Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért lett szokása a bolti...

Miért lett szokása a bolti eladóknak, értékesítőknek hogy megmondják nekem mi túl drága, mire nincs pénzem?

Figyelt kérdés

Már a sokadik alkalom hogy akarok valamit venni, de az eladó rámszól, hogy az túl drága lesz, nem az én pénztárcámhoz való, nézzek inkább valami mást, valahol máshol.

Az ilyen kereskedő a saját maga ellensége?


Rólam: 30 körüli számítástechnikai szakember vagyok, 2 diplomával (az egyik külföldi), 4 nyelven beszélek. Ehhez mérten jól keresek. Alacsony vagyok, 162cm talán ezért is néznek fiatalabbnak, csórónak. Személyre szabott, kézzel készített öltönyben, ingben járok pont azért mert a konfekcióban úgy nézek ki mint aki érettségire megy. Mondom, nem az a sztereotípia IT-s vagyok.


Megtörtént esetek:

- Prémium autószalon: szinte rácsaptak a kezemre amikor ki akartam nyitni a megvásárolandó autó ajtaját. Előtte 10 percig álltam a menyasszonyommal, de többszöri köszönésre se jött oda egy értékesítő sem. Miután hozzáértem a kocsihoz azonnal odasietett egy és közölte hogy ez egy x milliós autó, nem lehet csak úgy nézegetni, csak komoly vásárlóknak (gondolom a kitetovált bünözöknek vörös szönyeget és kaviárt hoznak) Elég lenézö volt, el is ment a kedvünk. Rá két héttel Bécsben megvettük ugyanazt az autót, ott nagyon kedvesek voltak velünk az elsö perctöl.


- Épülö lakópark: elöre idöpontot egyeztettünk, 2 lakást szerettünk volna megvenni befektetésnek (mostanra sokkal felment volna az értékük). A megbeszélt idöpontban beléptünk az értékesítési irodába. Fél szemmel ránknézett a nö, nem reagált a jelenlétünkre, üdvözlésünkre. Majd odaültünk hozzá, mire ránkripakodott, hogy ö egy fontos, komoly üzletemberre vár aki idöpontra jön, de különben is itt nincsen semmi 30 millió forint alatt (2012 volt akkor) és garzon sincsen! Felvilágosítottam hogy ki vagyok, de a menyasszonyom nagyon megsértödött, inkább letettünk a vásárlásról.


- Mobiltelefon-laptop bolt: szerettem volna venni 2 millió forint értékben egy telefont, laptopot és asztali gépet. Senki nem jött oda hozzám, hogy segítsen, amikor odamentem nézegetni a gépeket odaugrott az eladó közölni, hogy "ez 700 ezer forint extrák nélkül, mutat inkább valami mást amit ki tudok fizetni" (így!). Megrendeltem inkább neten.


- Órabolt: kerek születésnapomra akart venni nekem a családom egy nagyon komoly órát amire mindig is vágytam. Az ára millió felett volt böven. Az üzletben néztük a kiállított darabot (szerettem volna felpróbálni) mire odaszólt az eladó hogy itt 500 ezernél kezdödnek az árak, ezek nem divatórák, azok szomszéd üzletben vannak, nézzünk át oda.


Több ruhaüzletben, hasonló helyen is elöfordul ez. Mi baja van a magyar eladóknak? Nem kapnak képzést, hülye a tulaj, hogy ilyeneket vesz fel? Már csak ausztriába vásárolunk ezek miatt, elegünk lett. Ott nem fordulhat ilyesmi elö! Luxusautó szalonban a szemünk elött adtak el kedvesen, udvariasan autót egy férfinek aki koszos, munkás kezeslábasban tért be az üzletbe. Beszélgettem vele, egy nagyobb mezögazdasági válalkozása van, de ö is dolgozik két kézzel ha kell, mert szereti, ezért pont a melós ruhában tudott beugrani. De az eladók egyáltalán nem nézték le, igazi vásárlóként bántak vele. Itthon mi baja van az embereknek? Mire fel ennyire sznobok?


