Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki genetikailag hajlamo...

Ha valaki genetikailag hajlamos az elhízásra, és sok családtagja is kövér ember. Ő le tud fogyni? Sokan mondják, hogy "hát ők ilyenek" genetika. Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
2017. márc. 29. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Apám részéről mindenki elhízott és cukorbeteg. Én örököltem a hajlamot, első osztályos koromban 36 kiló voltam. Most normál súlyú felnőtt vagyok, inzulinrezisztenciával. A hajlamot tehát örököltem, de arról én döntök, hogy melyik életmódot választom. Szigorú diétával normál súlyú vagyok. Ha úgy étkeznék, mint egy átlag magyar, akkor az öröklött hajlamnak köszönhetően már legalább 70 kilós nő lennék.
2017. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Elöször is nem csak lefogyni kell, hanem nem elhízni, illetve ha megís elhízál, akkor az elért normál súlyt tartani is kell - és ez a nehezebb!


Másodszor a hajlamot lehet örökölni, de a kinézetet nem. Attól, hogy hajlamos vagy a hízásra, még nem kell kövérnek lenni, egyszerüen csak sokkal jobban oda kell figyelni az étkezésre meg az életmódra.

2017. márc. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

A második kommenttel teljesen egyetértek. Olyan családból jövök, ahol rengeteg a túlsúlyos ember, cukros, magas vérnyomásos mindenki. Egészségügyi szempontból az egyik legrosszabb "példát" követem, nagymamámét, teljesen ugyanolyan vagyok, mint ő. Eldöntöttem 22 évesen, erős túlsúllyal, hogy na én azt, amit ők, nem csinálom, nem leszek inzulinos cukros, meg 150 kiló. Egész gyerekkoromban hallgattam a siránkozásukat, utána mégis leültek az egész asztalt beborító vasárnapi ebéd mellé, meg inzulin mellett is zabálták a tortát. Ugyan a sportnak semmilyen hagyománya nincs a családban, mégis nekiálltam, lefogytam, és azóta is tartom az ideális súlyt, mozgok és az egyetlen vagyok az egész családomban, aki kemény munkával ugyan, de tartja ezt a szintet. Borzasztó hízékony és édesszájú vagyok, és nem mindig könnyű egy ilyen családban megállni az evést, de a siker engem igazol. Egyébként mindenki nagyon támogató ebben, de néha szeretetből is tukmálnak, vannak kihívások.

A fogyásra való képesség mindenkiben megvan, még abban is, aki problémás alkatot örökölt, tehát hízékony, lomhább.

2017. márc. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is dundi az egész család, volt rajtam fölösleg, amíg otthon laktam (167 cm vagyok, 65 kg voltam akkoriban). Elköltöztem koliba középiskolában, ott ugye kimért adag kaják vannak, meg én már pont beleestem a menzareformba, emellett csatlakoztam a röplabdacsapathoz. Többet ettem, mint anno otthon (az egész tányér kajákat bevágtam), és mégis gyakorlatilag leolvadt rólam a felesleg, anélkül, hogy bármit is tettem volna érte (oké, jártam a röpiedzésekre, meg néha-néha futni, de nem azzal a célzattal, hogy fogyjak, inkább stresszlevezetés volt).

Anyukám nagyon finoman, de rendkívül zsírosan főz, meg elég hízlaló kajákat (tészta, krumpli, és hús kb.), sok sütit is ettem otthon, illetve a faluban rendesen ciki volt elmenni futni, bolondnak néztek miatta. Szóval ezért van elhízva a család, nem a genetika miatt. Most már albiban élek, magamnak főzök, és nincs szükségem semmiféle diétára, elég változatosan főzni, néha zöldségeket is enni, hogy ne legyek kövér (most 52 kg vagyok)

2017. márc. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!