Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire nem kell...

Tényleg ennyire nem kell semmi ész ahhoz hogy az ember egy jól menő vállalkozást elvezessen?

Figyelt kérdés
Volt annó az iskolámban egy gyerek. Nem lehetett osztályozni, felmentése volt szinte minden tárgyból, mert egy kettest nem tudtak kicsikarni belőle. De közbe a szüleinek volt valami jó működő vállalkozása. Most sok év után látom, hogy át adták neki, és láthatóan eléggé jól megy belőle. Tényleg ennyi, hogy ha van az ember mögött egy mecénás (adott esetben a saját szülője) aki elmondja neki hogy mi merre, akkor bármilyen gyenge képességű, ilyen simán el tud vezetni egy vállalkozást úgy hogy még bőségesen hasznot termeljen?
2017. ápr. 24. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

felépíteni sokkal nehezebb, mint csak eligazgatni, persze ott is vannak buktatók, de ugye ott már a tapasztalt szülő tudja mondani mit hogyan kell :)


24F

2017. ápr. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó vezetőnek nem kell jó szakembernek lennie.

Vegye körül magát hozzáértőkkel - éás hallgasson rájuk.

.

Nem írsz arról, milyen szerepük van még mindig a szülőknek a vállalkozás vezetésében.

Elképzelhető, hogy ők vezetnek, a gyerek, mint tulajdonos csak hallgat rájuk.

2017. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Még nem történt rendszer váltás. Bürokrácia van... :/
2017. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Ugye még nem hallottad soha, hpgy a felvett tudás nem egyenlő inteligencia?...

Suliban én is végig bugdácsoltam, le sem érettségiztem, tanáraim mindig azzal jöttek, hogy utcaseprő leszek... ma pedig cégem van New Yorkban...

Éves szinten átszámolva 20millió felett keresek, velencei vakolatokkal, speciális festési technikákkal, antik tükrök/bútorok restaurálásával,

2017. ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bugdacs bugdacs
2017. ápr. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Suliban én is végig bugdácsoltam, le sem érettségiztem,"


Ez meg is látszik...

2017. ápr. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez egy ilyen világ, srácok. A nyolc általános, a "bugdács" és az "inteligencia" több tízmilliós bevételt tesz lehetővé, miközben diplomás, tájékozott emberek meg párizsis kenyeret esznek hó végén a pályakezdő fizetésből.
2017. ápr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

@12:31


Ha egy így lenne, akkor nekem már milliomosnak kéne hogy legyek...

2017. ápr. 24. 14:08
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ott nézed be, hogy nincs párhuzam az ész és az iskolai bukdácsolás között.

Van pár olyan vállalkozó barátom, akik az általánosban már ünnepeltek, ha hármast kaptak. Viszont, amit csinálnak, ott tisztán látnak, jó érzékkel döntenek.

2017. ápr. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi az túlzás, de nem kell sok az tény. Viszont kell sok szerencse, hátszél, tudni kell ügyeskedni és jól helyezkedni.
2017. ápr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!