Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan válik valaki önzővé?

Hogyan válik valaki önzővé?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 25. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az önzőség bennünk van, az önzetlenséget kell csak tanulni.
2017. ápr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Így születik. Aki nem önző annak a génjei kihalnak.
2017. ápr. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy kicsit azt érzem hogy most ezen megyek keresztül.

Régen mindenkinek feltétel nélkül segítettem, az illetőhöz kötődő negatív tapasztalat kellett hozzá hogy ne segítsek. De az utóbbi pár évben annyi olyan ember hagyott cserben akiken nap mint nap segítettem, akkor is mikor én csak annyit kértem hogy a kisujját mozdítsa meg, hogy újonnan inkább nem segítek senkinek, csak akiről tudom hogy rászolgált.

Szerencsére vannak pozitív tapasztalataim is, de úgy érzem hogy a sok negatív tapasztalat miatt én ez alatt a pár év alatt jelentősen önzőbb ember lettem. Most már sokkal kevesebbet segítek bárkin és sokkal inkább a saját érdekemet nézem. Természetesen aki rászolgált, annak bármikor bármit továbbra is.

2017. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

csaladi hatter

ha mindig a kozpontban van, a szulok szeme fenye, elkenyeztetik, mindig fontos, fontosnak tartja magat, ezt sugalljak fele


ezek az emberek vallnak onzove

2017. ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyezek a 3-as válszolóval.A sok rossz tapasztalat is tehet önzővé valakit,de ha az ember szivesen segit másokon, azon viszont nem aki szemét volt vele, az nem is önzőség,hanem inkább megfontoltság,hogy nem hagyja kihasználni magát.Bár meglehet ez is az önzőség egy formája.Sokszor úgy vagyok vele inkább,idegenekenek segitek,idegeneket hallgatok meg mint olyanokat akik kétszinüen viselkednek és lelki szemetes kukának használnak.
2017. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!