Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most én vagyok a rossz. És ez...

Most én vagyok a rossz. És ez nem jó érzés mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Már próbáltam neki elmagyarázni, de meg sem hallgat. Az öcsém most nálunk tölt pár hétvégét, mert az ország ebbe a felébe szólítja a munkája. (a munkavégzés helye mindig máshol van, ahol éppen építkeznek.) Évek óta nem igazán beszélgettünk, csak a felszínes dolgokról, és most ugye több időnk van egymásra. 3-an vagyunk testvérek. Én már családot alapítottam, és messzire költöztem az anyámtól. saját házam van, meg minden ami kell. A testvéreim közel laknak anyánkhoz. A másik testvérem is nemrég vett házat. Anyánkról nemrégen kiderült, hogy rákja van. Többet erről nem mond, azt mondja mindig, hogy jól van, ne aggódjak érte. Annyit tudok csak, hogy megoperálták, elvileg jól van.

Most hogy az öcsém nálunk van hétvégente, többet beszélgetünk, és persze anyánkról is. A betegsége kapcsán felmerült az is, hogy mi lesz, ha már nem lesz. Ha meghal. Pénze úgy tudom nincs, csak a ház a van. Az viszont szép ház. Én el akartam mondani, hogy úgy gondolom, nekem nem kell lemondok a javára, neki még úgysincs háza, albérletekben él a barátnőjével, így lehetne az övé. Nekem nem kell onnan semmi. Mi kellene? Hozzam el anyám szekrénysorát? Vagy tv-jét. Nem kell nekem semmi. De ha kellene is a szállítási költségből már vennék egy újat.

De az öcsém félbeszakított, azt mondta, hogy még egy ilyen haszonleső nőszemélyt, mint én nem látott, undorító vagyok, mert én abból akarok meggazdagodni, hogy azt lesem mikor ki hal meg. Én csak pillogtam. Köpni-nyelni nem tudtam. Vállat vontam, és annyit mondtam, hogy hagyja el a házam. Azóta nem beszéltünk, de bánt a dolog, hogy a saját testvérem ennyire tart engem. A férjem első mérgében azt mondta, hogy bármi lesz, kérjem csak ki majd az örökséget az utolsó fillérig, ha majd úgy alakul. Ha már haszonlesők vagyunk, akkor legyünk is azok.



#örökség #bosszuság #meg nem hallgatás
2017. ápr. 19. 11:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Kissé túl hamar hoztad fel a témát, amit meg az öcséd mondott, az korrekt volt a részéről. Kár itt keresned az önigazolást, mert nem sokan fognak neked igazat adni.


Meg ha már a szóban forgó témánál tartunk, legalább illene meglátogatnod anyudat, nem csak a jöttment híreket hallgatni róla, mert sokat beleképzelhetsz.


Illetve még mielőtt a szemébe mondanátok, hogy halott, utána kellene járni pár alternatívának, mert igenis gyógyítható a rák. Az esetleges drámát, ilyen témákat meg kerülnötök kellene, így is sok baja lehet anyukádnak.

2017. ápr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még az irásodon is érzõdik a ridegséged.Az öcséd jogosan kapta fel a vizet.Semmi együttérzést nem tanusitasz az anyud betegsége miatt.Te leszel az elsõ aki a haszonra fog hajtani.Mégis miért, mert neked van és többet szeretnél még tudni magadnak.
2017. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bölcs tanácsokat.


Nem megyek el anyámhoz. Beteg, vagy sem, az ország másik végében lakom. Nem fogok most itt mindent felrúgni. Lehet, hogy rideg vagyok, lehet, hogy rossz lány anyámnak, ez van. Nem véletlenül nem kell tőle semmi. És nem véletlenül nem vagyunk a legjobb viszonyban sem. Egész életemben ott tett nekem keresztbe, ahol csak tudott, mióta a saját lábamra álltam, ott lopott meg, ahol csak tudott. Nem vagyok rá kíváncsi, és mikor utoljára nála jártam, megfogadtam, hogy ott essek össze holtan a küszöbén, ha még egyszer odamegyek hozzá. Jól megvagyunk így, én az ország egyik felében, ő meg a másikban. Havonta, 2 havonta felhívom, (mégis csak az anyám, és azért egy anya hiányzik, bármilyen gané módon is tud viselkedni) de mikor kötözködni kezd leteszem. Nem vagyok én sem angyalka, tudom jól, de nem fogok mindent lenyelni neki.


Nemrégen meghalt a nagymamám,(ő is rákos volt) (anyám anyja) anyám nem ment el a temetésre, csak a hagyatéki tárgyalásra. Mindent amit lehetett bezsebelt, mamám férjét ahol csak lehetett forgatta ki mindenből. Én sem volt a temetésen, (pont akkor szültem) de papám sírva hívott fel, hogy anyám már megint mit alkotott. Anyám amúgy már 20!!!! éve nem beszélt mamámmal.


Mivel mamámat is eléggé hamar elvitte a rák, így került szóba, mikor a testvérem itt volt. Akkor akartam elmondani, hogy én hogyan gondolom. (fent már leírtam, nem ismétlem magam. )

2017. ápr. 19. 15:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Jézusom.... hát azt hiszem nem szeretnék a családotokhoz tartozni.
2017. ápr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!