Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lépjek túl egyedul...

Z123 kérdése:

Hogyan lépjek túl egyedul azon hogy emotional vagyok?

Figyelt kérdés

#érzelem #nemértenek meg
2017. márc. 24. 06:47
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Hogy mi vagy?
2017. márc. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hideg legyél, mint egy zsilettpenge!
2017. márc. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Ismerősöm volt ilyen, csak Élőhalottnak hívtuk. Szörnyűek voltak a haverjai is. Soha nem fogom megérteni őket, miért gondolják, hogy az ő kis elzárt világuk elfogadott lesz azok előtt, akiknek viselkedését, életformáját tagadják, megvetik.

EMO ( emotion = érzelem, érzelmes)

Sokszor elvesznek az élet útvesztőjében, a lelkivilágukon halnak meg naponta többször, sok depressziós van közöttük, azok vagdossák is magukat. Olyasmi ellen lázadnak, (mármint az élet) amit sem megváltoztatni, sem formálni nem tudnak. Nem akarnak "beilleszkedni" , deviánsak, nem akarják belátni azt sem, hogy magukat előbb tönkretehetik, mint a világot megváltanák. A külső megjelenésükkel, viselkedésésükkel egyaránt kimutatják , hogy ők mások, és erre büszkék is. Hatalmas egojuk van, néhányuk elszállnak maguktól, mint "felsőbbrendű" lénytől, szinte önmagukat rekesztik ki a "normális" életet élők közül. Zenei irányzatokat is kötnek hozzájuk.

A csapatukból a hímivarúak közül néhányról alig lehetett megállapítani, hogy fiú-e, vagy lány. Tapadós farmer, három számmal kisebb póló, feketére festett köröm...stb... Egy hímr.ngyóban vagy egy nőimitátorban előbb fel lehet ismerni a születéskori nemet, mint egy-egy ilyen srácból. A fél szemükbe fésülik a hajukat, lilára, rózsaszínre, meg mindenfélére festik a kócot: egy puli biztosan jobban lát ki a szőre mögül.

((( Hogy néz ki egy "emó" ? - Egyik szeme sír, a másik haj )))

Zenéjüket meg a hullakultuszukat, némelyik lány fekete gúnyáját, az őket szinte körüllengő "hullaszagot", állandó siránkozást, megnemértettséget rosszul tűrtem, így addig kerültem a velük való ismerkedést, míg a lázadás ezen megnyilvánulásait elhagyta az illető. Olyan állást kapott, ahol azért emberi lénynek kellett látszani, nem járhatott állandó önsajnálatban sírdogálva, rózsaszín hajjal, heregyilkos nadrágban. Azóta kirúgták, de már csak félkilónyi piercinget tartotta meg abból az érából, pedig szegénynek anélkül is elég borzalmas, életképtelen kinézete volt. :(

Az egyik srác olyan szöges nyakörvet hordott, amit egy vad pitbull nyakába is túlzás lett volna,

de a halálfejtől a HelloKitty-féle b..istílusig minden megtalálható volt .

Jellemző egyébként, hogy ez a zavaros irányzat is Amerikából származott hozzánk, mint a legtöbb értéktelen, értelmetlen életmód, szokás. Jól lehet keresni rajtuk. Aki olyan boltot vezet, ahol egy emo felöltözhet, illetve felszerszámozhatja magát, ott állítólag nem két fillérbe kerülnek az öltözködési "kellékek".

Nem tudom, te hogyan lépj túl azon, ami állapotban vagy ma, de nem vagyok biztos abban, hogy ez megy majd egyedül. Próbálj nyitni a világ felé! Ne búsulj, ne pocsékold tovább az életed! De ne is várd ölbe tett kézzel, köldökbámulással, hogy az a világ közelítsen hozzád, aki előtt eddig tagadtad , elutasítottad a nehezebben járható utat. Ahol nem elég csak sírni és állandóan a világ folyásáról keseregni. Szerintem előbb vagy a társaid közül, vagy a körötted élők közül keress valakit, akire támaszkodhatsz addig, míg a félhulla állapotodból visszatérsz az élők közé. Valakit, aki belátja, hogy az élet nehézségei elöl nem menekülhettek azzal, ha az előre megásott sírotok mellett virrasztva elsiratjátok saját magatokat...és oszlásnak indultok.

Ne hagyd magad: sok sikert.

2017. márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Te is ilyen vagy ?


Semmi pozitív motiváció, semmi értelmes életcél?

Senkid, semmid, akivel-amivel törődnöd kell?

Felelősségvállalás a "menekülés" és az önsajnálat helyett?


Arra gondoltál már, hogy pszichológus segítségét is kérheted ?

Vagy miért kéne a jelenlegi állapotodon "egyedül" túllépni?


Keresd azok ismeretségét, akiknek már sikerült ebből az életidegen létformából kiszakadni. Amíg csak az "egyedül" a varázsszó, csak abban gondolkodsz, addig nem tudom, sikerülhet-e. Ha pedig tényleg hiszel abban, hogy változtatni akarsz, tényleg erős vagy és mindenképpen "egyedül" akarsz túllépni, akkor saját önmagadat kell komolyan venned, legyőznöd. Viszont ezzel próbálkoznod szerintem elég lesz akkor, ha segítséget nem találsz. Keress! Ne egyedül kezdj el élni, mert lehet, egy kudarcélménnyel többet gyűjtesz be. És akkor aztán mi következik ? Rózsaszín körömlakk, lila haj, drog, koncertek, szivárványos PRIDE? Vagy vagdosás, önsajnálat, gyertyafényes halottvirrasztás, totál depi, végleges lecsúszás? Vedd komolyan magad, akkor várhatod, hogy komolyan vegyenek abban a világban, ahol neked is helyt kell állnod.

2017. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

"Jellemző egyébként, hogy ez a zavaros irányzat is Amerikából származott hozzánk, mint a legtöbb értéktelen, értelmetlen életmód, szokás."


De most, hogy nekik is sikerült vérbunkó elnököt választani, ennek vége! Csak az egészséges homofób, xenofób, kriptofasiszta életmód, szokás gyün ide! Mást be se engednénk!

2017. márc. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%

Hofi azt mondaná:

- Tele lehetsz heboglominnal :-)

2017. márc. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!