Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Változtatni ezen?

Változtatni ezen?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy azon hogyan tudnék változtatni ha szerintetek is kellene, hogy néha túlságosan őszinte vagyok és sokszor emiatt megbántok embereket. Viszont egyszerűen nem tudom magamban tartani a dolgot. Hozzáteszem nem a másik szidásáról van szó. 15F

2017. ápr. 5. 20:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok. Most már nehezen de vissza tudom tartani elég sokszor. Gondolj arra, hogy neked hogy esne ha ilyeneket mondanának neked, amikkel te megbántasz másokat.
2017. ápr. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az őszinteség szerintem erény, nem pedig olyan tulajdonság, amin változtatni volna szükséges.


Arra lehetne inkább odafigyelni, hogy hogyan fogalmazod meg a mondandódat.


Illetve az fontos, hogy akkor segítünk embereknek, amikor kérik, tehát, ha csak beleszólnánk mások életébe, az valóban nem helyes.


Konkrét példát nem írtál a "túlzott őszinteségre", írhatnál valamit.


Egyszer gyerekkoromban anyum hazajött a fodrásztól egy szokatlan frizurával és megkérdezte, hogy nekem tetszik-e. Mondtam, hogy nem. Ezen akkor megsértődött.

Azóta sem bántam meg, hogy őszinte voltam hozzá. Később elmondta, hogy neki sem tetszett.


Ez egy belső igény is, hogy őszinte legyen az ember, ha pedig az igazságon megsértődik valaki, akkor éretlen szerintem.


Ugyanakkor érdemes azt tiszteletben tartani, hogy ha kérik a véleményedet, akkor mondod.


Önuralmat próbáld meg gyakorolni, szerintem meg tudod csinálni, ha már felmerült benned ez a kérdés.

2017. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!