Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi motiváljon? Túl jó minden?

Mi motiváljon? Túl jó minden?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Eddig amikor nagy változás volt az életemben mindig adott egy löketet.

Általában negatív dolgok miatt kaptam löketet.

Exekkel való szakítások, család széthullása, magányosság érzése...

Most jól megvagyok egyedül, persze jó lenne egy kapcsolat, de nem érzem annyira hiányát, mint eddig.

Családdal is úgy ahogy jó a viszony, most szerencsére nincs gond. Mondjuk ilyen téren lehet hamarosan feszültség, de egy olyan probléma miatt amit nem nekem kell megoldani.

Egyedül a karrierem ível felfelé, elég jól keresek, jó lehetőségeim vannak...


Az első nagy csalódás egy hülye tini szerelem miatt volt, aztán rájött a családom széthullása és utána egy hülye döntés miatt eléggé magányos voltam (apámmal maradtam ő meg éjszaka jött haza hulla részegen, szóval jól megszívtam).

Ez volt középsuli alatt ebből a löketből kaptam annyi motivációt, hogy kb felépítsem a jövőm egy részét, leraktam 3 szakmát, célt kaptam, felépítettem egy közösséget ami egy életen át eltud kísérni...

20 évesen főállásban elkezdtem dolgozni, ebben elég jól haladok.

Mellette számos lehetőségem van, főleg a szakmáimnak köszönhetően, de nem motivál a pénz :S


21 évesen összejöttem az exemmel, majdnem 2 évig voltunk együtt, itt a szakítás kicsit megviselt, de gyorsan rendbe tettem magam, hogy nehogy padlóra kerüljek, talán ezért mentem bele egy még rosszabb kapcsolatba ami 8 hónapig tartott. Ez kb 1 hónapja ért véget és most jól érzem magam szingliként, kipróbálhattam olyan dolgokat amiket kapcsolatban nem tettem volna...


Szerencsére nincsenek gondjaim amik visszahúznának, de motivációm sincs emiatt, hogy jobb akarjak lenni :S

Sokkal jobban élvezem, hogy másoknak segítek ilyen-olyan módon, mintha az életem üres lenne, de ez eddig fel sem tűnt.


Van egy csomó elvem amiket itt sokan ismernek már, az a tipikus jófiú, vagy egyesek szerint inkább lúzer gondolkodás, hogy segíteni akarok az embereknek, jobb kedvre deríteni másokat...persze ugye ezt sokan ki is használják.

Ezen is akarok változtatni. Nem akarok többé ilyen lenni!

Elkezdtem leépíteni a saját szabályaimat, mert kicsit korlátozva éreztem magam, néhány fontosabb elvet megtartok, de szabadabb akarok lenni.


A lényeg, hogy most ott tartok, hogy egyedül vagyok, van munkám, vannak céljaim, de valahogy minden olyan üres...

Vannak dolgok amiket szeretnél elérni, megtenni (edzeni, jogsit lerakni, hobbimat űzni...) de mégsem érzem azt a vágyat amit korábban, a sikerélmény pillanatok alatt elillan.

Mégis mit kellene tennem, éreznem, hogy meglegyen a motivációm?



2017. ápr. 2. 20:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

ja és azt mellé tenném még a dolgoknak, hogy nagyon pozitív és pörgős vagyok, tehát nem értem a dolgot, hogy belülről mi ez az érzés, miért nincs meg a motivációm

valami hiányzik, de nem tudom mi

2017. ápr. 2. 20:28
 2/14 anonim ***** válasza:
Hát... GyK-n nem hiszem, hogy megoldást fogsz találni a próblémádra. Szakember esetleg vagy az sem segített neked?
2017. ápr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mondjuk nèha szállj le a földre! Egy kissé egoistának tünsz.

Mi motiváljon? A jövőd, hogy ne legyél olyan mint amilyen most vagy!

2017. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2:

7 évig voltam depressziós, akkor sem fordultam szakemberhez, itt kaptam segítséget, remélem ebben is kapok olyan szintű segítséget ami átlendít ezen is...


#3:

mire gondolsz?

érdekelne miért gondolsz egoistának

lehet az vagyok, csak érdekel te miből gondolod ezt!

és igen pont változni szeretnék...

nem akarok ilyen maradni :)

2017. ápr. 2. 20:42
 5/14 anonim ***** válasza:

Az élet egyedül eléggé céltalan és üres tud lenni. Ezért jó, ha vannak barátaid, ki tudsz kapcsolódni, élvezni tudod az életben az apró dolgokat. Írj egy listát, hogy miket szeretnél még megtenni, és kezdj hozzá minél hamarabb ezeknek a megvalósításához. Tegyél olyan dolgokat, amik örömet okoznak neked, legyen az bármi.

És talán a legfontosabb, hogy érezd, mi az a szeretet. Akár egy társ iránt, akár barátok felé, akár egy háziállat iránt. Ha szeretsz, és szeretve vagy, már nem lehet üres az életed, hiszen a szíved sem az. Ez tölt meg élettel. Nem pedig a pénz.


Szinte biztos, hogy nem mindenkinek fog tetszeni amit most leírtam, de attól még szerintem ez nagy igazság, és fontos lenne mindenkinek tudnia. Ha csak egy ember szemét is sikerül felnyitnom ezzel, nekem már megérte.

2017. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5:

vannak barátaim, ha akarnék velük tudnék lenni szabadidőmben, sőt online is eltudnánk magunkat foglalni hasznos és kevésbé hasznos dolgokkal is...


a listát már elkezdtem írni, pont ez a gond, hogy meg van mit szeretnék, de nem érzem a motivációt


a pénz számomra csak egy eszköz, szerencsére anyagilag nagyon jól állok, de csak a karrieremben vagyok nagyon sikeres...más téren sajnos messze nincs ekkora sikerem


talán hiányzik az, hogy szeretve legyek, de most nem érzem magam magányosnak

2017. ápr. 2. 21:31
 7/14 anonim ***** válasza:

A háziállatra nem reagáltál. :)

"Amíg nem tapasztalod meg, milyen érzés szeretni egy állatot, lelked egy része mélyen alszik."


Egyébként lehet, hogy pont azért nincs motivációd ezekre a dolgokra, mert valójában nincs szükséged rájuk. Ha valamit mindenképp meg kell tapasztalnod, azt előbb-utóbb meg is fogod. Próbálj meg csak sodródni az árral, és a megfelelő dolgok, személyek felbukkannak majd az életedben.

2017. ápr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#7:

most nincs háziállatom, régen volt macska imádtam is a kis dögöt :P


Edzés

Munka

Tanulás/Fejlődés

Jogsi


ez néhány dolog a listáról

konkrétan a munkára sem érzek semmi motivációt :S

a tanulás fejlődés ami rengeteget jelent, ennek köszönhetem, hogy ma milyen kényelmesen élhetek, erre sincs semmi motiváció

mintha mind1 lenne minden...

az a baj egy ideje semmire nincs motivációm, csak sodródok...és ebből kéne kitörnöm!

2017. ápr. 2. 23:29
 9/14 anonim ***** válasza:
Sosem hittem hogy neked lehetnek problémáid,a nő szivek minden tudójának és filozofikus bölcs emberének.
2017. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#9:

látom nem kedvelsz :D

am meg mindenkinek vannak problémái, csak van amikor nem tudunk a saját nézőpontunkból dönteni és ilyenkor kell mások segítségét kérni :)

hát ezt teszem most :)

hátha más észreveszi azt ami nekem most nem megy

2017. ápr. 4. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!