Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tettetek volna ilyen...

Ti mit tettetek volna ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kíváncsi vagyok a véleményetekre, ami tegnap velem történt.

Adott egy gyorsétterem, ahol főleg fánkok vannak. Besétáltok a étterembe, megrendelem a magam kis fánkját, és hátranézek, látok egy kopasz srácot, 30 év körüli, asztalon az Iphoneja, a srác alszik, vagyis úgy néz ki mintha aludna, nekidőlve az ablaknak. Túlságosan is nekidőlve.. Odamegyek hozzá, és vállon kopogtatom, hogy reagál e valamit. Semmi... Újra megteszem, semmi.. Ekkor a kezében egy dobozkát látok, gyógyszereknek tűnő pirulákkal. Azonnal felvillant a fejemben, itt már más van... A kasszáshoz megyek, szólok neki baj van, az a srác furán ül. Azt mondja ne törődjek vele, csak alszik. Mivel a többi bent lévő ember ügyet se vetett a srácra, úgy döntöttem rendben, akkor megyek tovább. Az épület mellett látok egy hölgyet, megszólít. Látom rajta a mellényt, közmunkásnak kinéző személy. Elmondom neki, hogy bent láttam egy férfit, aki nagyon gyanús állapotban van, és jó lenne ha megnézné. Meglátja, azonnal megköszöni a segítséget. 5 perccel később már szirénahangot hallok, jön a mentő... De én akkora már elmentem onnan. Nem tudom megmentették e az életét a mentők, vagy már késő volt. Viszont az a egészben a legszomorúbb, hogy senki nem törődött a sráccal, senki nem figyelt rá, ki tudja mióta ült ott! Mennyi időbe tartana megnézni lélegzik e, vagy reagál a bökdösésre, és ha gond van, mentőt hívni??? Ennyire nem törődnek egymással az emberek? Nem azt mondom, hogy mindig szólítsunk le egy idegent, de Istenem, ha embertársainkon látjuk, hogy azonnal segítségre van szükséges, akkor legalább ennyit tegyünk meg érte! Ti miképp cselekedtetek volna, ha egy ilyen embert láttok? Kíváncsian várom a véleményeiteket ezzel kapcsolatban!



2017. ápr. 10. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Én hívtam volna a mentőt, ha látom, hogy nem alszik, hanem bajban van. Lehet utána lecseszném az eladót, hogy miképpen lehet ennyire ostoba, hogy nem veszi észre ha egy embertársa veszélyben van.

Mondjuk engem érdekelne, hogy az utcán ha a nő nem szólít le, akkor mit tettél volna? Te is tovább mentél volna, és nem csináltál volna semmit?

2017. ápr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez a szerencse az egészben, hogy az a hölgy ott volt. Véletlenekben nem hiszek, de itt ha nem is lett volna ott, a kasszás csajt figyelmeztettem erről, de ő csak annyit mondott alszik. De még egyetemet se kell végezni, hogy az ember megállapítsa, itt gyógyszeres túladagolás és öngyilkossági kísérlet gyanúja állt fenn. A szomorú az egészben, hogy ott engem senki se vett komolyan, még a többi ember se akik kajáltak, rá se néztek... Mivel a gyorséttermi lánc kasszásai csesztek rám hallgatni, így a közmunkás hölgynél volt alkalmam, hogy megtudakoljam, mi a gond. Többet sajnos már nem tehettem volna érte, mivel akkor a telefonom nem volt nálam, hogy hívjam a mentőket.
2017. ápr. 10. 00:18
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem tudom mi a magyar megfelelője hirtelen, de ez is közrejátszhatott. Hogy sokan látták, de egy részük arra gondolt, hogy már biztos segít neki valaki / kihívták a mentőt. Persze a legtöbb ember inkább arra gondol, hogy biztos drogos és fúj nem megyek oda. Én is mindig szólok ha van valami, maximum közlik, hogy már úton a mentő. Egy késelés után is szerencsétlen pasit hagyták a földön vérezni, mert csöves volt és senki nem akart a közelébe menni. Van ilyen sajnos. Annyit tudunk tenni, hogy aki nem tesze-tosza az segít. Legközelebb azért az "isteni közbeavatkozás" nélkül is hívhatsz mentőt, de gondolom ebből az esetből megtanultad, hogy sajnos sokszor csak te vagy az, aki törődik az ismeretlen embertársaddal.

2017. ápr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos erre akkor rájöttem :/ Köszönöm a linket, nagyon hasznos dolog, egyedül egy amit bánok, az az, hogy tanultam alapfokon elsősegélynyújtást, illetve újraélesztést, de nem tudtam már mióta ülhetett ott szerencsétlen, független attól, hogy most drogos e vagy sem. És mivel a dobozban nem gyógyszerek lehettek, rendőrségi szempontból nem akartam hozzányúlni, de elnézve a srácot ahogy láttam, a kiérkező mentő csak a halál beálltát tudta megállapítani, vagy remélhetőleg még sikerült életben tartani... Jó tanulság volt számomra az biztos.
2017. ápr. 10. 00:58
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol történt, de Budapesten elég megszokott hogy részegek, drogosok alszanak kiütve nem megfelelő helyeken, ezért is van, hogy az emberek ügyet se vetnek rájuk.


De amúgy a kasszás hozzáállása a legfurcsább, ők nem szokták hagyni hivatalból sem, hogy valaki elaludjon náluk.

2017. ápr. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Gondolod, hogy egy fánkozóba ment meghalni?
2017. ápr. 10. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Errol tudnek meselni ajuloskent, hogy mennyire segitokeszek az emberek. 13! eves kislanykent pl elajultam a vasuton (tel, szakado ho, keso vonat, milliom ember), bevertem a fejem a padba. Senki nem segitett, mire magamhoz tertem a vonat elment, ures volt az allomas. Az arcom feldagadva, azt sem tudtam hol vagyok. A kutya nem jott oda... valahogy osszeraktam a kepet es hazavanszorogtam vegig sirva az utat... ami egy jo oras seta, mert busszal jartam a vasutra, de arra meg varni kellett volna a hidegben tobb mint ket orat... es meg mennyi ilyen tortent velem gyerekkent is. Rafogjak az emberek, hogy drogos meg be van rugva es akkor nem foglalkoznak vele. Kerdem en, es ha valami szer hatasa alatt all valaki, akkor mar nem is kell segiteni rajta?! Esetemben pl semmi nem volt bennem a kis reggeli teamon kivul... de ha van, akkor nyugodtan meghalhatok?!
2017. ápr. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Az emberek nem figyelnek egymásra az biztos.

De te sem hívtad a mentőt csak háborogsz mások viselkedésén. Akkor mirről beszélünk?

2017. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 8-as, egyik HSZ-ben direkt leírtam, hogy akkor nem volt nálam a telefonom, így én nem is tudtam hívni a mentőket! Azért is volt ott a hölgy, aki hívta őket, mert mindenki mást láthatóan lefoglalt a kajálás, meg újságolvasás, és wifizés... Nálam lett volna a telefon, akkor hívtam volna már, elhiheted. Te hogyan szóltál volna nekik, ha nincs nálad a mobilod? Nyílván mást kérsz meg rá, hogy hívja, nem?
2017. ápr. 10. 14:26
 10/10 Akemi Akita ***** válasza:
Te voltál az egyetlen aki odament, te voltál aki szolt a pultosnak, és a nőnek az utcán h segítsen... Ez a segítség is több annál amit az étterembem tettek.
2021. ápr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!