Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A külsőségek alapján tényleg...

A külsőségek alapján tényleg meg lehet mondani egy emberről, hogy kicsoda/milyen sikeres? A szépség tényleg ennyire meghatározza a sikert és az önbizalmat?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert a buszon szinte mindig meg tudom tippelni, hogy ki egyetemista vagy sima melós. Diákmunkára szoktam járni és megfigyeltem már, hogy többféle emberrel szoktam együtt utazni. Nagyjából a következő kategóriába sorolnám őket:

-fiatal huszonéves dekoratív (legtöbbször az átlagnál magasabb) szép, csinos lányok

-fiatal sportos, izmos, magas, jóképű huszonéves férfiak

-hozzám hasonló nyikhaj, előnytelen külsejű huszonéves srácok

-iskolás gyerekek

-nyugdíjasok

-leharcolt külsejű középkorú vagy idősebb férfiak/nők

Nos, ezeket csak azért soroltam fel, mert amikor felszállok a buszra és meglátom ezeket az embereket egyből tudom, hogy ki hol fog leszállni, egyből végzek magamban egy gyorsított személyiségtesztet a körülöttem lévő emberekről. A diákmunkám egy ipari/céges övezetben van, ahol vannak olyan multicégek, ahol gyakorlatilag csak diplomával lehet dolgozni. Nos, itt szoktak leszállni az első két kategóriába tartozó fiatalok, de én ezt már akkor meg tudom tippelni, amikor felszállok a buszra. Aztán maradnak a ronda, idős, alacsony, leharcolt, egyszerű emberek a buszon és abból is tudom, hogy hamarosan le kell szállnom a melóhelynél. A kasztosodásnak, társadalmi osztályoknak vagy nem is tudom minek nevezzem egyfajta furcsa megnyilvánulása ez. És most csak a buszról van szó, szóval arról már nem is beszélek, hogy egy-egy autó volánja mögötti személyt már az előtt be tudok határolni - külső és megjelenés szempontjából - mielőtt még meglátnám a vezető személyt. Fekete 530d-s BMW=sármos fiatal pasi, fehér X6-os BMW=darázs napszemüveges, szőke cicababa, Nissan Micra/Renault Megane=átlagos egyetemista lány, régi Toyota Corolla/Opel Astra=40-es családanya és 20-25 éves Suzuki Swift=idős házaspár/rosszul öltözött alacsony és csúnya suhanc/proli stb. Elnézést az általánosításért, természetesen vannak kivételek.



2017. ápr. 21. 20:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon jó, érdekes bejegyzés! Igen, azt hiszem, van összefüggés...
2017. ápr. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A külső semmi. Lehet valaki szépség, ha lélekben és értelemben nulla.
2017. ápr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az tűnt fel, hogy a kevésbé előnyös külsejű fiatal nőket észre sen veszed.
2017. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Valakiről igen valakiről nem.

Meglepődnél aszem,ha meginterjúvolnád a buszon utazokat. Lehet az előnyös külsejű egy prostituált egy érettségivel, a leharcolt külsejű meg egy elmegyógyintézet professzor asszonya.

2017. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
Na látod az ilyen csalók is pont így k u r j ák át az embereket. Kijön a börtönből 6 osztállyal, felhúzza az öltönyt, jó beszélőkéje van, jó képű, aztán már 150 embertől csalt ki több milliót, meg megb @ szta fél Magyarország női lakosságát mire elkezdi keresni a rendőrség xd ***
2017. ápr. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem erre egyszerű a magyarázat.


A fiatalok meg vannak bolondulva a külsejükkel, jó sok pénzt bele is invesztálnak, míg egy középkorú nő férfinak van jobb dolga is, mint a hajával, bőrével, ruháivel törődni. Monjuk felnevelni 1-2 gyereket, akiket etetni, ruházni kell, fizetni a hiteleket (ha van), fizetni a rezsit (és ha albérletben van, annak a díját). Nem tudom mennyire vagy tisztában a magyar családok jövedelmi helyzetével, de nem tudják két kézzel szórni a pénzt, így prioritást élveznek más dolgok. Egy fiatal egyszerűbb helyzetben van: a szülők még egy huszonévest is támogatnak, alá raknak egy lakást, vagy egy kocsit, azért nagyon kevés húsz éves épít magának pár év leforgása alatt olyan karriert, amiből aztán mindenrre jut elég pénz.


Mondok valami mást. Csinos lány a cégnél, vezető beosztásban, de amikor kérdezett valamit, és mondtam, hogy Excelben könnyen megcsinálhatja, azt se tudta, mi az az Excel. Szóval a szépség és diplomás állás nem feltétlen takar okos embert.

2017. ápr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"A fiatalok meg vannak bolondulva a külsejükkel, jó sok pénzt bele is invesztálnak..."


Tényleg? De a magasságot bizony nem lehet semmilyen csodaszerrel megnövelni. Márpedig azt vettem észre, hogy az értelmiségi diplomás emberek között sokkal több az átlagtól magasabb ember. Egy multicégnél - ahol volt a szakmai kurzusom - is szinte minden pasi magasabb volt tőlem, a csajok pedig szinte kivétel nélkül 170 felett voltak (tipikus, vékony modell alkat), ezzel szemben a diákmeló helyemen (ami egy tróger melóhely) tök átlagosnak számítok magasságügyileg a fiúk között, de a boltokban/pékségekben stb. is töpszli nőcikéket szoktam látni eladó pozícióban, nem végtelen combú csinos hölgyeket. Szóval ezek szerint a természetes szépségnek/genetikának/adottságnak csak van valamilyen társadalmi szelekciós "kasztosító" hatása.


"Csinos lány a cégnél, vezető beosztásban, de amikor kérdezett valamit, és mondtam, hogy Excelben könnyen megcsinálhatja, azt se tudta, mi az az Excel."


De tök mind1, mert ott van, elismert, presztízspozícióban és egy villanyszerelőnél/eladónál/raktárosnál/pénztárosnál nagyságrendekkel több fizetést kap.

2017. ápr. 21. 22:44
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
És a buszon hogy ellenőrzöd, hogy a tippjeid helyesek-e?
2017. ápr. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mármint úgy értem, hogy van aki csak azért száll le ott, mert ott lakik stb.
2017. ápr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
#8: Reggel, csúcsidőben nem hiszem, hogy sok fiatal hazafele tartana a buszon. De a lényeg, hogy délután ugyanúgy látom őket felszállni a visszafele tartó járaton.
2017. ápr. 22. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!