Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, hogy itthon lakom?

Hmmm hmmmm kérdése:

Gáz, hogy itthon lakom?

Figyelt kérdés
21 évesen végeztem a sulival. Utána külföldre mentem dolgozni, nyelvet tanulni. Sima egyszerű takarítóként dolgoztam kint 1 évet, majd hazajöttem, és itthon is nekiálltam a szakmámban dolgozni. (tapasztalat miatt) A munkahelyemen felmondtam, mert a szüleim felajánlották, hogy ha akarok akkor tanulhatok még, állják a költségeket. És ezért most teszek egy újra érettségit, hogy meglegyenek a pontjaim. Természetesen levelezőn akarok egyetemre menni hogy tudjak dolgozni közben. De a barátnőm, egyfolytában baszogat, hogy itthon vagyok, meg hogy kinyalják a seggem, meg mostanában folyton ezzel esik nekem. Hozzáteszem ő is otthon lakik, csak a szülei megengedték neki hogy a vendégházban lakhasson. Nem fizet semmi, és dolgozik, szóval nem olyan rossz azért ha csak kajáról kell neki gondoskodnia. Mi a véleményetek?

2017. ápr. 6. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy élsz, ahogy akarsz, a barátnődnek semmi oka kifogásolni, mert ő is ugyanúgy él gyakorlatilag.


Viszont arra gondolj, hogy a szüleid nem lesznek örökké, tehát ne csak a rövid távú előnyökben gondolkodj, hanem hosszú távban is. Én tanulás mellett is dolgoztam, mert egyrészt úgy éreztem, hogy kell a tapasztalat, kell, hogy lássam, mi hogy megy, és legalább gyűjtöm a pénzt. Megtérült, igaz, annak idején az én szüleim nagyon hadakoztak, és próbáltak lebeszélni a tanulás melletti munkáról, azt akarták, hogy csak akkor dolgozzak, ha már végeztem a tanulmányaimmal. Nem hallgattam rájuk, igaz, így feszülten teltek a tanulás évei, de ha hallgatok rájuk, sokkal nagyobb hátrányban lennék.

2017. ápr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
jaa, hát én is írtam, hogy azért megyek levelezősre, hogy közben dolgozzak :)
2017. ápr. 6. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!