Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon elhagytam magam az...

Nagyon elhagytam magam az utóbbi egy évben, hogyan szedjem össze magam?

Figyelt kérdés

Szégyenkezem amiatt is, hogy erre csak most döbbentem rá.


Korábban szorgalmas voltam, de egy éve felhagytam a diákmunkával, mert szerettem volna, ha több időt fordítanék a tanulásra. Ez eddig okés is lenne, de olyannyira elúsztam a dolgaimmal, hogy most csúszom is. :( Határozottan lustává váltam. Pár hete próbálok diákmunkát keríteni. 2 helyről "majd hívnak", egy napot pedig voltam egy gyárban, de az egy katasztrófa volt. Most szerdán egy másik gyárban kaptam munkát, de már félek az egésztől előre.

Nyelviskolában álmaim nyelvét tanulom, de a legutóbbi vizsgaidőszak miatt a csoport egy három hós szünet mellett döntött. Jövő héten folytatjuk, de elő sem vettem szinte, pedig gondolatban megvolt az ismétlésre való hajlandóság.


Elment a kedvem az evéstől, vagyis már nem élvezem. Általában órákig éhezem, mire ráveszem magam egy kis evésre, bármilyen ételről legyen is szó.


Átfordult a bioritmusom: éjszaka vagyok ébren, hogy egyedül lehessek, nap közben alszom szívesebben.


Ha találkozóm van a barátommal vagy valamelyik barátnőmmel, nincs kedvem menni. Nagyon nehéz megerőltetnem magam, de amikor már ott vagyok, minden szuper, nagyon jól érzem magam.


...


Korábban is jelen voltak valamennyire ezek a dolgaim, de már lassan csak vegetálok. Régebben például tanultam is a vizsgáimra, hogy sikerüljenek, most már csak a kifogásokat keresem, hogy "minek neki állni, ez sem fog összejönni".


Hogyan lehet ebből a gödörből kimászni, ha a kudarcok miatt motivációm és önbizalmam sincs?


Amúgy minden elismerésem, ha ezt valaki végig olvassa. :D


24N


2017. ápr. 24. 02:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Elolvastam :) de ez az éhezéses dolog nem jó, gondolom a vércukrod szaladgál összevissza, meg ki tudja, szedsz-e még mellé valamit?(fogamzásgátló)

Sokan panaszkodnak gyengeségre, erőtlenségre, ilyenkor nehéz megmozdulni még csak el is kezdeni utánajárni, miért van ez, de szerintem menjél el egy dokihoz, nézess vérképet először, meg ez az éhezés pont hogy nem jó, ha fogyni akarsz, rendszeres evés kellene, na meg mozgás.

Kávé, cigi, gyógyszerek stb...kukába.

2017. ápr. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

olvastam már ennél sokkal hosszabbat is :D

szerintem próbálj meg rendszert vinni az életedbe, megmondani, hogy mikor mit csinálsz és ahhoz tartani magadat!

és ebben benne van az étrend is!

amúgy ezt a környezetedben senki nem vette észre rajtad? nem próbáltak motiválni?


24F

2017. ápr. 24. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valami miatt elveszitetted a motivációdat,azt kellene megtalálni miért,és ha megvan a probléma gyökere azon változtatni.Vagy túl egyhangúnak érzed a napjaidat.Próbálj meg változatni apró dolgokon is pl.ha mész valahova ne mindig a megszokott irányba menj,ne ugyanugy készitsd el az ételt,olvass el egy olyan könyvet amit még nem olvastál... Nálam is van ilyen az utóbbi időben.Most nincs munkám, a tanulmányaimat csinálom,halad is,de jobban vizsga időszak alatt tanulok.Nekem segit a természetben való séta,az megnyugtat,kikapcsol.Meditálás,motiváló dalok.
2017. ápr. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsaitokat. Kitalálok magamnak napirendeket, ez egy jó ötlet. Az ételt megpróbálom letuszkolni a torkomon, vagy kipróbálok újakat, hátha megjön az étvágyam. :) Mindig is nagyon vékony voltam, szóval nem fogyni szeretnék az éhezéssel. Semmi károssal nem élek (cigi, kávé, gyógyszer, alkohol, energiaital semmi).


Nem tudom, miért veszett el a motivációm. Sosem szerettem a tanulmányaimat, nem csak egy éve kezdett frusztrálni, hogy azt tanulom, ami nem érdekel. Egyszerűen szép lassan leeresztettem, de mindegy, majd feltornázom magam újra. :)

2017. ápr. 24. 13:01
 5/9 A kérdező kommentje:
A családom lustának tart, pedig mindenki tudja, hogy ez az egyetem nagyon rossz választás volt. Ettől függetlenül persze tanulhatnék jobban is, de egy 2-eshez is a szerencsén kívül legalább 2-3 hét kőkemény tanulás kell tárgyanként, ami motiváció hiányában nem egyszerű.
2017. ápr. 24. 13:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szereted a tanulmányaidat az már önmagánban elég,hogy elveszitsd a motivációidat.Tanultam én is olyan egyetemen amit nem szerettem végighallgattam maradt néhány vizsgám,azt otthagytam(nem biztos hogy jó döntés volt),elkezdtem egy másikat amiben otthon érzem magam,szeretem,közben dolgoztam is egy ideig.Ha a tanulmányi nehézségek mellé még magánéleti gondok is párosulnak vagy ha a szüleivel valaki nem egyezik,nincs megértés szülő-gyermek között az is demotiválóan tud hatni.
2017. ápr. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megértést, 6-os! Nekem most nincs lehetőségem váltani. Nyelvi szakra mennék, amit csak nappalin hirdetnek meg, mellette pedig emiatt nem tudnék annyit dolgozni, hogy ne haljak éhen. A szüleim támogatása csak a mostani egyetemem elvégzéséig él, ami az életkoromat nézve érthető is.
2017. ápr. 24. 20:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Megértelek,de sose későn új álmot álmodni,új tanulmányokba fogni,még ha nem is most lesz az.Én évekkel késöbb irtam be az uj szakot,amit már a saját költségemen csinálok.
2017. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez nagyon inspiráló. :) Én is úgy tervezem, hogy majd belevágok később, 30 éves korom körül. Addig is, töretlenül tanulom tovább a nyelvet.
2017. ápr. 24. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!