Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miből állapíthatom meg biztosr...

Miből állapíthatom meg biztosra azt, hogy a férjem egy szociopata?

Figyelt kérdés

Egy ideje már figyelem a lépéseit,és kezdek rájönni,hogy ő egy szociopata. De van valami biztos mód arra,hogy megállapítsam,hogy tényleg az? Miből jöhetek rá,hogy Ő az. A viselkedése ugyanaz,mint amit ír az internet a szociopatizmusról, szeretném azt hinni,hogy vannak érzelmei,mert néha érzelmes,de általában nem az. Illetve nagyon be tud folyásolni másokat, simán "zsebre tesz" bárkit, a munkahelyén 2 hónapja kezdett,és már társtulajdonos lett. Illetve, velem szokta megbeszélni,hogy kinek mit hazudik,illetve hazudott. Én mégis azt érzem, nekem nem szokott hazudni. Mert én mindent tudok róla,és velem mindent megoszt. Szóval tipikus szociopata jellem. Azt ne írjátok,hogy hagyjam itt,mert a szociopatának nincsenek érzelmei,ez igaz,de az is,hogy 1-2 embert befogadnak a körükbe. S nem is úgy beszél,hogy magáról,hanem ,hogy rólunk. Tehát mindent "értünk" csinál,és nem magáért.


A lényeg: Van valami biztos módja annak,hogy szembesítsem a férjemet a szociopatizmusával? Illetve,ha megtudom biztosan,hogy az,hogyan kezeljem őt? Hogyan viselkedjek vele?


Köszönöm


30/N 33/F



2017. ápr. 24. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha neked ez így jó, ha szereted, ha vele akarsz maradni, akkor nem mindegy, hogy az vagy nem az?

Ha meg nem jó, akkor is tök mindegy, csak el kell hagyni.

2017. ápr. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem jó,és szeretem. De, azért nem lenne rossz tisztában lenni azzal,hogy tényleg az-e. Jobban tudnám őt kezelni....
2017. ápr. 24. 10:11
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem pszichopatára gondolsz? Egyébként, ha tényleg az lenne, akkor jó hogy el tudja hitetni veled, hogy mindenkinek hazudik csak neked nem. Aztán meg majd koppansz..
2017. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell őt máshogy kezelned, ha eddig jól elvoltatok!

Csak szépen meg kéne beszélned vele, hogy ő neki mennyi érzelmei vannak, érez e bűntudatot mikor hazudott sok embernek, de ne úgy add elő, hogy te vitát csapsz, lefogod őt támadni ha kiderül hogy más mint az átlagember.


"Én mégis azt érzem, nekem nem szokott hazudni. Mert én mindent tudok róla,és velem mindent megoszt."

Ez nagyon jó. Nincs nagyon tartanod tőle, ha tényleg ennyire a bizalmasod.


"S nem is úgy beszél,hogy magáról,hanem ,hogy rólunk. Tehát mindent "értünk" csinál,és nem magáért."

Igen, és talán pont azért mondta, hogy azt hidd te is számítasz. Te neked kell tudnod, hogy szerinted őszinte -e veled igazán, szokott e veled direkt vitázni, lehúzni téged, átverni. De nehogy az ellenségeddé tedd őt, csak azért mert más.


"De van valami biztos mód arra,hogy megállapítsam,hogy tényleg az?"

Miért akarsz rájönni, hogy ő tényleg az -e? Komoly teszteket szoktak csinálni szakértők míg megállapítják valakiről hogy pszichopata. Miért akarod rárakni ezt a jelzőt? A lényeg hogy ő az aki. A szociopatizmusát csak egy mellék dolognak tekintsd. Akár meg is próbálhatod megbeszélni vele ezt az egészet, hogy te erről olvastál, és pont olyan jellemei vannak neki, de mindent csak higgadtan, szépen, mintha nem is számítana hogy ő szociopata -e, mert igazából nem is számít.


"Hogyan viselkedjek vele?"

Úgy ahogy eddig.


"Illetve,ha megtudom biztosan,hogy az,hogyan kezeljem őt?"

Nem kell kezelned őt.


"Van valami biztos módja annak,hogy szembesítsem a férjemet a szociopatizmusával?"

Ő tudja saját magáról, hogy ő kicsoda. Csak akkor szembesítsd vele ha nem tudja a jelentését a szociopatának. De inkább azért kéne vele beszélned, hogy elmondja neked, ő szociopata.

2017. ápr. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso!
2017. ápr. 24. 10:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Na jó.

1 Aki azt kérdezte a pszichopata az örökli, a szociopata úgymond trauma, elhanyagolás vagy valami más váltja ki.

2 Ha valóban szociopata lenne, akkor nem szeretne úgyhogy, nem bízna benned, amiből következik hogy azt se mondaná el amiket tett.

3 Nem csak a pszichopaták és a szociopaták küzdenek meg azért, hogy jó állásuk és keresetük legyen.

2017. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!