2017. ápr. 12. 15:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
75%
Mi még nem találkoztam ilyennel, de ez tényleg nagyon sértő hogy kb hajléktalan senkinek nézik az embert
2017. ápr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem kérdés hanem önfényezés, dicsekvés.
2017. ápr. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
76%
Bántás nélkül kérdezem: Nem gondolkodtál el rajta, hogy esetleg a külsőddel lesz valami probléma? Az egy dolog, ha 1-2 alkalommal megtörténik ilyen az emberrel, de ez a rendszeresség, ez a sok példa nekem azt sugallja, hogy veled lehet valami gond.
2017. ápr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Ha ez ilyen sűrűn előfordul, akkor nem gondolod hogy a megjelenèsed a problèma? Mert 1-2 alkalommal még èrthető lenne, de ilyen sűrűn akkor màr a kisugàrzàsodban, megjelenesedben lehet a baj.
2017. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol meg kellett volna villantani az arany bankkártyát és máris körbezsongnak az eladók mint a darazsak. Vagy esetleg meg kellett volna mondani, hogy de igenis van erre pénzem. Pont. Most komolyan az a bajod, hogy gazdag vagy és más nem látja azonnal rajtad?
2017. ápr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
44%
Lehet tényleg a megjelenésed a probléma, de akkor is felháborító szerintem, hogy az eladók azt hiszik, belelátnak az emberbe. Akárhogy nézel ki, normálisan kéne veled beszélniük... Egyébként gratula a sok dologhoz amit elértél, kitartó vagy! :)
2017. ápr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem hülyeség ez a külső dolog. Tőlünk nyugatabbra, de nálunk is az értelmiségiek között rengeteg olyan gazdag ember van, akire nincsen ráírva, hogy gazdag. Egy normália felfogasú eladó nem hajt el senkit, meg nem próbál lebeszélni egy potenciális vásárlót/ügyfelet. Sajnos Magyarországon nagyon sok az olyan, akiket én "nem szolgáltató szolgáltatónak" hívok. Egy részük szóba sem áll veled, ha nem ismerősre hivatkozva érkezel, mások a saját szájízük szerinti dolgot akarják neked eladni, akkor is, ha te nem azt akarod, akkor is, ha te drágábbat akarsz, tehát jól is járnának. Kisebb dolgoknál is, a pincér lenéz, ha te ropogósan kéred a húst, de szerinte csak prolik eszik úgy, és véresen az igazi, és nem akar békén hagyni, ha nem véresre kéred. Anno mikor még nem online rendeltem, a számtech boltosok is mind a saját egyedi elképzelésüket akartak mindenkire rátukmálni, miközben vevőként hiaba tudtad pomtosan, mit akarsz, akkor sem hagytak ezzel békén.


Egyébként nekem fordított esetem volt épp autó témában. Az eladó nagyon tolakodóan akarta rám tukmálni a kicsivel erősebb és némileg drágabb turbo motort, és nem bírta megérteni, hogy nekem nem az kell, hanem a szívó benzines, és ezt már régen eldöntöttem. És lehet, hogy ez esetben dragabb dolgot akart rám beszélni, azaz üzletileg nem maga ellen dolgozott, de gyakorlatilah meg mégis, mert átmentünk egy másik szalonba, ahol készségesek voltak.

2017. ápr. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

1. Nem fényezem magam, nincs rá szükségem

2. Nincs baj a külsőmmel, a kézzel varratott nadrág-zakó-ing nem hiszem hogy hajléktalan benyomást keltene. Meg a heti egyszeri fodrász sem.

3. Mégha baj is lenne a külsőmmel, a gond itt az, hogy egy eladó-szolgáltató ma a nagy magyar sírás-rívásban ("nem megy a bolt, csődbe megyek") nagyképüségből, előítéletből meg meri azt tenni, hogy nem áll szóba valakivel, kioktat valakit aki betér az üzletébe! Mégha tudja is hogy nem komoly vevő, akkor is udvariasnak kéne lenni és megmutatnia a terméket. Ez a dolga! Menyasszonyom testvére külföldön kereskedő, ha hozzá bejönnek iskolás srácok megnézni a legújabb, legmenőbb modelleket (amire természetesen nincs pénzük), nekik is azt mondja "gyertek srácok, nézzétek meg, ez ezt-meg azt tudja, stb. Jó szájízzel mennek el a fiatalok és ki tudja, lehet hogy pár év múlva emlékezni fognak és vásárlóként térnek vissza. Na ő egy jó kereskedő!

2017. ápr. 12. 16:31
 9/20 anonim ***** válasza:
47%

Brühahahhhhhh

-választhatsz sírva vagy nevetve....

2017. ápr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
Ezen én is sirtam :D
2017. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!