Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok ember miért hiszi azt,...

Sok ember miért hiszi azt, hogy a pszichológushoz a bolondok járnak?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embertől ezt hallom pedig ez nagyon nem igaz,mégis miért mondanak ilyen nagy hülyeséget?

2017. ápr. 23. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Mert tényleg bolondok járnak hozzájuk. Ki az a bolond, aki kifizeti nekik a kezelés árát?
2017. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
5%

Nem hiszem, hogy ilyet mondanának.

Max olyat, hogy hülyeség pszichológushoz járni. A kettő azért nem ugyanaz.

Én is azt vallom, hogy hülyeség oda járni. Az én problémáim 50 milló forint megoldani, azt meg nem adnak. Sőt talán pénzbe is kerülnek. Szóval csak távolabb kerülnék a boldogságomtól...:D

2017. ápr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem kb.mindenki azt mondja hogy pszichológushoz csak a hülyék és a betegek járnak
2017. ápr. 23. 10:59
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Amerikában már nagyon elterjedt ez a dolog,viszont Magyarországon nem nagyon akarják belátni az emberek hogy vannak olyan problémák amiken már egyedül nem tudsz magadon segíteni. Meg azért a média is csomószor azt a képet vetíti le a pszichológusokról hogy a beteg elmebeteg páciensek a kanapén feküdve beszél magában. Amikor az ilyen esetek aki mondjuk magában beszél vagy súlyosabb problémája van , azok inkább már pszichiáterhez mennek mint pszichológushoz. Egyébként vannak ingyenes pszichológusok oké hogy én gyerekpszichológushoz járok és több a lehetőség de még is sikerült olyat találnom ami hetente van és segít. Felnőtteknél is van, csak utána kell nézni. Persze mindent a pénz mozgat, és jobb elmenni egy fizetőshöz akinél rendszeres de ingyenesnél sem lehetetlen jót kifogni.
2017. ápr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját pénzét arra költi, amire akarja. Azok járnak pszichológushoz, akik úgy érzik, hogy szükségük van rá. Sok embernek vannak lelki gondjai, vagy éppen olyan viselkedésbeli problémája, ahol nem tudja, hogy pontosan ő miért hazudik annyit, vagy miért olyan amilyen. Ezek pszichológushoz (komolyabb esetben pszichiáterhez) járnak, akik sokszor tudnak segíteni. Persze vannak rosszabb pszichológusok, de aki megteheti, és úgy érzi, hogy el kell mennie, hát menjen. Ugyanezt kérdezhetnénk egyébként, nem bolond az, aki havonta tízezreket költ cigarettára? Nemcsak a pénzének nagy része megy el, hanem a szervezetét is károsítja. Mindenki maga érzi, hogyan tudná kezelni a problémáját. Az mindenképpen dicséretes dolog, ha valaki észreveszi, hogy nincs valami rendben vele, és elmegy egy szakemberhez, aki segít neki változtatni a viselkedésén, hozzáállásán.
2017. ápr. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#4 Teljesen egyet értek. #5 voltam.
2017. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

#3 sajnos ebben a hülye országban a sok megmondóember között, aki mindenhez jobban ért mégis minimálbért közeli összeget keres..kár logikus választ kapni.


Én jártam, sok mindenben segített, sok dologra rávilágított. Megérte az árát mindenképp.

2017. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem hiszik, csak összefoglalóan ezt a kifejezést használják. Némi igazság van a dologban. A tárgyilagos önvizsgálatra képes emberek ismerik saját magukat és képesek tárgyszerűen nézni saját problémáikat. A pszichológus ugyanis nem a problémát magát oldja meg, hanem a pácienst beszélteti és a kérdésekkel kényszeríti, hogy rájöjjön az igazságra és a megoldásra.
2017. ápr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 igen, csak azt ne felejtsük el, hogy egy érzelmileg nem érintett ember (a pszichológus) jobban át tudja látni a helyzetet, mint aki érzelmileg benne van. Ezáltal tud racionális döntést hozni és nem pedig a "jaj, majd lesz valahogy" dolgot szajkózza!
2017. ápr. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A pszichológusokhoz járnak bolondok IS. Azonban sok ember azért hiszi, hogy CSAK bolondok járnak pszichomókushoz, mert bolondok.
2017. ápr. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!