Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki mit választana az alábbiak...

BiTOPro97 kérdése:

Ki mit választana az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Válaszút elé ért az életem. Azt tudom, hogy amit most csinálok, csak egy neutorikus robotot, akit még írigyelnek is - mert nem látszik rajta, hogy bármiben hiányt szenvedne - leszek csak. Tudom a választ, de kíváncsi vagyok ki mint választana. Merre indulna meg a helyzetemben?


Terápiába járok egy ideje, de kiderült ami bajjal oda fordultam idővel amúgy is megoldodik. A valódi bajom meg fel sem fogtam igazán. Nem vagyok buta, de rá kellett jönöm, hogy az egyéni ambicióm voltak életem max. 1/4-de és a több megfelelés kényszer.


Új életet kezdeni egy olyan országban ahol nem log ki az ember, mert vagy jól beszéli a nelyvet - második anyanyelvem, vagy elmeni egy országba ahol a helyi nyelvet nem beszélem, de elboldogul az ember felső fokú angollal és némettel együtt végkép vagy elmenni a világ másik felére?


Grafikusművész csak jó közepes lennék, kíváló ilusztrátor vagyok, de ha nem dolgozom akkor is elvegyok még ott is hosszan. Ráadásul a munkám távmunka. - de azt is kezdem már robotnak megélni. Aztán amikor már csak magamnak akarok megfeleni elhelyezkedni mondjuk rokonságtól tanult értékesítőkén, amit már amúgy is jól csináltam?


Amúgy meg semmit nem adnak ingyen, bár nem is jó az, magamon tapsztalatam meg. Hogy annak ott az ára, mégha sokan nem is látják (át a helyzetem).


2017. ápr. 6. 15:06
 1/5 A kérdező kommentje:
*illusztrátor* - Pont megfelelés kényszer miatt lett csak magyar nyelven részleges díszlexiám is.
2017. ápr. 6. 15:09
 2/5 anonim válasza:
Nagyon zavaros az egész irományod.Nem tudnál egyszerűbben és konkrétabban kérdezni?Nem lehet igazán érteni a problémádat.
2017. ápr. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Itthon csak a családi elvárások voltak lényegileg fontosak és családi keretek. Svájcba dolgozom, egy Svájci-Németországi vegyes vállalatnak két éve távmunkába. Az eszem azt súgja, mivel az itteni egyetemi jó tanulmányaimnak sincs nagyobb kifutása, ezért inkább elmennék nyugatra. Nagyapám aki idekötőtt tavaly elhunyt, nagybátyám második apám, meg a saját cége mellett visszi a tovább fejlesztett nagyapai céget is. Szóval sok haver van itt, meg szerető, de anyámmal is amikor ügyeletben van tudok beszélgetni személyeen. Igaz őt meg hamarosan onnan nyugdíjazzák, akkor pedig marad a kutatói maszek állása, még annyi időm sem lesz vele beszélgetni. Idén elismerte a teljesítményem, annak elllenére, hogy családi hagyományok szerint nem leszek sem orvos, "de még" jogász doktor sem. A német a másik anyanyelvem. Még svájcba is kapnék a íródalom történeti tanszékes főállású és kiadónál másod állásban lévő professzorok által munkavállalási vízumot is. Szóval nyított kapukat döngetek a kimentellel. pont írodalom történeti tudásom miatt vettek fel illusztrátornak a korom ellenére. Meg éltem is már Németországban két évet, amikor anyám ott végezte a kutatói tanulmányait. Szívem is nyugatra húz. De a világból bárhonnan ahol van szélessávú internet tudom végezni azt a munkát is, amit eddig egyetem mellet is tudtam, bár így elvette a hétvégéim. Megtanultam még apám álltal fínaszírozva egy angol pasitól (nyelvtanártól) angolul, abból is meg van a felsőfokom. De rá kellett jönnöm, itthon csak a családi elvárások szerint, vagy max. keretk szerint éltem. Nincs és még, egy darabbig nem is lesz családom, úgyhogy ha megyek most kell.
2017. ápr. 9. 20:57
 4/5 anonim válasza:
Szerintem:indulás.Tudod mit akarsz,próbáld meg.
2017. ápr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, már szóban lebeszéltem az egyetemen is. Elsőre halasztást, de ha nem jövők vissza akkora azért meg vannak a papírjaim. Lehet német írodalom történetett tanulok Svájcban.


Már csak az idő pont kérdéses, évvége vagy a sikeres félév után.

2017. ápr. 13. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!