Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek sincs normális ember?

Szerintetek sincs normális ember?

Figyelt kérdés

Ugyebár majdnem hogy mindennap használjuk azt, hogy "ez sem normális", holott ez értelmetlen.


Mivel senki sem normális. Nincs olyan, hogy normális ember, mert ahhoz meg kéne határoznunk a normális fogalmát, amit pedig kinek a hatásköre eldönteni?


Szinte kivétel nélkül mindenkire rálehetne húzni azt, hogy nem normális. Hiszen mindenkinek vannak valami olyan szélsőséges tulajdonságai és dolgai, ami a másik embernél túllép egy határt, és esetleg már nem tolerálja. Például ezek lehetnek szexuális aberrációk, érdekes gondolkodás, szokások, nézetek, vagy bármi más.


És akkor így már mindenkire lehet mondani, hogy nem normális. Tehát egy relatív fogalomról van szó, és az én szemszögemből, az én világról és önmagamról alkotott képemtől szélsőségesen eltérő ember az, akire azt mondom, hogy nem normális.


Nektek mi a véleményetek?


2017. ápr. 24. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
A "nem normális", az olyan állításként szerintem megfelel, mint a ronda, vagy a szép. Aki éppen használja, annak az értékrendje szerint dönti el, hogy kire mondja. Az pedig, ha neked más a véleményed, teljesen rendben van.
2017. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Így van, ez a szó a legmegfelelőbb talán: "értékrend"
2017. ápr. 24. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan megfogalmaztad a véleményem erről.

Az hogy normális relatív. Kinek mi a normális, én pl toleráns típus vagyok nekem az aszociális életvitel vagy az azonos neműek szerelme is normális. A "nem normális" kifejezést szerintem inkább csak szélsőséges esetekre lehetne használni pl ha valaki ordítozik a buszon vagy veri a feleségét stb. Tehát a normális meghatározása igencsak szubjektív.

2017. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2017. ápr. 25. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!