Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vádolják meg az örök...

Miért vádolják meg az örök pozitív emberek a negatívakat negatívitásuk miatt folyton?

Figyelt kérdés
Szerintem a negatív vagy pozitív gondolkodás erősen függ élettapasztalataidtól, életed kezdeti szakaszának milyenségétől, sikereinek számától és összességében az hatásoktól amik értek téged. Egyes embereknek nem alakult olyan jól mint másoknak, ezért értelemszerűen negatívan gondolkodnak, hogy elkerüljék az újabb csalódást, mintegy felkészülve a legrosszabbra. Ezt nem értheti egy olyan személy, akinek általában a dolgok összejöttek és kedvezően alakult az élete. Mégis büszkén jelentik ki, hogy ők bizony pozitívak és milyen selejt lények akik negatívan gondolkodnak, mintegy azt érzékeltetve, hogy ők maguk választották a negatívitást.
2017. ápr. 24. 22:26
 1/4 anonim ***** válasza:
43%

az emberek általában le-szarják egymást,nem pedig ilyenekkel foglalkoznak,hogy ki pozitív,vagy ki negatív.

úgyhogy legfeljebb annyi fűzhető hozzá ehhez,hogy aki hagyja ledominálni magát verbálisan,az meg is érdemli.

2017. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyszer buliban odanyökögte egy népszerű srác, hogy rajtam látszik, hogy az egész világot utálom, és hogy gondom van magammal is, igazi depis pcsa lehetek stb, nyomatta a konyhapszichológiát. Pedig én csak álltam és néztem ki a fejemből. :D Nekem már az arcomra van sajnos sokszor írva a negatív életszemlélet, pedig sok dolgot látok szépnek és látom az élet apró örömeit, annak ellenére, hogy egész gyerekkoromban és tinikoromban szekáltak, kiközösítettek, megvertek, apám végig ellenségként kezelt, nem úgy, mint a gyerekét, stb.


És szerintem is(tapasztalataim szerint) az ilyen menőn pozitív laza arcok sokkal genyóbbak tudnak lenni, mint bármelyik negatívabb életszemléletű ember.

2017. ápr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fatal_3rror_ ***** válasza:
83%

"értelemszerűen negatívan gondolkodnak"


Ez a baj. Akárhogy nézzük, az "örök negatívok" az esetek többségében marhára idegesítő emberek. Pont azért mert semminek nem képesek örülni. Nekem voltak ilyen ismerőseim, egyszerűen minden mondatuk önsajnáltatás, rinyálás, degradálás. Egyszerűen zavaró.


A még rosszabb, mikor a saját életükön kívül a másikét is lehúzzák. Ahelyett hogy veled örülnének, próbálják kicsinyíteni, becsmérelni az érdemeidet, és elvenni az örömöd, csak mert nekik sincs.


"akinek általában a dolgok összejöttek és kedvezően alakult az élete"


Nem csak az lehet pozitív akinek mindig minden összejön. Másrészt valahol pont ez kell a sikerhez is, hogy higgy magadban és a céljaidban. Ha alapból úgy állsz hozzá, hogy úgysem sikerül, akkor csak fél gőzzel fogsz teljesíteni.


Mondom ezt úgy, hogy régen igazi pesszimista voltam, de sokkal jobb pozitívan, vagy minimum semlegesen élni az életet.

2017. ápr. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Fatal_3rror_ ***** válasza:
92%

Na meg azért fordítva is így mennek a dolgok. Az emberek többsége a negatív életszemléletet veszi alapul és minden pozitív emberre úgy tekint, mint egy beteg lényre.


Nem egy ilyen kérdést is olvastam már itt hogy "Miért mosolyog mindig, mit rejteget? Mit próbál kompenzálni azzal hogy mindig boldog?" és úgy gondolkoznak hogy aki boldog az valójában szomorú...

2017. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!