Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismerős még valakinek ez a...

Ismerős még valakinek ez a helyzet vagy csak én küzdök vele?

Figyelt kérdés
Amióta az eszemet tudom mindig kiközösített voltam,már óvodás koromban is.Sose voltak barátaim,barátnőim.Alig vártam,hogy vége legyen a gimnáziumnak mert nagyon sokat bántottak,a leggonoszabb dolgokkal aláztak meg amivel embert csak lehet.Például belenyúltak a telefonomba tesi órán és trágár smseket írtakba szüleimnek,és ez csak egy a sok közül.Mindenki azt mondta,hogy majd egyetemen sokkal jobb lesz minden.Az első félévben így is volt de most ugyanott folytatódik minden ahol ott befejeződött.Tudom,hogy nagyon más vagyok,nagyon másként gondolkodom mint a többi ember,ez mindig is így volt.Szociális munkát tanulok ahol épp nagyon elfogadónak kellene lennie az embereknek.Nálunk nincsenek rá szavak hogy milyen emberek vannak.Jó szakember válik majd belőlük az is biztos.Nem vagyok zárkózott,visszahúzódó aki senkivel nem próbálna barátkozni,de egy idő után persze nem keresem a társaságukat,nem foglalkozom velük ami nyílván normális ha így viselkednek az emberrel.Komolyan nem tudom mi a gond velem.Sokat hallgattam a szüleimtől hogy velem ez se jó meg az se és ne csodálkozzak ha senki sem szeret.Bármit csinálok,bárhogy viselkedek akkor sem vagyok jó senkinek.A saját anyám se visel el általában.Az a gond,hogy gyakran belebonyolodok nagyon rossz,bántalmazó kapcsolatokba is mert nem bírok mindig teljesen egyedül meglenni.Eddig az összes kapcsolatban mentális problémával küzdöttek a fiúk.Nagyon sokat rosszat éltem át mellettük.De az első szerelememet még azóta is visszasírom és magamat okolom azért hogy elromlott.Már ami rossz azt is jónak látom mert annyira vágyom rá,hogy valaki törődjön velem,hogy ne legyek teljesen egyedül.Az élet minden területén nagyon nehéz nekem.Nagyon nehezen mennek a dolgaim,nehéz gyerekkorom volt.Nyílván ezzel a "ráutaltságommal" vissza is élnek a fiúk.Próbálok mindig erős lenni,helyesen cselekedni de úgy érzem hiába mert akkor is rosszul sülnek el a dolgok.Tehetek akárhogy és választhatom a legesleghelyesebb utat is mindenre.Sajnos látom előre az életemet mert az anyám is ugyanebben a cipőben jár/járt.És hiába igyekszem tenni ellene hogy az én életem ne ilyen legyen.Így viszont ki akar élni.Pontosan tudom előre azt is,hogy mi fog történni.Elhatároztam hogy változtatok mindenen de nem sikerül,pedig szándékosan máskèpp csinálom a dolgaimat mint azelőtt.De ha nem változik semmi miért is válasszam a nehezebb utat? Már tényleg azt gondolom,hogy nagy baj van velem de nem tudom mi.Ha mindig ilyen fiúk találnak meg lehet hogy én is épp olyan beteg vagyok mint ők.De tényleg fogalmam nincs miért utál mindenki.Minden emberben van jó és minden ember megérdemli hogy szeressék.Nekem sokat mondják hogy milyen különleges vagyok,értékes de ez mégsem látszik az emberi kapcsolataimban csak az hogy sehol senkinek nem kellek.Lehet hogy óvodás koromban gyűjtöttem sok rossz tapasztalatot,akkor problémás voltam és enyhén szólva rosszul kezelték,az óvónők is folyton bántottak,hibáztattak,mindenféle bolondnak mondtak.Lehet hogy ez okozza.
2017. ápr. 19. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem olvastam végig, de azért viselkednek így veled, mert azt kommunikálod feléjük, hogy megengedhetik ezt maguknak veled szemben. Nekem is volt ilyen osztálytársam: ránézésre is egy rakás szerencsétlenség.

A megoldás, hogy pszichológussal rendbe teszed a belsődet. Vagy ilyen maradsz örökre. Te dolgod.

2017. ápr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

esküszöm, mintha csak én írtam volna.sajnálom.tudom milyen ez...

19/l

2017. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdekes, mostanában sok kiközösítéssel kapcsolatos kérdés van. Velem is ez történt.

Sajnos akin észrevesznek valamit ami nekik nem tetszik legyen az a külseje miatt, vagy azért ahogy viselkedik akkor kiközösítik. Az is igaz, hogy sokszor jogosan. Van az amikor nem tehetsz róla és amikor igen, de nem teszel ellene, nem változtatsz pedig megtehetnéd. Szomorú de így van.

2017. ápr. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves első,nem vagyok egy rakás szerencsétlenség,se külsőre se belsőre.Ha az lennék szerintem már réges-régen a pszichiátrián feküdnék begyógyszerezve vagy már öngyilkos lettem volna ilyen élettel.
2017. ápr. 21. 18:20
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves Harmadik!

Nem gondolnám,hogy én tehetnék erről.Messze nem normális dolog hogy azért tegyenek tönkre más embereket mert nem olyan mint ők,vagy mert csak,vagy mert vicces másnak fájdalmat okozni vagy mert irigyek.Azt gondolom nem kötelessége mindenkinek ugyan olyannak lenni.Nehogy már én alkalmazkodjak ilyen senkikhez akik nem hajlandóak elfogadni másokat akik egy kicsit sem mutatnak kirivó viselkedést.Én nem fogok másokat bántani és megalázni amiatt,hogy nekik jó legyek.Mert náluk ez a divat.Most könnyen írod azt hogy az én hibám,de nem értem mennyiben..Illetve hogy nekem kéne változtatni.De mégis micsodán? Nyílván nem ismersz engem de olyan ember vagyok,hogy ha tudnám mi a probléma és lehetne rajta változtatni akkor megtenném.Természetesen megalázni nem fogom magam a kedvükért mert annál többre tartom magam,és ha ez a mai világban így működik ez akkor nemcsak nagyon rossz helyen vagyok de nem is kívánok inkább soha beilleszkedni.Én azokat közösíteném ki és aláznám meg akik másoknak szándékosan fájdalmat okoznak.De én tényleg más vagyok..

2017. ápr. 21. 18:30
 6/6 A kérdező kommentje:
A pszichológusokról pedig sajnos jobb ha nem beszélünk.A maganorvosokban sem hiszek már de talán még köztük akad aki egy fokkal jobb csak sajnos azt nem tudnám megfizetni. Nevetséges hogy a mai világban minden de minden csak a gazdagoknak jár.
2017. ápr. 21. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!