünk embereknek is kell segítenünk rajtuk.

2017. márc. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azért,mert pont olyan kiszolgáltatottak?!
2017. márc. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, semmiképp sem akartam ezt senkin számonkérő hangsúllyal kérni (de felkészültem az agresszíven támadó válaszokra is, mert itt különösen jellemző) csak számomra egyszerű állatszerető embernek fura hogy ekkora energiákat ölnek állatmentésbe egyesek, holott lehetne emberekre is fordítani ezt. régebben hasonló kérdésre kaptam egy olyan elgondolkodtató választ hogy azért mert az állatoknak nincsenek bűneik az embereknek pedig igen
2017. márc. 22. 22:41
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Ez műcirkusz. Tehát nekem pl szomszádom állatorvos, méteres listát adna bármelyik állatvédőnek, hogy hova mehet menteni, persze a putri közelébe nem mernek menni. Bezzeg mikor a szomszéd nyanya kihívta őket hozzánk, hogy éhezik a kutya (szerinte ugyanis úgy jó, ha gurul az utcán, szerencsétlen tacskója már mozogni alig tud), akkor még ők voltak felháborodva, hogy elkültem őket a halálba. Nálam bezzeg akartak pattogni... Most akkor kérdem én, ilyen fotelforradalmároktól mit vársz? Álszent gyáva hülyék.
2017. márc. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ugyan második, kiszolgáltatottság....milyen bonyolult a lelkünk, mennyien vágynak egy minimális törődésre azok közül is akik emberként élik meg a nyomort
2017. márc. 22. 22:44
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz is.Kiszolgáltatottabbak.Ők nem tudják felhívni a hatóságokat,ha rosszul bánnak velük.De a lényeg,hogy nem kell úgy tenni,mintha a két dolog között lenne összefüggés.Ha valaki védi az állatokat,az az embereket már nem is védheti vagy hogy van ez?Ha én ma még állatvédő vagyok,de holnaptól nem leszek az,de az emberekkel sem fogok foglalkozni,akkor nyert velem valamit az emberiség?Én úgy vagyok vele,hogy inkább védem azt a lényt,aminek kevesebb jogai vannak,pedig nem vagyok állatvédő.Az embereket majd megvédi a jog,a rendőrség.
2017. márc. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megpróbálom elmagyarázni,hogy én mit gondolok erről.

Először is leszögezem,hogy nem vagyok állatvédő,ennek ellenére az állatok (főleg a kutyák) nagyon közel állnak hozzám.

El nem tudom képzelni milyen velejéig romlott ember képes bántalmazni,kínozni,megölni egy ártatlan állatot aki semmit nem ártott neki,egyszerűen felforr az ereimben a vér ha csak erre gondolok...

Természetesen van aki emberekkel csinálja ezt de ebbe ne mennyünk bele,mert azért ez nem mindennapos történet (de ha ilyen van természetesen ugyanúgy érzek).

Az ember egy érdekes faj és az esetek 70%-ában bizony azért történnek velük/velünk tragikus,rossz dolgok mert "tettünk" érte vagy éppen nem tettünk ellene.

Pl. hajléktalanság amit te is felhoztál.

Az pedig,hogy más országokban mi történik...erre nem tudok mit mondani,ebbe én nem tudok és nem is akarok belefolyni, az emberi butaság hatalmas, mindig lesznek népek/országok ahol az állatiasság fog uralkodni az emberség felett.

2017. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ay carramba! ***** válasza:
48%
Elgondolkoztál már azon hogy az állat élete semmivel sem kevesebb a tiednél, csak más testben él a "lelke"?
2017. máj. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!