Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerinted útálják a gúnyhatáro...

Szerinted útálják a gúnyhatáron belüli magyarok, az erdélyieket, partiumiakat, és egyéb elcsatolt részek magyarjait?

Figyelt kérdés

Nejem szalontai magyar,és otthoni magyar barátnője szerint,a magyarok gyűlölik az erdélyieket.

Nyilván ez nem igaz,mert én mmagyarországi magyar vagyok,és szeretem az elszakított részek magyarjait,tehát egy kivétel biztosan van,s így már nem igaz az állítás.

Te,hogy tapasztalod a magyarországiak viszonyát az elszakított részek magyarjaihoz.


Sok esetben hallottam én is,amikor külhoni magyarokra "ukrán,román,szlovák,jugó"jelzőt használtak.Szerinted,azt a nemzetiségükre,vagy állampolgárságukra értették általában?



2017. ápr. 25. 18:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Komolyan értették, mert buták. 50 év kommunizmus sok idő.
2017. ápr. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a döntő többség nem utál valakit azért, mert határon túli magyar.

Én inkább azt vettem észre, hogy akik pl. románozzák az erdélyieket, azok (és hasonló társaik) a saját magyarságukat is kb. szégyenként élik meg.

2017. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

1. Utálják

2. Nincs olyan, hogy gúnyhatár. Határ van, és kész.

3. Ki így, ki úgy. Valaki szeret egyes embereket, akárhol is élnek, valaki nem. Aki akár szeret, akár utál valakit azért, mert x nemzetiségű, vagy x országban él, az rasszista, ergo hülye, hülyék véleményére meg nem kell adni.

2017. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves 3.Hsz!


Kérlek engedd meg nekem,hogy a trianoni bekediktátum ránk erőszakolt igazságtalan határait "gúnyhatárnak" tartsam!


Kérlek,még azt is engedd meg nekem,hogy testvéreimet jobban szeressem,mint az idegeneket-akik történetesen elszakítottak testvéreimtől!

Ez esetben,én megengeden neked,hogy rasszistának belyegezz!

2017. ápr. 26. 18:17
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
Ok, kösz!
2017. ápr. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
A 3-as válaszoló amolyan megmondóember. Neki nem véleménye van, hanem "tényeket közöl". Legalábbis ezt hiszi. :)
2017. ápr. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Véleményem van, ha tudsz olvasni, láthatod is: valaki szereti, valaki nem. Ezer bocs, hogy pontos statisztikákat nem tudok.
2017. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


Állításod semmiképpen nem helytálló,hisz én is magyarországi vagyok,és szeretem az elszakított részeken élő magyar testvéreimet.


Talán vannak köztünk,akik útálják,de ez csak ritkán fordul elő.


Előfordul viszont,hogy külhoni magyar testvéreink,a magyartól idegen tulajdonságokat vettek fel,ami miatt lerománozzák,leszerbezik,letótozzák,leukránozzák őket.Erre bőven van saját tapasztalatom.

2017. ápr. 27. 08:34
 9/13 anonim ***** válasza:
46%

Ezt írtam én: "Ki így, ki úgy. Valaki szeret egyes embereket, akárhol is élnek, valaki nem."


Ezt te: "Talán vannak köztünk,akik útálják,de ez csak ritkán fordul elő."


Akkor áruld már el, hogy miért nem helytálló az én állításom?


Egyébként onnantól kezdve semmi értelme abba belekötnöd, hogy helytálló-e vagy sem, hogy úgy kezdted a kérdésedet, "szerinted". Ha szerintem a világon mindenki szeret mindenkit, béke van, és boldogság, akkor szerintem úgy van. Egyelőre még gondolati szabadság van, jogom van hozzá, hogy így gondoljam.

2017. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9.Hsz!


Nem helytálló a véleményed.

2017. ápr. 27. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!