Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te sétáltál már ki szirénázva...

Ignis Subdialis kérdése:

Te sétáltál már ki szirénázva közeledő mentőautó elé csak azért, mert zöldre váltott a lámpa? Miért?

Figyelt kérdés

Nem láttam még olyat, hogy amikor szirénázva közeledő mentő útjába eső zebrán zöldre vált a lámpa, a tömeg ne indult volna el.

Fura nekem, hogy mindenki forgatja a fejét a hang felé, látja a száguldó autót és mégis hezitálás nélkül lelép, amikor zöldre vált a lámpa, aztán két másodperc múlva csodálkozva mered a nyakában szirénázó autóra és tétovázik, hogy most mi legyen. De tömegesen, mindenki. Ez miért van? Lehet, hogy van valami pszichés tömeghatás a háttérben és az emberek is azért olyan meglepettek, amikor a zebra közepén beéri őket a mentő, mert tényleg nem tudatosul, hogy nem kellene elindulni?



2017. ápr. 11. 22:51
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Nem.
2017. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki rendelkezik jogsival az tudja hogy járművel le kell húzódni, gyalogosra is vonatkoznak kisebb szabályok, pl a lámpa jelzések ismerete.
2017. ápr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
En megszoktam várni,hogy a mentõ átmenjen elõttem, de lelépek a járdáról az uttestre.Olyankor az autósok is résen vannak és odafigyelnek a gyalogosokra.Mondjuk ez már régebben volt,hogy ilyesmit láttam.
2017. ápr. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem őrültem meg.
2017. ápr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én figyelek ilyesmire, de például néha ha el vagyok merülve egy beszélgetésben és várunk a zebránál és elindulnak páran akkor nekem is van hogy megindul a lábam de kb csak egy rándulás erejéig. Mert mindig észreveszem magam, hogy helló, még piros. Lehet, hogy ugyanez játszódik le másokban is, egyszerűen (ha pestiekről van szó) itt állandó a hangzavar meg szirénázás, már kizárja a legtöbb ember ezeket sajnos.
2017. ápr. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyet még nem lattam, de nagy hülye lehet az ilyen...

Ha szirénázva jön a mentő, eszembe sem jutna átmenni, mégha a tömeg meg is indul... nem tudom akiket te láttál mégis milyen iskolába jártak, de nekünk általánosban többször is volt kressz óra technikán és bicajos kressz...


Apukám látott egy csajt, akit épphogy nem csapott el a mentő, a majom úgy ment át a zebrán, hogy be volt rendesen dugaszolva a füle és totál nem figyelt a környezetére..

Egy másik biciklisfüldugósat halálra is gázolt egy mentő Kaposváron.

2017. ápr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%
Jah mondjuk Pesten el tudom képzelni tényleg, hogy nem tűnik fel az embernek egy idő után a sziréna, ez igaz lehet
2017. ápr. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Sosem láttam még ilyet, mint amit leírsz. Eddigi tapasztalataim szerint az emberek mindig megvárták, amíg elment a mentő és csak utána indultak el.
2017. ápr. 12. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Nem, mert nem vagyok egy kretén féreg aki mások életének megmenréséből vesz el másodperceket, hogy 5 másodperccel előbb érjek valahova.
2017. ápr. 12. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem, azonban figyelni kell, mert nem minden mentőautó szirénája hallható már messziről, így mindig körbe kell nézni. Valamint nem szándékozom akadályoztatni közfeladatot ellátó személyek munkáját.
2017. ápr. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!