Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az empátia teljes hiánya...

Az empátia teljes hiánya mitől alakul ki? rossz ember az ilyen?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 25. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Ez sokszor kéz a kézben jár a pszichopátiával. A célod elérése bármi áron, másokat eltaposva, nem sajnálva, kihasználva. Ez lehet akár veleszületett üentális betegség, de lehet szerzett is pl hogyha bántanak sokszor kiskorodban...
2017. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Kétféle képen.

1. Ilyennek születik általában őt hívjuk pszichopatának (de nem feltétlenül az, kell még hozzá pár tünet hogy annak tituláljuk)

2. Sokat szekálták vagy valami súlyos trauma vagy traumák miatt annyira meggyűlölte az embereket hogy semmilyen együttérzést vagy sajnálatot nem érez irántuk Az ilyen embert hívjuk általában szociopatának (Szintén + pár tünet)

Az hogy rossz ember e... hát a szociopatákat egyébként én valamennyire megtudom érteni a pszichopaták meg eleve lelketlennek születnek ergo ők se nagyon tehetnek arról hogy ilyenek, de egyébként ha a tetteiket és a gondolkodásukat nézzük akkor tényleg rosszak de azért a miértet sem árt nézni. (Tudom vannak olyan pszicho/szociopaták is akik semmi törvénytelent/rosszat nem tesznek életükben)

2017. ápr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tesóm apánk öngyilkossága után lett ilyen (előtte is önző volt persze). Súrolja a szociopatát...nyilván vannak átfedések. Könyörtelenül kicsikarta anyától a pénzét bulira, ruhára, ellopta a dolgaimat, a szobámat tárolónak használja. És semmit hálát nem érez, sem bűntudatod. Én is sokat sérültem, többet, mint ő...én kerülöm és én sajnos rossz embernek tartom, mert rosszat okozott nekem és anyának is. Tehát a mi szempontunkból rossz ember, de a rokonok pl. csak egy csendes, magának való fiút látnak benne.
2017. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Igen, nagyon rossz ember az ilyen. Az empátia teljes hiánya gyakorlatilag azt eredményezi, hogy nem is ember. EGy pusztító dög, mindenkire ártalmas.


Pszichopata, antiszociális, szadista. Ezek mind minimális "érzelemmel", amely érzelmek, ha lehet egyáltalán annak nevezni ezeket töményen megjelennek benne, ezek pedig a következők: tömény utálat a világ iránt és emberek iránt (néha titkolja), düh, és dühkitörések, méreg, harag, megtorlás, birtokolási vágy, agresszió. Soroljam?


Akiben nincs empátia, az gyakorlatilag a szeretetre teljesen képtelen! Amiket felsoroltam azok vannak benne, plusz manipulatív is.

2017. ápr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
43%
Mi laktunk együtt ilyen emberrel, aki ráadásul pszichológus a NANE-nál.
2017. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Már több kérdésnél szidtad a Nane-t...
2017. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!