Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a szerencse definíciója,...

Mi a szerencse definíciója, min múlik?

Figyelt kérdés

Egyáltalán van-e olyan, hogy szerencse?

Úgy értem, szerinted mi kell ahhoz, hogy valaki szerencsés legyen az életben akár munka, magánélet területén? Csak az egyénen múlik, vagy esetleg máson is, mint környezet/neveltetés stb.? Kinek mit jelent ez a fogalom? Meséljetek. Köszi.

UI: Jöhet az életkorod és a nemed is.


2017. ápr. 20. 21:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Fogalmam nincs. Van egy barátnőm, mindenben szerencsés. Pl érettségi. 20 tételből tudott kettőt, azt húzta amit tud. Én 20-ból nem tudtam 2-t , mindkettőt kihúztam.. Nem hiszem, hogy ez nevelés kérdése lenne. Ez SZERENCSE, nincs rá más szó. Engem rohadtul idegesít, hogy ilyen szerencsétlen vagyok.. még tombolán sem nyertem soha.
2017. ápr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szerencse meghatározása filozófiai, vallási, misztikus és érzelmi összefüggések szerint változik; a Webster szótár szerint, a szerencse „egy értelmetlen, kiszámíthatatlan, irányíthatatlan erő, ami az események kedvező vagy kedvezőtlen folyását formálja egy egyén, egy csoport, vagy egy ügy esetében”.[1] Max Gunther úgy határozza meg, mint „az olyan eseményeket, amelyek az egyén életét befolyásolják és amik látszólag az egyén irányításán túl állnak”.[2]


Ha úgy tekintjük, mint egy tényezőt, ami az egyén irányításán túli, tekintet nélkül arra, hogy mit akar, milyen szándékkal van, vagy milyen eredményt kíván, akkor két értelemben használják a kifejezést: előíró és leíró értelemben. Az előíró értelemben, a szerencse egy természetfeletti , determinisztikus koncepció arról, hogy vannak olyan erők (pl. istenek vagy szellemek), amelyek előírják, hogy bizonyos események hogyan történjenek. ahogyan a fizika törvényei előírják, hogy bizonyos események bekövetkeznek. Ebben az értelemben használják amikor azt mondják, „nem hiszek a szerencsében”. A leíró értelemben az emberek akkor használják, miután kedvező, kedvezőtlen vagy valószínűtlen események történnek velük.


Ezért a kulturális nézetek aszerint változnak, hogy a puszta véletlennek tekintik a hatását vagy hitet, esetleg babonát társítanak hozzá. Például a Rómaiak hittek a megtestesült szerencsében, és mint Fortuna istennőt tisztelték.[3] Daniel Dennett filozófus úgy véli, hogy „a szerencse puszta szerencse”, mintsem egy tulajdon, egy személy, vagy egy dolog volna.[4] Carl Jung a szerencsét, szinkronicitásként látja, amelyet úgy ír le, mint „egy értelmes egybeesést”.


Szerencse szimbólumai világszerte népszerűek, és számos formát ölthetnek.

2017. ápr. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Van persze, de ezt tényleg nehéz meghatározni.

Ez egyszerűen van. És ugyan ezt értem alatta, mint, amit az első írt.

Nekem is voltam ilyen osztálytársam, hogy mindig jókat húzott, más meg bejött, megmondta, hogy nem akarja a 18-ast, simán belenyúlt :D

2017. ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szerencse szó, egy olyan a megszokottól eltérő, többnyire pozitív összefüggésekre kivetíthető gondolat, amellyel könnyű beanozosulni.Maga a szerencse, a szerencsés helyzet, véletlenszerűnek és különlegesnek tűnik, ami az emberi agy kihasználatlanságát tükrözi, Mivel maga az emberi lény mint élőlény, a lehetőségeihez képest igen kis százalékban működik, így a "szerencsés helyzet"a véletlenszerű, kiszámíthatatlan, megfoghatatlan jelzővel lett beazonosítva.Amennyiben az ember, mint emberi lény, százszázalékosan működne, beleértve az agy kihasználatlan lehetőségeit,,,a szerencse szó már nem állná meg a helyét, mert nem szerencse volna, mivel a történések nagy részét már maga az ember irányítaná.Minél inkább a teljességre törekszik egy ember, a "szerencse" úgy követi, mivel az önmagunkba fektetett bizalom, energia, megértés, a külvilág felé is kivetül.Amennyiben tudja az ember, hogy mit szeretne, és valóban bízik benne, úgy a szerencse már nem egy véletlen lesz.A szerencse szónak, pontosan annyi jelentése van, amennyi ember, illetve egyén, a benne kialakult vilából, és a szerencsésnek megtapasztalt helyzetekből, kivetít a szerencsés szóra, helyzetre.Így a szerencsés helyzet, ill. szó jelentését, az első mondatom tükrözi.
2017. ápr. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szerncse szerintem nem mas mint a döntesek sorozatának következmenye, egy bizonyos helyzetben.Ha azt a tetelt húzta amit tudott.. jól döntött hogy melyiket kell húzni es melyiket kell megtanulni.Ez lett a döntesei következménye..
2020. nov. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!