Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért bűn az, ha az ember nem...

Miért bűn az, ha az ember nem nőnek születik?

Figyelt kérdés

Nem vagyok fiatal. Azt tapasztalom, hogy a nőknek olyasmit mond egy férfi, ami az adott pillanatban nem tetszik, akkor elkezdenek bőgni, "műsort csinálni". Ha egy nő, akkor nem történik semmi. Ami a biztosítékot (most) kiverte, hogy egy szomszéd telefonált, hogy valami nincs rendben a lakásunkkal. Hívom az asszonyt (két sarokra otthontól). Kijelenti nem lehet baj. A másik szomszéd is hív. Megint hívom asszonyt, megint elhajt. Rádörrenek, hogy induljon. Nemsoká visszahív, hogy valóban iga volt a szomszédnak. Azóta nem áll velem szóba... (4. napja)

Hogy lehet elérni, hogy egy férfit is emberszámba vegyenek? (a példa kiragadott, a jelenséget általánosnak látom)



2017. ápr. 23. 13:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Tévedsz mert a nők többsége nem bőgi el magát ha a férfi olyat mondd ami nem teszik neki. Ja és sok nőt egyáltalán nem lehet hisztisnek nevezni mert nem azok ! Vannak kivételek de a többség normális !
2017. ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem a barátom azt mondta,hogy lusta dög vagyok és erre én jól pofán basztam, nem pedig bőgtem. Azért tart lustának mert nem nyalom ki a seggét 24 órában csak takarítok, főzők, mosok munkahely mellet ,ő meg szart se csinál csak nettezik egész nap. Hidd el,hogy nem olyan jó nőnek lenni mind azt hiszed !
2017. ápr. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Akkor az a 10-20 cég, ahova én járok szolgáltatni, valamint az az utca ahol lakom erős kivétel? (összességében elég komoly minta)

A nejen sem bőgi el magát. Csapkodni kezd.

Ha volt dolgod multival, akkor tudod, hogy amennyiben azt mondod egy bőnek, hogy ma szexy vagy, mérlegelés nélkül kirúgnak. Ha egy nő elkezd simogatni, az nem szempont. (konkrétan a mellettem ülő kollégát így rúgták ki egy neves cégtől)

2017. ápr. 23. 14:12
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Erre mi nők is elkezdhetnénk mondani ,hogy mennyivel jobb annak aki pasinak születik. Pl: Ha egy pasinak több nője van akkor arra azt mondják,hogy biztosan nagyon jó az ágyban vagy nagyon szexi a kinézete, míg ha egy nőnek több pasija van az akkor ku.va az emberek szemében. Az én párom se csinál otthon semmit ha hazaér a melóhelyéről csak lazul, én meg kezdem az otthoni műszakot meló után és erre a pasit nem szólja meg senki. De lehetne sorolni,hogy miért jobb a pasiknak !
2017. ápr. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
A férfiak nem hisztiznek és bőgnek, hanem üvöltenek és verekszenek, vagy elmennek és berúgnak. Na ez mivel jobb ? Még rosszabb !
2017. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Sokkal komplexebb dolog ez, mint ahogy manapság megközelítik a férfi-női szerepek kérdését (ld. egyenjogúság, erős nők, lagymatag férfiak stb...). Tapasztalatom szerint a legtöbb ember nem veszi a fáradságot, hogy megértse, hogy működik a másik nem, csak a társadalmi normák, a saját neveltetése, a családból és közvetlen környezetéből hozott minták szerint ítélkezik(-ünk). Túl kéne lassan nőni ezeken, és megérteni, hogy nem a genetikai adottságaink, az agyi működésünk, társadalmi pozícióink miatt vagyunk különbözőek, hanem mindezek összességéből adodó nemi identitásunk saját, egyénileg különböző megélése. Le lehet a végén butítani a végén a dolgot, és azt mondani, hogy pl. a nők gyengédebbek, a férfiak gyakorlatiasabbak, de az általánosítás szerintem sosem jó. Mások vagytok a feleségeddel, és össze vagytok zárva egy fedél alá, és mindig lesz a 80% jó dolog, mellett, ami össze tart benneteket vagy 20% rossz, aminek viszont sosem lesz a különbözőség miatt hosszú távú vagy végleges feloldása. Az egyetlen megoldás szerintem az, hogy le kell nyelni a békát, és a 20%-ba eső zavaró tényezőket fel kell ismerni, és nem megváltoztatni kell a másikat, hanem ezeken a területünkön engedékenyebbnek lenni. Tudom, nehéz, mert én is rendre beleszaladok ebbe, de mégis az a saját tapasztalatom, hogy amikor megpróbálok ilyenformán beleinvesztálni a saját házasságunkba, és a saját belső késztetésemen túlmenően figyelmes lenni az asszonnyal, szinte mindig kifizetődött, és megjelent a béke a családba. Ez elég strapás, de hát ez van.
2017. ápr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ez most egy példa. Asszony elfárad, és minden megy tovább. Rengeteg példa van, ami azt mutatja, hogy az ember az nő. Most egy extrém:

Egy hölgyet előre engedek az ajtóban, majd leüvölti a fejemet, hogy hogy képzelem... (és lenyom valami vérfeminista dumát)

Ha nem teszem mindenki más tekint bunkónak. Tök mindegy mit csinálok, csak rossz lehet

2017. ápr. 23. 14:43
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
te beteg vagy
2017. ápr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Neked kene egy jo pszichologus
2017. ápr. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
72%
A szexista bunkóknak pszichológus kellene.
2017. ápr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!